2023-03-14
Veido valymas – tai svarbi odos higienos procedūra. Jos metu vyksta sveikatinimo procesas – atveriamos poros, per kurias iš organizmo pašalinami įvairūs nešvarumai ir toksiškos medžiagos. Veido valymą reikėtų atlikti reguliariai, nepriklausomai nuo to, turite matomų odos problemų ar ne. Veido valymas ne tik sprendžia kai kurias odos problemas, bet ir užkerta kelią jų atsiradimui.
Profesionalus veido valymas yra būtinas bet kokio tipo odai. Valymo metu atsiveria odos poros, oda išvaloma, pasiekiami net ir gilesnieji odos sluoksniai. Net ir po vienos procedūros pastebimi akivaizdūs pokyčiai. Dažniausiai veido valymas atliekamas šiais būdais: mechaniniu, ultragarsiniu ir rūgštiniu. Kokį veido valymo būdą pasirinkti ir kaip tinkamai prižiūrėti veido odą skirtingais metų laikais sužinosite šiame straipsnyje.
Veido odos valymas yra būtina procedūra kiekvieną dieną. Vakare turime pasirūpinti odos švara, kadangi ant jos nusėda dulkės, kaupiasi bakterijos ir kiti nešvarumai, taip pat būtina pašalinti ir makiažo likučius. Nenuvalius odos nešvarumai užkemša poras, prasideda uždegiminiai procesai, susidaro komedonai, spuogai. Kartą ar du per savaitę odą būtina nušveisti švelniu pilingu namuose. O bent kartą per mėnesį rekomenduojama apsilankyti pas kosmetologą, kad Jums būtų atliktas profesionalus veido valymas. Profesionalus veido valymas būtinas nepriklausomai nuo odos tipo. Tiesiog kiekvienu atveju, veido valymo būdas parenkamas individualiai. Kartais taikomas kombinuotas veido valymas efektyvesniems rezultatams pasiekti, ypatingai, kai yra įvairių odos problemų.
Procedūros dažnumas priklauso nuo odos tipo. Riebią ir mišrią odą reikėtų valyti dažniau, žinoma, įvertinant užterštumo lygį. Jei oda labai užteršta, apsilankykite kosmetologo kabinete bent kartą per mėnesį.
Sausos odos savininkai taip pat neturėtų pamiršti apsilankyti pas kosmetologą. Sausa oda labai jautri ir jos poros labiau užsidariusios, jas atverti daug sunkiau negu riebios. Prisiminkime, kad oda daugiausia užteršiama iš vidaus, ne išorės, todėl gilesnis veido valymas itin reikšmingas.
Veido valymas naudingas bet kokio tipo odai. Jo metu pašalinamos negyvos odos ląstelės, atkemšamos poros ir išvalomi gilesnieji odos sluoksniai. Po procedūros sumažėja spuogelių, išvalomi komedonai (inkštirai), suvienodėja odos spalva, ji tampa elastingesnė ir gyvybingesnė, geriau susigeria kosmetinės priemonės. Po veido valymo pajausite, kad oda daug švelnesnė ir lygesnė. Be to, oda mažiau išsausės. Reguliariai atliekant veido valymą sumažėja raukšlelių, sumažėja įvairūs randeliai, oda greičiau atsinaujina, sustabdomi odos senėjimo procesai.
Mechaninis veido valymas, kitaip dar vadinamas giluminis veido valymas, atliekamas užsikimšusių veido odos porų valymui. Inkštirai, spuogai, odos papilkėjimas, gyvybingumo trūkumas – tai simptomai, rodantys, kad reikalingas būtent šis veido valymas. Aplinkos užterštumas, mūsų mityba, gyvenimo būdas – tai veiksniai, sąlygojantys odos užterštumą.
Inkštirai, spuogai – problema, varginanti daugybę miesto gyventojų, o daugiau apie juos galite paskaityti straipsnyje „Spuogų atsiradimo priežastys“. Mūsų prakaito liaukos nuolat išskiria tam tikras riebalines medžiagas, saugančias odą nuo išdžiūvimo. Jos taip pat saugo ir nuo kenksmingo aplinkos poveikio. Atsiradusios odos paviršiuje, šios riebalinės medžiagos susimaišo su suragėjusių odos ląstelių dalelėmis.
Esant normaliam odos atsinaujinimo ciklui ląstelės apsivalo savaime, bet veikiamos streso, hormonų svyravimų, kai nuolat neišsimiegama, netaisyklingai maitinamasi, galiausiai susirgus vidaus organų ligomis, kai gausiau prakaituojama, ląstelių atsinaujinimo ciklas sulėtėja. Dėl to užsiteršia odos paviršius, negyvos ląstelės sunkiai pasišalina, prakaito liaukos užsikemša ir liaujasi normaliai funkcionavusios. Tuomet jos padidėja, odos paviršiuje atsiranda mums gerai pažįstamų juodų taškelių. Kadangi komedonai susidaro ne odos paviršiuje, o giliau viduje, jokie kremai, šveitikliai ar kaukės nepadės jų atsikratyti. Odą išlygins ir skaistumą grąžins tik profesionalus veido valymas.
Mechaninio valymo procedūros metu atliekamas odos demakiažas, naudojamas veido pilingas, vėsusis brinkinimas, kuris nuo paviršinio veido odos sluoksnio nuvalo negyvas ląsteles ir toksinus. Intensyviai drėkinant ir minkštinant paviršinį sluoksnį, atveriamos poros. Tinkamų kosmetologinių preparatų ir mechaninio valymo dėka pašalinami nuo veido paviršiaus nešvarumai, išsaugant natūralią apsauginę hidrolipidinę odos plėvelę, kuri ypač svarbi bendrai odos būklei. Gydomieji preparatai ramina uždegimą ir drėkina pavargusią, dehidratuotą, nešvarumų nualintą odą.
Daugybę žmonių atbaido pasklidę gandai, kad mechaninis veido valymas – skausminga procedūra, po kurios dar savaitę oda lieka paraudusi, sudirgusi. Norime paneigti šią nuomonę, užtikrindami, kad taisyklingai atliekamos procedūros tikrai nėra skausmingos.
Cheminis šveitimas – vaisių rūgštys, augaliniai enzimai, fermentai, kuriuos kosmetologas užtepa ant veido ir palieka, kad priemonė „nuvalytų“ viską, ko nereikia. Priemonės pašalina mirusias ląsteles ir atveria poras.
Cheminis veido valymas – nereiškia, jog oda valoma kokiais cheminiais preparatais. Čia tiesiog turima omeny, jog tai kosmetikos priemonėmis vykdomas valymas be trynimo rankomis. Pavyzdžiui, naudojant augalinių fermentų kaukę nuvalomas miręs epidermio sluoksnis – žvyneliai. Mirus ląstelei, svarbu padėti jai pasišalinti, kad iš gilesnio odos sluoksnio į jos vietą iškiltų nauja ląstelė.
Jei reikia, po cheminio valymo vykdomas mechaninis valymas – t. y. rankomis pašalinami vienetiniai spuogai, juodi taškai ant smakro ar nosies, kai kurios poros, tačiau uždegiminiai dariniai yra neliečiami, nes tai gydytojų darbas.
Rūgštinis veido valymas – labai veiksminga veido odos valymo procedūra, skatinanti odos regeneraciją ir neleidžianti užsikimšti jos riebalinių liaukų latakams bei susidaryti inkštirams. Procedūra efektyviai pagerina odos struktūrą, skatinama kolageno ir elastino sintezė, mažėja spuogeliai. Procedūra tinkama daugumai odos tipų, tiek vyrų, tiek moterų veido odai ir padeda išspręsti įvairias jos problemas.
Rūgštinis veido valymas skirtas: riebiai, spuoguotai, storai, porėtai, į aknę linkusiai odai. Taip pat gydyti randelius, stangrinti odą, mažinti negilias raukšleles.
Procedūrų skaičius priklauso nuo veido odos užterštumo ir problemos. Procedūra gali būti atliekama kaip vienkartinė terapija, tačiau, norint gauti maksimalų poveikį, rekomenduojama atlikti procedūrų ciklą. Minimalus gydymo kursas – 5-6 procedūros, maksimalus – 10-15 procedūrų. Tarp procedūrų privaloma 7-10 dienų pertrauka. Atvykus pas kosmetologę ji įvertins Jūsų odos problemas ir rekomenduos reikiamą gydymo procedūrų kursą.
Procedūra neskausminga, todėl nuskausminimas nereikalingas. Procedūros atlikimo vietoje Jūs galite jausti kaitimą, lengvą dilgsėjimą, tačiau tai visiškai normalu ir laikina.
Po procedūros pora dienų negalima eiti į pirtį, sauną, 7 dienas reikėtų vengti soliariumo ir deginimosi saulėje. Taip pat vertėtų keletą dienų po valymo riboti dekoratyvinės kosmetikos naudojimą. Apskritai, reikėtų vengti nepatikimų ir iki šiol niekada nenaudotų kosmetinių priemonių.
Tai labai veiksminga giluminio valymo procedūra, atliekama moderniu ultragarso aparatu, tinkanti visų tipų odai, net jautriai ir problematiškai. Tai vienas moderniausių bei efektyviausių metodų, taikomų šiuolaikinėje kosmetologijoje odos valymo bei jauninimo procedūrose. Šis būdas visiškai neskausmingas, neteikia jokių nemalonių pojūčių ir nepalieka potrauminių žymių. Svarbiausias tikslas – išvalyti odą limfiniu keliu, atstatyti jos apsaugines funkcijas, sureguliuoti odos pH, pagreitinti regeneracinius procesus. Procedūra atliekama be mechaninio valymo, nepažeidžiant odos kapiliarų ar audinių.
Ultragarsinis veido valymas vyksta netraumuojant odos paviršiaus, tačiau giliai, ląsteliniame lygmenyje. Tai saugus, bet kartu ir gilus, subtilus bei veiksmingas odos valymas, šalinantis nešvarumus bei negyvas odos ląsteles ar riebalų likučius. Ultragarsinį valymą galima taikyti veido, kaklo, krūtinės, nugaros sritims.
Ultragarsinis veido valymas pasižymi tokiu poveikiu: mažina spuogų formavimąsi, normalizuoja riebalinių liaukų veiklą, šalina negyvas odos ląsteles, dėl to odos paviršius dengiasi sveikomis ląstelėmis, taip pat detoksikuoja, gerina mikrocirkuliaciją odoje, paodyje, maitina, drėkina, stimuliuoja odą, mažina raukšleles, skatina kolageno ir elastino gamybą, gerina veido tonusą.
Rekomenduojama 4-8 procedūros, 1-2 kartus per savaitę. Galima kaip vienkartinė procedūra 1 k./mėn. (jeigu oda nėra labai užteršta).
Po procedūros nerekomenduojama tą pačią dieną degintis soliariume ar saulėje, eiti į pirtis ar sauną. Rekomenduojama gerti daug vandens – bent 2 litrus per parą.
Veido odą būtina prižiūrėti ir namuose. Kaip jau minėjome, veido valymas svarbus kasdieninis ritualas. Veido valymui naudojamos tokios priemonės, kaip micelinis vanduo, pienelis, gelis, aliejai. Sausai ir riebiai ar mišriai odai reikalingos skirtingos priežiūros ir valymo priemonės.
Sausos odos priežiūra ir valymas. Sausos odos savininkėms veidą valyti patartina tik vakare, kad dar daugiau neišsausinti odos. Būtina rinktis švelnias, odos nesausinančias valymo priemones. Jos turi būti skirtos sausai odai ir sudėtyje neturėti alkoholio. Idealu, jei sudėtyje bus ir ramunėlių, alavijo ekstraktų ar kitų odą drėkinančių ingredientų. Tam puikiai tinka pienelis, gelis. Micelinis vanduo dažniau sausina odą, tačiau galima rinktis iš specialių linijų ir sausai odai. Valant makiažo likučius ir nešvarumus nedidelį kiekį valomosios priemonės užpilkite ant vatos diskelio ir tada lengvais judesiais nuvalykite nešvarumus nuo odos. Po to būtinai nuplaukite odą vandeniu. Nors dažnai sakoma, kad po micelinio vandens odos nebūtina nuplauti – tai netiesa.
Kai oda jau švari - metas ją sudrėkinti. Pirmiausia odą papurkškite hidrolatu ar specialiu terminių šaltinių vandeniu. Kol jis nenudžiūvo įmasažuokite į odą serumą su hialurono rūgštimi, po to patepkite drėkinamuoju kremu. Serumas su hialurono rūgštimi padės palaikyti odos drėgmę ir atstatyti ją iš vidaus. Jei oda labai sausa, serumą naudokite tiek ryte, tiek vakare.
Riebios ir mišrios odos priežiūra ir valymas. Jei Jūsų oda riebi, spuoguota ar mišri, ją valyti reikėtų dažniau. Todėl valymo procedūrą atlikite tiek ryte, tiek vakare. Tam puikiai tiks micelinis vanduo. Rinkitės tokį, kuris sutrauks poras ir yra skirtas būtent riebiai ar mišriai odai. Po odos valymo ją taip pat būtina sudrėkinti. Nors manoma, kad riebiai odai drėkinimas nebūtinas. Vis dėlto, tai netiesa. Riebią odą taip pat būtina drėkinti ir maitinti. Pats odos drėkinimo procesas toks pat. Tik riebiai odai galite rinktis nerolio žiedų hidrolatą, kuris padeda kovoti su spuogais.
Ir sausą ir riebią odą bent kartą per savaitę nušveiskite namuose pilingu. Taip pašalinsite negyvas odos ląsteles, esančias paviršiuje. Žinoma, profesionalaus valymo taip pat reikia, tačiau odai pilingą būtina atlikti ir namuose. Jei sunku pačiai nuspręsti, kokios odos priežiūros priemonės tinkamiausios - būtinai pasitarkite su kosmetologu. Specialistas galės įvertinti Jūsų odos būklę ir padės suprasti, kaip tinkamai prižiūrėti odą.
Turbūt kiekvienai moteriai aktualu, kaip teisingai prižiūrėti veido odą skirtingais metų laikais. Kiekvienas metų laikas turi savų niuansų, todėl ir odos prausimo ypatumai šiek tiek skiriasi.
Vasaros sezonu mūsų oda jaučiasi geriau nei šaltuoju metų sezonu. Oda gauna daugiau šilumos ir saulės, lengviau kvėpuoja. Be to, šiluma skatina prakaitavimą, o taip pašalinami įvairūs nešvarumai iš odos, poros labiau atsiveria. Žinoma, esant dažnam prakaitavimui odą būtina vandeniu prausti dažniau. Kadangi tuo pačiu išlieka galimybė labiau užsikimšti poroms, jei nešvarumai nėra pašalinami. Taip pat nuprausus odą vandeniu nepamirškite jos pakartotinai apsaugoti ir patepti kremu su didesne UV apsauga. Rekomenduojamas SPF 50 UV filtras. Žinoma, būtina nepamiršti tinkamai nuvalyti odos prieš miegą.
Žiemą oda veikiama šalčio, vėjo. Šaltuoju laiku rekomenduojame dažniau apsilankyti SPA centruose, kuriuose yra pirtys. Pirtys padės išsivalyti odai. Taip pat aktyviau sportuokite, dažniau būkite gryname ore. Prieš einant į lauką pasistenkite nedrėkinti odos, netepkite drėkinančio kremo. Jį užtepus turi praeiti šiek tiek laiko ir būtina papildomai patepti riebesniu kremu, kuris apsaugos nuo šalčio. Daugiau apie odos priežiūrą šaltuoju sezonu galite paskaityti straipsnyje „7 taisyklės kaip prižiūrėti veido odą rudenį“.
Dažnai iškyla klausimas ir apie veido odos prausimą vandeniu. Kokį naudoti - virintą, terminį ar vandentiekio? Žmonėms, kurie neturi alergijų gali drąsiai naudoti vandentiekio vandenį. Tačiau labai svarbu, kad jis nebūtų pernelyg kietas. Tai pajusite nuprausę odą. Kietas vanduo dažnai turi ir daug kalkių, nuprausus odą tokiu vandenių ją imą traukti. Todėl po prausimo odą būtina sudrėkinti terminiu vandeniu ar hidrolatu ir patepti kremu. Žiemos sezonu odą veikia ne tik šaltis, bet ir pernelyg sausas patalpų oras. Todėl tokiu sezonu veido odą galite prausti virintu vandeniu. Ypatingai jei Jūsų oda ir taip sausa. Žinoma, būtina nepamiršti jos drėkinti iš vidaus – gerti daugiau vandens.
Veido valymus Vilniuje atlieka daugelis kosmetologijos kabinetų, o mes rekomenduojame Jums išbandyti šiuos:
„ShowstudiobySakura“ atlieka ultragarsinį, mechaninį, rūgštinį ir kombinuotą veido valymą.
„eStilius“ grožio namuose atliekamas rūgštinis ir mechaninis veido valymas, o po veido valymo kosmetologė palepins odą veido kauke.
„LeSkin Clinica“ klinikoje atliekamas giluminis kombinuotas veido valymas, rūgščių terapija bei kombinuotas veido valymas su beadatinemezoterapija.
Grožio namuose „Elis“ atliekamas rūgštinis bei ultragarsinis veido valymas, o po procedūros veido oda palepinama vitamino C ampule.
„Go & Glow Studio “ grožio salone atliekamas rūgštinis Ekseption veido valymas su beadatinemezoterapija.
„Babor SPA“ atliekamas giluminis veido valymas, mechaninis, kombinuotas ar ultragarsinis veido valymas parenkamas pagal odos tipą.
Kosmetologė Ramunė siūlo kombinuotą (ultragarsinį ir rūgštinį) veido valymą.
Kaune taip pat daug vietų, kur profesionaliai atliekamas veido valymas. Siūlome išbandyti šias vietas:
SB grožio studija – „Wash and Blow“ grožio salone atliekamas ultragarsinis ir rūgštinis giluminis veido valymas.
„Sancelė“ grožio studijoje grožio terapeutė Diana atlieka kombinuotą, mechaninį ar rūgštinį veido valymus.
Studijoje „Kūno grožiui“ atliekami kombinuoti veido valymai su beadatinemezoterapija, rūgštiniai veido valymai bei ultragarsiniai valymai.
„Altidė house of beauty“ grožio namuose specialistė atlieka mechaninį veido valymą su pilingu.
„DIJO“ studijoje – kosmetologė Vaida atlieka kombinuotą, ultragarsinį ir rūgštinį veido valymą.
Neleiskite užterštam orui, nesveikam gyvenimo būdui ir kitiems dalykams, sugadinti Jūsų odos ir paskatinti jos senėjimo procesus. Kreipkitės į savo srities specialistus, kurie padės išspręsti visas odos problemas ir Jūs vėl tapsite pasitikintys savimi! Veido valymas – geriausias sprendimas, padėsiantis palaikyti gražią, sveiką, skaisčią ir švarią veido odą.