Bookitnow.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydamas(-a) toliau sutinki su būtiniausiais slapukais. Taip pat gali sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Duomenų valdytojas UAB "Gera dovana". Pakeisti ar atnaujinti pasirinkimus gali atlikti čia Slapukų politika.
Patvirtinti pažymėtus
Prisijungti
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

Veido drėkinimas: ką būtina žinoti šaltuoju metų laiku?

2019-10-23

Veido drėkinimas: ką būtina žinoti šaltuoju metų laiku?

Žvarbus oras ir artėjanti žiema primena, kad odai būtinai reikia intensyvios priežiūros. Tačiau kosmetologai vieningai sutaria, kad nėra vienos universalios priemonės, kuri vienodai padėtų visų tipų odoms. Taigi, kaip drėkinti ir prižiūrėti odą šaltuoju metu sezonu pagal kiekvieną odos tipą bei kokios procedūros rekomenduodamos salonuose ir namuose?

Veido odos drėkinimas

Veido odos drėkinimas svarbus visais metų laikais. Vasarą oda yra alinama saulės spindulių, dulkių, karšto oro... Tačiau nuo rudens vidurio Lietuvoje susiduriame su dar baisesnėmis problemomis – žema oro temperatūra, žvarbiu vėju lauke, šildymu ir sausu oru uždarose patalpose... Tad būtent šaltuoju metų laiku svarbu atkreipti itin didelį dėmesį į odos priežiūrą.

Pereinamuoju ir šaltuoju metų laiku ypač svarbu užtikrinti maksimalų drėkinimą ir maitinti odą pagal jos tipą, siekiant išvengti rimtų odos problemų. Rudenį ir žiema itin didelė bėda – odos dehidratacija. Kad išvengti šios nemalonios odos problemos, geriausia išbandyti drėkinančias procedūras, serumus su hialurono rūgštimi bei drėkinančias kaukes.Tokias kaukes galima pradėti naudoti nuo 20 metų kartą per savaitę, geriausia, po veido šveitimo. Serumus – nuo 25 metų, tepant ant švarios odos prieš kremą kartą ar du per dieną.

Drėkinamąsias kaukes reikėtų naudoti ištisus metus. Specialistai teigia, jog drėgmės odai per daug nebūna. Jei oda linkusi į riebumą, neapsunkinkite jos maitinamosiomis kaukėmis, leiskite jai kvėpuoti, puikiai tiks bioceliuliozinės kaukės su hialuronu, kurių galima įsigyti daugumoje vaistinių ir grožio įstaigų. Viena hialurono molekulė geba pritraukti apie 500 vandens molekulių, tad užtikrinsite pakankamą drėgmės lygį odoje ir užkirsite kelią odos dehidratacijai. Pasak kosmetologų, norint, kad drėkinančios medžiagos efektyviai atliktų savo darbą, reikalingas geras odos paruošimas, pirmiausia – valymas.

Šaltuoju metų laiku rekomenduojama drėkinamuosius kremus ir kitas emulsijas teptis ant veido likus ne mažiau nei 20 minučių iki išėjimo iš namų, siekiant užtikrinti, kad produktai įsigertų į odą. Tie, kurių oda sausa, turėtų pasirūpinti apsauginiu kremu nuo šalčio.

Veido odos drėkinimas pagal odos tipus ir zonas

Didžiausia zona mūsų veide – tai T zona, kurią sudaro kakta, nosis ir smakras. Čia dažniausiai kaupiasi nešvarumai. Ši zona paprastai yra riebesnė, todėl jai būdingi spuogai, išsiplėtusios poros. Kasdienėje priežiūroje šiai zonai svarbus šveitiklis, kremas, valomosios kaukės, serumai su rūgštimis. Paakių zona priešingai – bene jautriausia zona, nes jos oda yra itin jautri ir plona. Ši sritis lengvai dehidratuoja, todėl paakiuose greičiausiai atsiranda raukšlės. Skruostų zona – tai taip pat gana didelė veido zona, kurioje dažnai pasireiškia hormoninio tipo spuogai, ji labiausiai linkusi sausėti, tad jai svarbus drėkinimas ir maitinimas.

Nesvarbu, koks būtų Jūsų odos tipas – jai būtinai reikia drėkinimo. Juk ne veltui sakoma, kad vanduo – jaunystės šaltinis. Todėl tiek mišrią, tiek sausą, tiek riebią odą drėkinti būtina. Paprastai drėkinama visa veido oda, arba tik tam tikra odos zona, pavyzdžiui dažnai aplink nosį ir burną oda būna sujautrėjusi, išsausėjusi ir pleiskanota.

Pačios sausiausios vietos yra skruostai, lūpos ir oda aplink akis. Joms patiks kaukės, kuriose gausu lipidų turinčių sudedamųjų dalių, įvairių aliejų, glicerino, šlapalo, hialiurono rūgšties. Taip pat antioksidantų turinčių sudedamųjų dalių kaip žaliosios arbatos ekstraktas, kuris pripildo odą ilgalaikiu drėgmės pojūčiu. Gelio pagrindu veikiančios kaukės geriausiai prisotins odą drėgme.

Veido odos drėkinimo klaidos

Dažnai moterys, norėdamos desperatiškai sudrėkinti odą, daro dideles klaidas, kurios tik pablogina situaciją. Štai keletas jų:

  • Sausą odą būtina nušveisti, o tik po to drėkinti.

Odą šveiskite namuose arba kreipkitės į specialistus. Jei oda vis tiek šerpetoja, galima taikyti cheminį rūgštinį šveitimą pagal odos tipą. Tokiu būdu sėkmingai pašalinamos negyvos odos ląstelės.

  • Nereguliariai naudojamas kremas.

Nereguliariai naudojamas kremas su peptidais gali išbalansuoti odos atsinaujinimą. Peptidai yra amino rūgštys, kurios skatina odos regeneraciją. Patariama šį kremą naudoti du kartus per dieną. Taip pat galima naudoti kremą su hialuronu, dėl kurio didelės koncentracijos kūdikių oda yra tokia švelni, elastinga ir sudrėkinta.

  • Nedrėkindami riebios odos rizikuojate sukelti dar intensyvesnį riebalų išskyrimą ir uždegimus.

Riebią odą reikia drėkinti, nes visi odos tipai reikalauja drėgmės. Riebalavimasis yra odos atsakas į išsausėjimą. Jei oda nėra drėkinama, ji pati kovoja ir kaip apsauginę priemonę išskiria didelį kiekį riebalų serumo. Riebią odą turintiems žmonėms turi būti parenkamas atitinkamos struktūros kremas, jis turi būti pagamintas vandens pagrindu.

Odos dehidratacija: priežastys bei profilaktika

Organizmo dehidrataciją sukelia intensyvus ir greitas kūno skysčių praradimas. Didžiąją šių skysčių dalį sudaro paprastas vanduo. Dehidratacijos metu kūno ląstelės ir audiniai netenka daugiau vandens negu gauna geriant. Mūsų organizmas natūraliai kasdien praranda vandenį kvėpavimo metu (su iškvepiamu oru), su prakaitu, šlapinantis ir tuštinantis. Kartu su vandeniu prarandami nedideli druskų (natrio, kalio, kalcio, magnio ir kt.) kiekiai.

Dehidratacijos priežastys:

  • aukšta organizmo temperatūra sergant (ilgai trunkantis karščiavimas);
  • aukšta aplinkos oro temperatūra (daugiau nei +25–28 °C);
  • neefektyvi organizmo apsauga nuo aukštos aplinkos temperatūros (pavyzdžiui, netinkama apranga, dėvima speciali darbui skirta apranga ar uniforma, ilgai naudojamas respiratorius ar dujokaukė ir pan.);
  • ilgai trunkantis fizinis krūvis (vidutinio ar didelio intensyvumo);
  • daugkartinis vėmimas ar viduriavimas;
  • itin padidėję ir padažnėjęs šlapinimasis dėl inkstų bei šlapimo takų infekcijų;
  • kai kurios lėtinės neinfekcinės ligos: cukrinis diabetas, širdies ligos, inkstų ligos ir kt.;
  • nuo kai kurių medikamentų;
  • gėrimų su dideliu kofeino kiekiu vartojimas (kofeinas, kaip ir alkoholis, suintensyvina skysčių šalinimą per inkstus);
  • žmogaus nesugebėjimas savarankiškai atsigerti (pavyzdžiui, kai ligonis yra sunkios būklės ar komoje, dėl burnos arba ryklės gleivinės pažeidimų ar infekcijos, veido ar dantų traumų, operacijų ir kt.).

Kaip išvengti dehidratacijos:

  • Sportuodami, aktyviai atostogaudami ar dirbdami fizinį darbą lauke (kai nėra galimybės efektyviai aušinti kaistančio kūno), išgerkite daug daugiau skysčių nei paprastai. Pavyzdžiui, jeigu paprastai per dieną išgeriate 3–5 stiklines skysčių, tai karščių metu išgerkite ne mažiau kaip 8–10 stiklinių.
  • Klausykitės orų prognozių ir sinoptikų perspėjimų apie vėjuotas dienas ir, jeigu yra tokia galimybė, kitaip suplanuokite savo darbus lauke ar juos atidėkite.
  • Venkite alkoholio, kadangi alkoholis padidina vandens pasišalinimą iš organizmo. Be to, alkoholis susilpnina gebėjimą pajusti ankstyvus dehidratacijos ar organizmo perkaitimo simptomus.
  • Dėvėkite laisvus, šviesius drabužius iš natūralių audinių.
  • Būdami lauke stenkitės laikytis užuovėjoje.
  • Venkite tiesiai ant odos dėti ledus ar sniegą.
  • Nuolat nedideliais gurkšniais gerkite skysčius.
  • Geriausiai gėrimui tinka mineralinis vanduo (be angliarūgštės) arba kiti skysčiai, kuriuose yra bent šiek tiek ištirpusių druskų (elektrolitų).
  • Valgykite daugiau vandens bei mineralų turinčių vaisių ir daržovių bei šaltibarščius.

Veido procedūros salonuose

Veido drėkinimas yra būtina procedūra kiekvienam odos tipui. Ir, deja, ne visuomet užtenka sudrėkinti odą namuose, tad kartais tenka apsilankyti salonuose pas profesionalus.

„Dia Studio“ salone, atliekama dvigubo drėkinimo veido procedūra, kurios nauda neįtikėtina. Ji intensyviai drėkina visų tipų odą, tinka jautriai, sausai, dehidratuotai, riebiai bei mišriai odai. Procedūroje naudojamos natūralios alijošiaus sultys intensyviai drėkina ir suminkština raginį epidermio sluoksnį ir įsiskverbia į epidermio gilumą, todėl odoje suaktyvėja maitinančių ir drėkinančių medžiagų gamyba.

Estetinės dermatokosmetologijos klinikoje  atliekama mezoterapija Mikro adatinė Dermapen terapija. Tai yra kologeno „sukūrimo” terapija, ypač efektyvi procedūroms nuo randų, strijų, raukšlių ir esant odos suglebimui. Skirtingai nuo kitų naudojamų metodų, ši mikroadatinė sistema nedaro gilaus odos pažeidimo ir nepašalina epidermio sluoksnio. Ši procedūra ne tik tiesiogiai stimuliuoja odos baktymų kologeno ir elastino gamybą, tačiau ir žymiai pagerina terapinių ar mezoterapinių medžiagų įsiskverbimą, net iki 90 %! Daugėjant kologeno skaidulų kiekiui odoje, keičiasi dermos kokybė, oda tarsi tankėja, o viršutinis epidermio sluoksnis įsitempia ir tampa stangresnis. Išorinė odos išvaizda tampa geresnės būklės, oda atrodo jaunesnė ir sveikesnė.

Biorevitalizacija – tai protingas odos drėkinimas. Į problemines sritis daugybės mikro injekcijų pagalba įšvirkščiami hialurono rūgšties pagrindo preparatai. Procedūra atliekama su nuskausminimu, tad netaps dideliu stresu net jautriausioms klientėms. Rezultatas – raukšlelės išsilygina arba tampa mažiau pastebimos, nebelieka sausų vietų, šviesėja tamsūs paakiai, oda atrodo gaiviai ir skaisčiai, o svarbiausia – puikiai sudrėkinta.

SB grožio studijoje atliekama drėkinamoji veido procedūra su haliuronu. Veido odos drėkinimo procedūra atstato odos drėgmės balansą, grąžina odos elastingumą ir stangrumą. Drėkinamoji procedūra giliai ir efektyviai drėkina odą ir formuoja apsauginį lipidinį sluoksnį, kuris užkerta kelią drėgmės praradimui. Šios procedūros metu naudojamos priemonės kovoja su odos sausumu. Procedūros eiga: demakiažas, šveitimas, veido masažas, intensyvaus drėkinančio koncentrato padengimas, intensyvi drėkinamoji kaukė ir intensyvus drėkinantis kremas pabaigai.

Veido odos drėkinimas namų sąlygomis

Oda po valymo labai jautriai reaguoja į drėgmės kiekį epidermyje. Kai drėgmės sumažėja, ji netenka stangrumo, šerpetoja, pasirodo smulkių raukšlelių. Odai būtinos drėkinančios procedūros. Dėl jų susitraukia išsiplėtusios poros, sumažėja riebalinių liaukų aktyvumas, oda sudrėkinama.

Keli receptai veido drėkinimui namų sąlygomis:

  • Alijošiaus losjonas

Ingredientai: keli alijošiaus lapai, 1,5 l vandens. Naudojimo būdas: iš anksto nupjaukite kelis alijošiaus lapus, nuplaukite juos ir padėkite į šaldytuvą 7-10 dienų, geriau į lėkštę arba dubenėlį. Iš šaldytuvo ištraukite 2-3 stambius lapus (bendras svoris ne mažiau 100 g), nuplaukite, užpilkite 1-1,5 l šalto vandens ir palikite 2 valandoms.

Tuomet puodą užkaiskite ir vandeniui užvirus virinkite 5 minutes. Nuovirą atvėsinkite, nukoškite, perpilkite į butelį ir laikykite šaldytuve ne ilgiau nei mėnesį. Losjonu patrinkite veidą ir kaklą kelis kartus per dieną.

  • Kiaušinio baltymo ir mielių kaukė

Ingredientai: 1 kiaušinio baltymas, 20-25 g mielių.

Naudojimo būdas: baltymą išplakite iki putų, supilkite mieles ir išmaišykite. Užtepkite ant veido, palaikykite 15 minučių, tuomet nuplaukite šiltu vandeniu. Kartokite du kartus per savaitę. Laikykite šaldytuve ne ilgiau kaip 6 valandas.

  • Japoniška kaukė

Ingredientai: 1 arbatinis šaukštelis medaus, 1 arbatinis šaukštelis miltų, 1 arbatinis šaukštelis pieno.

Naudojimo būdas: lygias medaus ir miltų dalis išmaišykite dubenėlyje, supilkite šviežią pieną. Gerai permaišę masę, užtepkite ant veido plonu sluoksniu, padengiant visą odą. Po 30 minučių kaukę nuvalykite vatos gabalėliu, sumirkytu žolelių, pavyzdžiui, ramunėlių, nuovire. Kartokite 2-3 kartus per savaitę. Laikykite šaldytuve 8 valandas.

  • Grietinės kaukė

Ingredientai: 2 valgomieji šaukštai grietinės, 1 kiaušinio trynys, 1 arbatinis šaukštelis morkų sulčių.

Naudojimo būdas: grietinę išplakite su tryniu ir morkų sultimis. Užtepkite ant veido odos. Palaikykite 15-20 minučių. Nuplaukite šiltu vandeniu. Kartokite 2 kartus per savaitę. Laikykite šaldytuve 8 valandas.

Veido drėkinimas: kaukės

Visų pirma, kaip paruošti odą kaukei, kad kaukė geriau įsigertų į mūsų odą bei efektas būtų veiksmingesnis?

Naudokite kaukes iškart po dušo. Ką tik nupraustas ir švarus veidas – tai būtina sąlyga kaukės naudojimui. Pirmiausiai nušveiskite. Po vasaros dauguma pamiršta šveitimą, nes nori išsaugoti įdegį, tačiau šveitimas aktualus visais metų laikais. Kai kurie žmonės mano, kad jų oda yra sausa, todėl jie sluoksniuoja storus kremų sluoksnius, kai iš tikrųjų pirmiausiai turėtų nušveisti negyvas ląsteles tam, kad kaukės tinkamai veiktų. Nepamirškite drėkinimo. Po kiekvienos kaukės naudojimo, ją kruopščiai nuplaukite ir nepamirškite odos tinkamai sudrėkinti. Naudokite lengvą drėkinantį losjoną arba maitinamąjį kremą.

Natūralus veido drėkinimas

  • Persikų kaukė

Šakute susmulkinkite vieną prinokusį persiką, kad gautųsi vientisa košelė. Tepkite ant veido, po 15 min. nuplaukite. Itin efektyvi kaukė sausai odai. Drėkina, lygina raukšleles, atgaivina veido spalvą.

  • Obuolių kaukė

Nulupkite 1 obuolį, smulkiai supjaustykite ir pavirkite 3 min. su keliais valgomaisiais šaukštais pieno arba grietinėlės, kad gautųsi vientisa masė. Dar šiltą reikia tepti ant veido. Po 20 min. nuplaukite. Tai universali kaukė bet kokiam odos tipui. Gaivina, jaunina, grąžina veido spalvą.

  • Braškių ir avokadų kaukė

Sumaišyk 4 braškes, pusę avokado ir šlakelį citrinų sulčių dubenyje, sutrink iki tirštos košelės konsistencijos. Kaukę tepk ant švariai nuvalytos veido odos. Venk akių ir lūpų zonų. Atsipalaiduok, palik kaukę 20 min., po to ją nuplauk vėsiu vandeniu. Ji suteikia energijos, putlina ir drėkina odą.

 

Taigi, kaip buvo galima suprasti, odos drėkinimas – būtina procedūra visiems odos tipams, visais metų laikais! Tad nesvarbu dabar vasara ar žiema, drėkinti odą svarbu visada! Jei dažnas lankymasis salonuose yra tikra prabanga, bent karta į savaitę atlikite drėkinimą namuose (idealu 2-3 kartai). Išbandykite visas mūsų siūlytas kaukes ir išsirinkite mėgstamiausią! Na, o bent kas tris mėnesius apsilankykite salone (idealu kartą į mėnesį). Jei taip prisižiūrėsite, garantuojame, jog turėsite gražią, skaisčią, švytinčią ir jaunai atrodančią odą.

 

Atgal