2018-06-19
Bėgantis laikas, nemigo naktys, netinkama mityba, stresas, klimato sąlygos ir kiti veiksniai neišvengiamai palieka pėdsakus mūsų veide. Ir jei iki 30-ies džiaugėtės gražia oda nieko nedarydamos, įžengus į ketvirtąją dešimtį jau reikėtų ne tik atidžiau peržiūrėti kosmetikos krepšelį, bet ir stengtis pristabdyti senėjimo procesus. Net ir garsioji Coco Chanel yra pasakiusi, kad vyresniame amžiuje oda atrodys taip, kaip ja rūpinsimės. „KAIP ATRODOTE 20-IES, LEMIA GAMTA, O KAIP ATRODYSITE 50-IES, YRA TIK JŪSŲ NUOPELNAS“, – Coco Chanel.
Tačiau gera žinia svajojančioms apie gražią odą – atjauninti ir atgaivinti odą sugaišdamos minimaliai laiko galime ir nechirurginiais metodais.
Jei norite, kad oda atrodytų gražiau, visų pirma ją tinkamai valykite ir drėkinkite – jau vien tai padės pagerinti jos būklę.
JAV kosmetikos chirurgijos tarybos tinklalapyje aprašoma, kad gydomosios veido procedūros gali:
Įvairios odos atjauninimo procedūros padeda atkurti jaunatvišką, gražią odos spalvą, pašalinant pažeistus odos sluoksnius, skatinant naujų, sveikų odos ląstelių gamybą.
Laikui bėgant, mūsų odos išoriniai sluoksniai ima rodyti nusidėvėjimo požymius: oda sensta dėl aplinkos poveikio, daug įtakos turi ir amžius, natūralūs biologiniai procesai. Odos išvaizdai grožio tikrai nepriduoda gilios raukšlės, randai, pigmentinės dėmės, spalvos netolygumai ir kiti trūkumai. Odos atjauninimo procedūros padeda panaikinti ar bent jau ženkliai pakoreguoti odos senėjimo ir streso požymius: po procedūrų atrodote kur kas jaunesnės ir sveikesnės.
Tačiau siekiant išvengti odos problemų, reikėtų šalinti ne jų pasekmes, bet priežastis, todėl rekomenduotume kelias labai efektyvias procedūras – veido valymą ir masažą.
Viena esminių sąlygų moterims, norinčioms turėti spindinčią ir gražią veido odą – tai tinkamas veido valymas bei makiažo likučių pašalinimas. Be šios veido procedūros neįmanomi jokie grožio ritualai ir odos puoselėjimas. Veido odą valyti būtina ne tik dėl dulkių ir prakaito, tačiau ir siekiant pašalinti odos riebalus – sebumą.
Sutrikus hormonų pusiausvyrai, oda pradeda gaminti per daug sebumo, dėl to storėja, ląstelės suragėja bei kemša poras, tad kyla odos uždegimas, atsiranda spuogų. Todėl tinkamai ir reikiamu laiku valant odą galima išvengti užsikimšusių porų, spuogų, randų, dėmelių ir kt. Jei oda negauna pakankamai deguonies, ji tampa pilkšvos spalvos, yra linkusi raukšlėtis, senti, greičiau suglemba. Deguonies terapija – ir tarp pasaulinio garso žvaigždžių populiari grožio procedūra.
Iki šiol kosmetologai nesutaria, reikia plauti veido odą vandeniu, ar ne. Kurį variantą rinksitės jūs?
Vieni teigia, kad veido odą reikėtų nuplauti iš pradžių šiltu, o netrukus – šaltu vandeniu, kiti šią tiesą paneigia.
Dar kiti grožio ekspertai pataria veidą plauti natūraliu negazuotu mineraliniu vandeniu arba vaistažolių nuoviru, nes vandentiekio vandenyje esantis chloras gali išsausinti odą. Kali Borovic – mergina, kamuojama odos problemų – 7 dienas veido odą plovė mineraliniu vandeniu ir rezultatu liko patenkinta.
Užsienio tinklaraštininkė Cheryl Woodman pasisako PRIEŠ dažną veido odos plovimą ir valymą bei pateikia 4 priežastis (svarias ar ne, spręsti jums):
Veido valymas ryte
Taigi, veidą galite plauti pasirinktu būdu – čiaupo ar mineraliniu vandeniu, vaistažolių nuoviru, netgi ledo kubeliu ir t. t. O jei veido apskritai nusprendėte nebeplauti, galite naudoti aliejaus pagrindu pagamintus odos valiklius, valomuosius balzamus, pienelius ir kt.
Nuplovusios veidą, toliau jį valykite toniku arba valomuoju pieneliu ir, galiausiai, drėkinamuoju veido kremu. Kremą galima tepti tik ant gerai nuvalytos veido odos! Nuvaliusios, tonizavusios, sudrėkinusios odą, naudokite įprastas kosmetikos priemones.
Kiekvieno vakaro daugiau nei būtinas ritualas – nuvalyti ant veido susikaupusius nešvarumus ir makiažą. Makiažui, ypač atspariam vandeniui akių, valyti reikėtų įsigyti specialų makiažo valiklį: įprastos veido valymo priemonės nepašalins vandeniui atsparaus blakstienų tušo.
Šveitimas – dar viena procedūra, aprūpinanti odos audinius deguonimi. Veido odos šveitimo procedūros (kitaip – pilingo) metu naudojama šveičiamųjų dalelių turinti kosmetika. Šveitiklis reikalingas siekiant nuo veido odos pašalinti negyvas odos ląsteles, poroms valyti. Po veido odos šveitimo oda geriau įsisavina kremų ir losjonų vertingąsias medžiagas.
Šveitimo priemonės:
Prieš šveičiant veido odą šveitikliu, reikėtų veidą palaikyti virš vandens garų – tai atvers poras. Užvirkite apie 1 litrą vandens, įpilkite į vonelę, užsidenkite veidą rankšluosčiu ir taip pabūkite apie 5 minutes. Šveičiamąjį kremą reikėtų į odą įtrinti švelniais sukamaisiais judesiais, po procedūros veidą reikia plauti kontrastiniu būdu: iš pradžių šiltu vandeniu, po to – šaltu: šaltas vanduo padės poroms užsiverti. Po procedūros veidą tepkite naktiniu (maitinamuoju) kremu.
Ultragarsinis veido valymas. Ši procedūra, kurios rezultatas – gilus išvalymas, atliekama moderniu aparatu. Po ultragarsinio veido valymo nelieka jokių žymių, nepažeidžiami odos audiniai, atkuriamos apsauginės odos funkcijos, sureguliuojamas odos pH, paskatinami odos regeneracijos procesai.
Veido valymas ultragarsu tinka riebios, mišrios odos savininkėms, turinčioms išsiplėtusias poras; seborėjos, hiperpigmentacijos, dermatito ir kitų odos problemų kamuojamiems žmonėms, turintiems net ir labai jaurią odą. Jei turite probleminę odą, ultragarsinį odos valymą reiktų atlikti kas 1–2 mėn., o sausos / brandžios odos savininkėms vienos procedūros kartą per 3–6 mėn.
Veido valymo ultragarsu etapai:
Ultragarsinis veido valymas pasižymi šiais privalumais:
Veido odos valymas ultragarsu atliekamas šiuose salonuose:
Rūgštinis veido valymas – tai procedūra, kurios metu naudojama speciali kosmetika, sudėtyje turinti rūgščių. Rūgštinis veido odos valymas labiau rekomenduojamas merginoms ir moterims, turinčioms probleminę, riebią veido odą.
Mechaniniu būdu veido odos nešvarumai valomi arba specialiu prietaisu, arba rankomis. Mechaninis veido valymas tampa vis populiaresnis, tačiau jį turėtų atlikti profesionalai. Išvalius inkštirus, sumažėja spuogelių, oda tampa lygesnė. Tačiau turint nepakankamai žinių apie mechaninį veido odos valymą, pasirinkus netinkamas metodikas ar priemones, galima pažeisti odą.
Viena populiariausių veido puoselėjimo procedūrų – masažas. Geriausiai žinomos dvi masažo rūšys – kobido ir taškinis.
Kobido – tai iš Japonijos atkeliavęs veido masažas. Masažo metu atliekami greiti, gana intensyvūs ir ritmiški prisilietimai, stimuliuojantys raumenis. Kobido masažas – tai tarsi energijos pliūpsnis pavargusiai, išsekusiai, spazmų varginamai veido odai.
Kobido veido masažo privalumai:
Salonai ir specialistai, atliekantys Kobido veido masažą:
Taškinio veido masažo, dar vadinamo akupresūra, esmė – stimuliuojant tam tikrus veide esančius taškus, suaktyvinti viso organizmo veiklą. Taškinis veido masažas turi neįtikėtiną galią, patvirtintą moksliniais tyrimais:
Taškinio masažo nauda veidui. Akupresūra naudinga visiems odos tipams, pradedant nuo jautrios, aknės išvargintos odos, baigiant brandžia, senstančia oda. Reguliarus veido masažas užtikrins geresnę medžiagų apykaitą, pagerins raumenų tonusą, atgaivins odos spalvą ir suteiks jai tvirtumo. Po taškinio masažo veidas taps gaivesnės išvaizdos, labiau švytintis. Didelę naudą pajunta ir kamuojami egzemos ar žvynelinės, turintys alergijų ar ką tik po operacijų žmonės. Beje, veido masažas tinka ir vyrams. Reguliariai (bent 2 kartus per savaitę) atliekant taškinį veido masažą, galima išlyginti smulkias mimikos raukšleles.
Taškinio masažo nauda kūnui ir protui. Akupresūra teigiamai veikia net tik fiziologinius aspektus. Taškinis masažas teikia gilų atsipalaidavimą ir tokiu būdu padeda sumažinti stresą. Jis gali padėti išsivaduoti nuo migrenos ir teikia panašią naudą kaip ir meditacija.
Įprastai taškinis veido masažas trunka apie 15–20 min. Jei procedūrą atliksite pačios, visiškai nebūtina nusivalyti makiažo. Svarbu, kad oda būtų sausa.
Taškinį masažą galima atlikti savarankiškai namuose. Jį patogiausia atlikti atsisėdus. Tiesa, prieš atliekant masažą, reikės internete susirasti veido taškų „žemėlapį“ – paveikslėlį, kuriame nurodytos aktyviųjų taškų pozicijos ir masažo metu veikiami organai. Jei neturite galimybių taškinio masažo atlikti pas profesionalus, galite pasirinkti kelis aktyvius taškus kurioje nors veido srityje, į kurią labiausiai norite sutelkti dėmesį, pavyzdžiui, taškus aplink akis ar burną, ir silpno ar vidutinio intensyvumo judesiais tris kartus spustelėti tuos taškus. Geriausias laikas atlikti taškinį veido masažą namuose – naudojant dieninį drėkinamąjį kremą.
Kur atliekamas taškinis masažas? Taškinis veido masažas atliekamas veido procedūrų komplekso „Aplenk laiką“ metu. Be 30 min. trukmės veido masažo, būsite palepintos senėjimą stabdančia veido kauke, galvos bei rankų masažu. Masažas atliekamas sveikatingumo centre „Aronija“, Gumbinės g. 10-2, Šiauliuose.
Iki smulkmenų tobuliname veido odą, tačiau ar pakankamai dėmesio skiriame antakiams – jų formai, spalvai?
Grožio ekspertė, žurnalistė Amber Callor pateikia didžiausias antakių korekcijos klaidas ir dalijasi patarimais, kaip formuoti antakius:
Tad jei tinkamai ir laiku prižiūrėsite veido odą, tikėtina, kad vizitų pas plastikos chirurgus ir skalpelio nė neprireiks. Net ir turėdamos mažai laiko, skirkite dėmesio veido odai – kasdien ją kruopščiai nuvalykite ir patepkite drėkinamuoju kremu, kiekvieną savaitę veidą palepinkite kauke, o kartą per 1–4 sav. atlikite veido odos šveitimą bei valymą. Atminkite, kad veidą formuoti padeda ir antakiai, tad tinkamai parinkta jų forma ir atspalvis jus tik dar labiau papuoš.