Bookitnow.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydamas(-a) toliau sutinki su būtiniausiais slapukais. Taip pat gali sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Duomenų valdytojas UAB "Gera dovana". Pakeisti ar atnaujinti pasirinkimus gali atlikti čia Slapukų politika.
Patvirtinti pažymėtus
Prisijungti
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

Veido priežiūros ir kosmetinių procedūrų gidas

2018-06-19

Veido priežiūros ir kosmetinių procedūrų gidas

Bėgantis laikas, nemigo naktys, netinkama mityba, stresas, klimato sąlygos ir kiti veiksniai neišvengiamai palieka pėdsakus mūsų veide. Ir jei iki 30-ies džiaugėtės gražia oda nieko nedarydamos, įžengus į ketvirtąją dešimtį jau reikėtų ne tik atidžiau peržiūrėti kosmetikos krepšelį, bet ir stengtis pristabdyti senėjimo procesus. Net ir garsioji Coco Chanel yra pasakiusi, kad vyresniame amžiuje oda atrodys taip, kaip ja rūpinsimės. „KAIP ATRODOTE 20-IES, LEMIA GAMTA, O KAIP ATRODYSITE 50-IES, YRA TIK JŪSŲ NUOPELNAS“, – Coco Chanel.

Tačiau gera žinia svajojančioms apie gražią odą – atjauninti ir atgaivinti odą sugaišdamos minimaliai laiko galime ir nechirurginiais metodais.

Veido procedūros

Jei norite, kad oda atrodytų gražiau, visų pirma ją tinkamai valykite ir drėkinkite – jau vien tai padės pagerinti jos būklę.

JAV kosmetikos chirurgijos tarybos tinklalapyje aprašoma, kad gydomosios veido procedūros gali:

  • sumažinti saulės žalą ir padėti kovoti su pigmentinėmis dėmėmis;
  • atkurti / pagražinti skruostus ir lūpas;
  • sumažinti mimikos raukšles (rekomenduojama procedūra – „Šilko kelias“);
  • paryškinti smakro liniją;
  • palyginti kaklo odą;
  • koreguoti užkirtusius antakius ir vokus;
  • palyginti veido raukšles ir smulkias raukšleles (rekomenduojama atjauninamoji procedūra – radijo dažnio ir lazerio procedūra veidui, atliekama SPA centre „Kristalų namai“ Alytuje);
  • pašalinti nepageidaujamus veido plaukelius (rekomenduojama procedūra – efektyvus viršutinės lūpos plaukelių šalinimas Harmony XL Pro lazeriu „Ąžuolyno SPA“ Kaune);
  • sumažinti dvigubą smakrą;
  • palyginti, įtempti krūtinės odą.

Odos atnaujinimas

Įvairios odos atjauninimo procedūros padeda atkurti jaunatvišką, gražią odos spalvą, pašalinant pažeistus odos sluoksnius, skatinant naujų, sveikų odos ląstelių gamybą.

Laikui bėgant, mūsų odos išoriniai sluoksniai ima rodyti nusidėvėjimo požymius: oda sensta dėl aplinkos poveikio, daug įtakos turi ir amžius, natūralūs biologiniai procesai. Odos išvaizdai grožio tikrai nepriduoda gilios raukšlės, randai, pigmentinės dėmės, spalvos netolygumai ir kiti trūkumai. Odos atjauninimo procedūros padeda panaikinti ar bent jau ženkliai pakoreguoti odos senėjimo ir streso požymius: po procedūrų atrodote kur kas jaunesnės ir sveikesnės.

Tačiau siekiant išvengti odos problemų, reikėtų šalinti ne jų pasekmes, bet priežastis, todėl rekomenduotume kelias labai efektyvias procedūras – veido valymą ir masažą.

Veido valymas

Viena esminių sąlygų moterims, norinčioms turėti spindinčią ir gražią veido odą – tai tinkamas veido valymas bei makiažo likučių pašalinimas. Be šios veido procedūros neįmanomi jokie grožio ritualai ir odos puoselėjimas. Veido odą valyti būtina ne tik dėl dulkių ir prakaito, tačiau ir siekiant pašalinti odos riebalus – sebumą.

Sutrikus hormonų pusiausvyrai, oda pradeda gaminti per daug sebumo, dėl to storėja, ląstelės suragėja bei kemša poras, tad kyla odos uždegimas, atsiranda spuogų. Todėl tinkamai ir reikiamu laiku valant odą galima išvengti užsikimšusių porų, spuogų, randų, dėmelių ir kt. Jei oda negauna pakankamai deguonies, ji tampa pilkšvos spalvos, yra linkusi raukšlėtis, senti, greičiau suglemba. Deguonies terapija – ir tarp pasaulinio garso žvaigždžių populiari grožio procedūra.

Ar plauti veido odą?

Iki šiol kosmetologai nesutaria, reikia plauti veido odą vandeniu, ar ne. Kurį variantą rinksitės jūs?

Vieni teigia, kad veido odą reikėtų nuplauti iš pradžių šiltu, o netrukus – šaltu vandeniu, kiti šią tiesą paneigia.

Dar kiti grožio ekspertai pataria veidą plauti natūraliu negazuotu mineraliniu vandeniu arba vaistažolių nuoviru, nes vandentiekio vandenyje esantis chloras gali išsausinti odą. Kali Borovic – mergina, kamuojama odos problemų – 7 dienas veido odą plovė mineraliniu vandeniu ir rezultatu liko patenkinta.

Užsienio tinklaraštininkė Cheryl Woodman pasisako PRIEŠ dažną veido odos plovimą ir valymą bei pateikia 4 priežastis (svarias ar ne, spręsti jums):

  1. Plaudamos veidą vandeniu per dažnai, galite sutrikdyti savo odos pH. Nors tikriausiai manėte priešingai, Jūsų veido odos pH nėra neutralus. Odos pH varijuoja tarp 4,2 ir 5,5. Tai rodo, kad oda yra labiau rūgštinė nei šarminė. Kai odos pH – normalus, odos neatakuoja virusai ir bakterijos, taip pat oda neatiduoda drėgmės ir išlieka geresnės išvaizdos. Palyginimui, vandens pH yra 7, kieto vandens – net iki 8,5. Vėlgi, atidžiai reikėtų rinktis ir priemones, kuriomis plaunate veido odą: pavyzdžiui, populiariojo Johnson‘s vaikiško muilo pH yra daugiau nei 12. Plaukite veido odą kartą per dieną ir pH lygis į normalų sugrįš per kelias valandas. Tačiau plaunant veido odą daugiau nei kartą per dieną su stipria valomąja priemone mėnesių mėnesius, odos atsinaujinimo laikas vis ilgės ir ilgės. Vietoje 2 valandų, odai atsigauti neužteks ir visos dienos. Rezultatas – sausa, sudirgusi, papilkėjusi veido oda.
  2. Plaudamos veido odą per dažnai, sutrikdysite subtilią veido odos mikroflorą. Ant jūsų odos gyvena daug gerųjų ir blogųjų bakterijų. Per dažnai plaudamos veidą, veido odą paversite prieinamesne blogosioms bakterijoms. „Kai jūsų veido odos bakterijos yra išsirikiavusios pagal tinkamą hierarchiją, sveika ir jūsų oda. Kiekviena bakterija žino savo vietą, dirba savo darbą ir myli savo kaimyną“, – Cheryl Woodman.
  1. Plaudamos veidą per dažnai, sutrikdysite natūralų odos drėgmės balansą. Labai mažai žmonių žino, kad viršutiniuose odos sluoksniuose susikaupę visi odos aliejai, ir per dažnai plaudami veidą, tiesiog sutrikdome natūralų drėkinamųjų medžiagų – odos aliejų – balansą.
  2. Plaudamos veidą per dažnai, sudirginsite odą. Jei veido odą po dažno plovimo pradės niežtėti, tai bus signalas, kad ją plaunate per dažnai. Beje, oda gali ir parausti, kilti uždegimas, atsirasti nelygumų. Itin nepalankus odai – SLS – natrio lauril sulfatas, laikomas viena pavojingiausių medžiagų kosmetikos pramonėje. Jis dirgina odą bei akis, sukuria nitrozaminus – galingus kancerogenus, ardo svarbius baltymus, gali pažeisti odos sluoksnius bei sukelti uždegimą.

Veido valymas ryte

Taigi, veidą galite plauti pasirinktu būdu – čiaupo ar mineraliniu vandeniu, vaistažolių nuoviru, netgi ledo kubeliu ir t. t. O jei veido apskritai nusprendėte nebeplauti, galite naudoti aliejaus pagrindu pagamintus odos valiklius, valomuosius balzamus, pienelius ir kt.

Nuplovusios veidą, toliau jį valykite toniku arba valomuoju pieneliu ir, galiausiai, drėkinamuoju veido kremu. Kremą galima tepti tik ant gerai nuvalytos veido odos! Nuvaliusios, tonizavusios, sudrėkinusios odą, naudokite įprastas kosmetikos priemones.

Veido valymas vakare

Kiekvieno vakaro daugiau nei būtinas ritualas – nuvalyti ant veido susikaupusius nešvarumus ir makiažą. Makiažui, ypač atspariam vandeniui akių, valyti reikėtų įsigyti specialų makiažo valiklį: įprastos veido valymo priemonės nepašalins vandeniui atsparaus blakstienų tušo.

Veido odos šveitimas

Šveitimas – dar viena procedūra, aprūpinanti odos audinius deguonimi. Veido odos šveitimo procedūros (kitaip – pilingo) metu naudojama šveičiamųjų dalelių turinti kosmetika. Šveitiklis reikalingas siekiant nuo veido odos pašalinti negyvas odos ląsteles, poroms valyti. Po veido odos šveitimo oda geriau įsisavina kremų ir losjonų vertingąsias medžiagas.

Šveitimo priemonės:

  • mechaninės;
  • fermentinės;
  • cheminės.

Veido šveitimas – kaip dažnai atlikti?

  • Jei turite riebią veido odą, ją šveisti reikėtų 1 kartą per savaitę.
  • Jautrią ir sausą veido odą pakanka šveisti 1 kartą per mėnesį.
  • Mišrią veido odą šveisti galima 1–2 kartus per mėnesį.

Prieš šveičiant veido odą šveitikliu, reikėtų veidą palaikyti virš vandens garų – tai atvers poras. Užvirkite apie 1 litrą vandens, įpilkite į vonelę, užsidenkite veidą rankšluosčiu ir taip pabūkite apie 5 minutes. Šveičiamąjį kremą reikėtų į odą įtrinti švelniais sukamaisiais judesiais, po procedūros veidą reikia plauti kontrastiniu būdu: iš pradžių šiltu vandeniu, po to – šaltu: šaltas vanduo padės poroms užsiverti. Po procedūros veidą tepkite naktiniu (maitinamuoju) kremu.

Veido valymo procedūrų salone tipai

Ultragarsinis veido valymas. Ši procedūra, kurios rezultatas – gilus išvalymas, atliekama moderniu aparatu. Po ultragarsinio veido valymo nelieka jokių žymių, nepažeidžiami odos audiniai, atkuriamos apsauginės odos funkcijos, sureguliuojamas odos pH, paskatinami odos regeneracijos procesai.

Veido valymas ultragarsu tinka riebios, mišrios odos savininkėms, turinčioms išsiplėtusias poras; seborėjos, hiperpigmentacijos, dermatito ir kitų odos problemų kamuojamiems žmonėms, turintiems net ir labai jaurią odą. Jei turite probleminę odą, ultragarsinį odos valymą reiktų atlikti kas 1–2 mėn., o sausos / brandžios odos savininkėms vienos procedūros kartą per 3–6 mėn.

Veido valymo ultragarsu etapai:

  1. Veidas valomas įprastu būdu, pašalinant nešvarumus, makiažą.
  2. Vėsinamosios kaukės aplikavimas ant odos.
  3. Veidas valomas ultragarso aparatu, veikiant giliuosius odos sluoksnius.
  4. Tinkamos pagal veido odos tipą kaukės aplikavimas. Riebiai, mišriai odai dažniausia parenkama valomoji, o sausai, jautriai – drėkinamoji ir gaivinamoji veido kaukė.
  5. Procedūra užbaigiama veidą puoselėjant kremu.

Ultragarsinis veido valymas pasižymi šiais privalumais:

  • Procedūros metu pašalinamos nebefunkcionuojančios ląstelės.
  • Valomos prakaito ir riebalinės liaukos.
  • Procedūra padeda užsiverti odos poroms.
  • Lyginami odos kontūrai.
  • Pagerėja kraujotaka, medžiagų pasisavinimas.
  • Oda tampa glotnesnė, atjaunėja.
  • Sureguliuojamas odos riebalų balansas.

Veido odos valymas ultragarsu atliekamas šiuose salonuose:

  • „Grožio terapija“, Laisvės pr. 125, Vilnius. Procedūros trukmė – 40 min., kaina akcijos metu – 19 € (įprasta – 30 €).
  • Studija „Kūno grožiui“, Pakraščio 24, Kaunas. Procedūros trukmė – 1 val. 20 min., kaina akcijos metu –20 € (įprasta – 30 €).

Rūgštinis ir mechaninis veido odos valymas

Rūgštinis veido valymas – tai procedūra, kurios metu naudojama speciali kosmetika, sudėtyje turinti rūgščių. Rūgštinis veido odos valymas labiau rekomenduojamas merginoms ir moterims, turinčioms probleminę, riebią veido odą.

Mechaniniu būdu veido odos nešvarumai valomi arba specialiu prietaisu, arba rankomis. Mechaninis veido valymas tampa vis populiaresnis, tačiau jį turėtų atlikti profesionalai. Išvalius inkštirus, sumažėja spuogelių, oda tampa lygesnė. Tačiau turint nepakankamai žinių apie mechaninį veido odos valymą, pasirinkus netinkamas metodikas ar priemones, galima pažeisti odą.

Veido masažas: 2 populiariausios rūšys

Viena populiariausių veido puoselėjimo procedūrų – masažas. Geriausiai žinomos dvi masažo rūšys – kobido ir taškinis.

1. Kobido veido masažas

Kobido –  tai iš Japonijos atkeliavęs veido masažas. Masažo metu atliekami greiti, gana intensyvūs ir ritmiški prisilietimai, stimuliuojantys raumenis. Kobido masažas – tai tarsi energijos pliūpsnis pavargusiai, išsekusiai, spazmų varginamai veido odai.

Kobido veido masažo privalumai:

  • gerinamas odos tonusas, atkuriama odos drėgmės pusiausvyra;
  • oda atjauninama, pagerinama jos bendra būklė bei išvaizda;
  • sumažėja raukšlių, užkertamas kelias naujoms raukšlėms susidaryti;
  • padeda atpalaiduoti veido raumenis, sumažinti spazmus ir net palengvinti paralyžiaus negalavimus;
  • pagerina kraujo ir limfos tekėjimą;
  • pasižymi detoksikaciniu poveikiu.

Salonai ir specialistai, atliekantys Kobido veido masažą:

  • Grožio salonas „Alpetri“, Nepriklausomybės a. 5, Kaunas. Procedūros trukmė – 50 min., kaina akcijos metu – 15 € (įprasta – 20 €).
  • „Emdeja“, Kalvarijų g. 172a, Vilnius. Procedūros trukmė – 1 val., kaina akcijos metu 23 € (įprasta – 40 €).
  • „Kūno akademija“, Upės g. 5, Vilnius. Procedūros trukmė – 1 val., kaina – 40 €.
  • „Amber Lai“ grožio salonas, A. Juozapavičiaus pr. 43, Kaunas.
  • Kosmetologė Kristina Zinkevič, Olimpiečių g. 3, Vilnius. Procedūros trukmė – 1 val., kaina – 35 €. 

2. Taškinis veido masažas

Taškinio veido masažo, dar vadinamo akupresūra, esmė – stimuliuojant tam tikrus veide esančius taškus, suaktyvinti viso organizmo veiklą. Taškinis veido masažas turi neįtikėtiną galią, patvirtintą moksliniais tyrimais:

  1. Akupresūra stimuliuoja smegenis ir skatina endorfinų – natūralių nuskausminamųjų – gamybą.
  2. Suaktyvina kraujotaką.
  3. Stimuliuoja hormonus, stabdančius uždegiminius procesus.
  4. Aktyvina imuninę sistemą.
  5. Daro teigiamą poveikį nervų sistemai.

Taškinio masažo nauda veidui. Akupresūra naudinga visiems odos tipams, pradedant nuo jautrios, aknės išvargintos odos, baigiant brandžia, senstančia oda. Reguliarus veido masažas užtikrins geresnę medžiagų apykaitą, pagerins raumenų tonusą, atgaivins odos spalvą ir suteiks jai tvirtumo. Po taškinio masažo veidas taps gaivesnės išvaizdos, labiau švytintis. Didelę naudą pajunta ir kamuojami egzemos ar žvynelinės, turintys alergijų ar ką tik po operacijų žmonės. Beje, veido masažas tinka ir vyrams. Reguliariai (bent 2 kartus per savaitę) atliekant taškinį veido masažą, galima išlyginti smulkias mimikos raukšleles.

Taškinio masažo nauda kūnui ir protui. Akupresūra teigiamai veikia net tik fiziologinius aspektus. Taškinis masažas teikia gilų atsipalaidavimą ir tokiu būdu padeda sumažinti stresą. Jis gali padėti išsivaduoti nuo migrenos ir teikia panašią naudą kaip ir meditacija.

Įprastai taškinis veido masažas trunka apie 15–20 min. Jei procedūrą atliksite pačios, visiškai nebūtina nusivalyti makiažo. Svarbu, kad oda būtų sausa.

Kaip savarankiškai atlikti taškinį veido masažą?

Taškinį masažą galima atlikti savarankiškai namuose. Jį patogiausia atlikti atsisėdus. Tiesa, prieš atliekant masažą, reikės internete susirasti veido taškų „žemėlapį“ – paveikslėlį, kuriame nurodytos aktyviųjų taškų pozicijos ir masažo metu veikiami organai. Jei neturite galimybių taškinio masažo atlikti pas profesionalus, galite pasirinkti kelis aktyvius taškus kurioje nors veido srityje, į kurią labiausiai norite sutelkti dėmesį, pavyzdžiui, taškus aplink akis ar burną, ir silpno ar vidutinio intensyvumo judesiais tris kartus spustelėti tuos taškus. Geriausias laikas atlikti taškinį veido masažą namuose – naudojant dieninį drėkinamąjį kremą.

Kur atliekamas taškinis masažas? Taškinis veido masažas atliekamas veido procedūrų komplekso „Aplenk laiką“ metu. Be 30 min. trukmės veido masažo, būsite palepintos senėjimą stabdančia veido kauke, galvos bei rankų masažu. Masažas atliekamas sveikatingumo centre „Aronija“, Gumbinės g. 10-2, Šiauliuose.

Kelios paslaptys, kad jūsų veido oda būtų graži ir spindinti

  • Siekiant išsaugoti gražią veido odą, vien tik veido valymo ir apsilankymo grožio salone neužteks. Viena geriausių profilaktinių priemonių prieš raukšles – tai veido mankšta. Lietuvoje viena geriausiai žinomų veido mankštos (angl. facebuilding) specialisčių – Viktorija Baltramiejūnienė. Jos „Youtube“ kanale rasite daugybę veido masažo, mankštos ir priežiūros patarimų.
  • Naudokite veido kaukes. Puikią valomąją kaukę galite pasigaminti ir namų sąlygomis. Sumaišykite po 1 valgomąjį šaukštą medaus su tiek pat citrinų sulčių. Kiekį galite rinktis ir didesnį bei mažesnį, svarbu, kad abiejų komponentų kiekiai būtų vienodi. Tuomet gautą masę tepkite ant veido odos ir palaikykite 10–15 min. Tokiu pat būdu galite pasigaminti ir natūralų šveitiklį – tiesiog į masę papildomai įmaišykite žiupsnelį rudojo cukraus ir šveiskite veido odą sukamaisiais judesiais.
  • Kartais leiskite odai pailsėti, ypač prieš naktį – kruopščiai ją nuvaliusios, nenaudokite jokių kitų kosmetikos priemonių.
  • Jei veido odą pradėjo berti, iškilo spuogų, nekaltinkite vien tik kosmetikos priemonių. Dažniausia visos priežastys slypi kur kas giliau – tai netinkama mityba. Prisiminkite, kuo maitinotės pastarąsias kelias dienas – jei valgėte daug saldumynų, angliavandenių, greitojo ar kitokio maisto, veikiausiai čia ir bus šių odos negalavimų priežastis. Maitinkitės taisyklingai, gerkite daug vandens, ir oda tikrai jums padėkos.

Antakių korekcija – paskutinis potėpis gražaus veido link

Iki smulkmenų tobuliname veido odą, tačiau ar pakankamai dėmesio skiriame antakiams – jų formai, spalvai?

Grožio ekspertė, žurnalistė Amber Callor pateikia didžiausias antakių korekcijos klaidas ir dalijasi patarimais, kaip formuoti antakius:

  1. Nepaklusnūs antakiai ir netobula antakių linija. Autorė omenyje turi plačius, nesuformuotus antakius. Antakiams reikėtų suteikti formą, tačiau trumpinant likusius ilgus plaukelius elgtis itin atsargiai. Jei antakiai reti, reikėtų įsigyti specialius artimos antakių natūraliam tonui spalvos pieštukus, antakių paletę ar kitos specialiai antakiams skirtos profesionalios kosmetikos.
  2. Per tamsūs antakiai. Labai dažnai antakiai būna per tamsūs: net blondinių antakiai dažomi juodai. Didelė klaida – ir kai antakiai nuspalvinami kaip spalvinimo knyga, visiškai ignoruojant natūralią antakių išvaizdą. Antakius reikėtų dažyti šešėliuojant, o jei norite ilgą laiką džiaugtis tobulais antakiais, rinkitės šešėlinį permanentinį antakių makiažą, atliekamą grožio salone YURY. Makiažo specialistas Nigelis Stanislausas siūlo pasirinkti šiek tiek šviesesnį už natūralią antakių spalvą dažų atspalvį.
  3. Pernelyg lenkti antakiai. Antakių linija turi priminti natūralią – viršuje antakio forma neturėtų būti stipriai lenkta, taip staigiai lūžtanti. Dažant antakius labai svarbu proporcijos ir natūralumas.
  4. Stori, tiesūs antakiai su labai žemai nuleistais kampučiais. Tiesūs ir stori antakiai pavers jūsų veidą kiek liūdnoku, juokingu. Formuodamos antakius prisiminkite, kad antakių pradžia turi būti žemiausiame taške, toliau ties linkiu viršuje – aukščiausiame, o pasibaigti antakis turėtų šių taškų viduryje. Patarimų, kaip parinkti antakių formą pagal veido formą, rasite čia.

Tad jei tinkamai ir laiku prižiūrėsite veido odą, tikėtina, kad vizitų pas plastikos chirurgus ir skalpelio nė neprireiks. Net ir turėdamos mažai laiko, skirkite dėmesio veido odai – kasdien ją kruopščiai nuvalykite ir patepkite drėkinamuoju kremu, kiekvieną savaitę veidą palepinkite kauke, o kartą per 1–4 sav. atlikite veido odos šveitimą bei valymą. Atminkite, kad veidą formuoti padeda ir antakiai, tad tinkamai parinkta jų forma ir atspalvis jus tik dar labiau papuoš.

Atgal