Bookitnow.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydamas(-a) toliau sutinki su būtiniausiais slapukais. Taip pat gali sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Duomenų valdytojas UAB "Gera dovana". Pakeisti ar atnaujinti pasirinkimus gali atlikti čia Slapukų politika.
Patvirtinti pažymėtus
Prisijungti
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

TOP 3 eteriniai aliejai Jūsų grožiui ir gerai savijautai

2022-05-23

TOP 3 eteriniai aliejai Jūsų grožiui ir gerai savijautai

Eterinių aliejų nauda grožiui ir sveikatai žinoma jau nuo seno. Senovės kinai, egiptiečiai ir romėnai naudodavo eterinius aliejus vaistams, kosmetikai bei kvepalams gaminti. Eterinių aliejų naudojimas tampa vis populiaresnis ir šiais laikais, nes tai natūralus būdas sveikatai gerinti bei grožiui puoselėti. Eterinių aliejų naudojimas kasdienoje dar vadinamas aromaterapija. Šiame straipsnyje papasakosime apie populiariausius eterinius aliejus, kuriuos galite panaudoti gerai savijautai ir grožiui puoselėti. 

Eteriniai aliejai – kas tai? 

Eteriniai aliejai – tai iš augalų lapų, žiedų, žievės, vaisių ar šaknų išgaunami koncentruoti ekstraktai, kurie turi poveikį organizmui. Eteriniai aliejai yra labai greit garuojantys, tačiau sąveikaudami su riebaliniais aliejais gali būti saugiai naudojami ant odos. Rekomenduojama vengti grynų aliejų naudojimo, nes jie gali stipriai sudirginti odą.  

Svarbu, kad eteriniai aliejai būtų laikomi sandariai uždarytuose buteliukuose, saugant nuo tiesioginių saulės spindulių. Taip laikomi jie gali išlaikyti savo savybes net iki septynerių metų.  

Nors tiksliai nėra įrodyta, kaip veikia eteriniai aliejai, vis tik manoma, kad šių aliejų kvapas dirgindamas mūsų uoslės receptorius, siunčia tam tikrus signalus smegenims.  

Eterinių aliejų panaudojimas išties labai platus, juos galima naudoti sveikatai gerinti, kūno priežiūrai ar buities priežiūrai. Toliau pateiksime pačius populiariausius eterinius aliejus ir kaip juos panaudoti sveikatai ir grožiui.  

Levandų eterinis aliejus 

Levandų eterinis aliejus yra išgaunamas iš levandų žiedų distiliacijos proceso metu. Šis eterinis aliejus yra labai populiarus ir universalus, nes jo panaudojimo galimybės yra beribės. Be šio aliejaus aromaterapija tiesiog neįmanoma. Levandos pasižymi nuostabiu kvapu, kuris atpalaiduoja ir balansuoja fizinį kūną ir emocinę būseną. Levandų aliejus turi raminantį poveikį, gerina atmintį bei mažina kraujospūdį.  

Levandų eterinis aliejus veikia antibakteriškai ir priešuždegimiškai, skatina žaizdų gijimą, skatina odos regeneraciją, randų gijimą. Šis aliejus taip pat stiprina plaukus, naikina pleiskanas. Šio aliejaus panaudojimas kosmetikoje gana platus, jo galima lašinti į kosmetikos priemones.  

Vis tik sergant epilepsija bei esant nėštumui naudoti levandų aliejaus nerekomenduojama.

Štai keletas būdų kaip panaudoti levandų eterinį aliejų savijautai gerinti bei grožiui puoselėti: 

  • Įgėlus vabzdžiams, levandų eterinis aliejus gali numalšinti patinimą ir niežulį. Užlašinkite kelis lašelius aliejaus ant įgeltos vietos ir švelniai įmasažuokite į odą.  

  • Nestipriai nudegus odą užtepkite kelis lašus levandų eterinio aliejaus, jis padės numalšinti skausmą bei gydys odą. Taip pat šis aliejus gelbėja ir nuo nudegimų saulėje. Purkškite odą levandų hidrolatu ir taip nuraminsite odą arba galite įlašinti levandų eterinio aliejaus kelis lašelius į kūno kremą. 

  • Įsibrėžus ar įsidrėskus, užlašinkite ant tos vietos eterinio aliejaus vos kelis lašus. Levandų eterinis aliejus sumažins skausmą, dezinfekuos bei skatins gijimą.  

  • Tam, kad sumažintumėte nuovargį, įlašinkite 5 lašelius levandų eterinio aliejaus į šilto vandens vonelę ir pamirkykite joje pėdas. Tai padės greičiau atsipalaiduoti.  

  • Galvos skausmų malšinimui taip pat galite pasitelkti į pagalbą levandų eterinį aliejų, tik jį rekomenduojame maišyti kartu su pipirmėčių eteriniu aliejumi, tai itin efektyvus mišinys. Šio mišinio kelis lašus įtrinkite į smilkinius arba kaktą.  

  • Esant nemigai arba nerimui, užlašinkite kelis lašus levandų eterinio aliejaus ant pagalvės arba įtrinkite kelis lašus tarp delnų ir įkvėpkite aromato. Taip pat puikiai tiks jei miegamajame garinsite levandų eterinį aliejų garintuve.  

  • Jei jus vargina pleiskanos, įmasažuokite šio eterinio aliejaus į galvos odą prieš plaunant galvą. 

  •  Sausos ir skilinėjančios odos priežiūrai rekomenduojame pasigaminti tokį mišinį: įlašinti kelis lašus levandų eterinio aliejaus į nerafinuotą augalinį aliejų ir šiuo mišiniu tepkite odą.  

  • Levandų eterinis aliejus taip pat labai tinkamas spuogų ir aknės gydymui, nes jis slopina bakterijų dauginimąsi, padeda subalansuoti odos riebalų sekreciją, skatina odos ląstelių regeneraciją.  

  • Levandų eterinis aliejus puikiai atbaido uodus, erkes ir kitus vabzdžius. Užlašinkite keletą lašų ant viršutinių rūbų, kelnių bei rankovių galų, batų ir pan. Eterinis aliejus nepalieka dėmių.  

Eukaliptų eterinis aliejus 

Eukaliptų eterinis aliejus yra išgaunamas iš eukalipto medžio lapų bei ūglių hidrodistiliavimo būdu. Jis skleidžia gana stiprų ir aitrų, bet tuo pačiu ir gaivų kvapą. Šis eterinis aliejus taip pat yra plačiai naudojamas tiek gerinant savijautą, tiek puoselėjant grožį.  

Daugelis naudoja eukaliptų eterinį aliejų kaip antiseptinę priemonę, nes jis padeda sergant viršutinių kvėpavimo takų ligomis, padeda atsikosėti, teigiamai veikia sergant sinusitu, gerklės uždegimu, malšina skausmą, veikia priešuždegimiškai. Eukaliptų eterinis aliejus yra ir šildanti priemonė sergant artritu, reumatu ar neuralgija. Šis eterinis aliejus puikiai atpalaiduoja raumenis. Taip pat jis padeda sergant migrena, astma, radikulitu. Beje, šis aliejus stimuliuoja imunitetą, ypač siaučiant gripui ar virusinėms infekcijoms. 

Kalbant apie grožį, eukaliptų eterinis aliejus naudojamas kosmetikoje kaip priešuždegiminė, antiseptinė priemonė. Jis gelbėja esant įvairiems bėrimams, pūslelinei, odos infekcijoms. Šis eterinis aliejus veiksmingai kovoja prieš plaukų slinkimą ir pleiskanas.  

Eukaliptų eterinis aliejus dera su daugeliu kitų eterinių aliejų, o ypač su čiobrelių, levandų, citrinžolių, citrinų ir pušų eteriniais aliejais. 

Eukaliptų eterinio aliejaus nepatariama naudoti nėščiosioms, kūdikiams, vaikams iki trijų metų, kamuojamiems aukšto kraujospūdžio, sergantiems epilepsija. Perdozavus, šis aliejus gali sukelti stiprius galvos skausmus.

 

Taigi, keli patarimai kaip naudoti eukaliptų eterinį aliejų: 

  • Sergant bronchitu ar esant kosuliui, įlašinkite eukaliptų eterinio aliejaus kelis lašus į nedidelį kiekį riebalinio aliejaus, pavyzdžiui, migdolų ir išsitrinkite juo krūtinę.  

  • Žaizdoms ir nubrozdinimams gydyti, pasigaminkite mišinį - į 50 ml distiliuoto vandens įlašinkite sumaišytus 5 lašus citrinų eterinio aliejaus, 10 lašų arbatmedžių eterinio aliejaus, 5 lašais eukaliptų eterinio aliejaus. Šį mišinį supilkite į buteliuką su purškikliu. Prieš naudojimą gerai suplakite. 

  • Skaudančiai gerklei gydyti įlašinkite 2 lašus eterinio aliejaus į stiklinę drungno vandens ir šiuo mišiniu skalaukite gerklę.  

  • Sloguojant, esant galvos skausmams ar norint sustiprinti imunitetą, įlašinkite eterinio aliejaus į garintuvą, aromatinę lempą ar žvakidę.  

  • Masažams tinka mišinys iš 5 lašų eukalipto eterinio aliejaus sumaišyto su 15 ml augalinio aliejaus. 

  • Kūno ir plaukų priežiūrai įmaišykite eukalipto eterinio aliejaus 10 lašų į 15 g kūno kremo, losjono, ypač tinka beriamai, uždegiminei odai, taip pat esant žaizdelėms ar įbrėžimams. O į šampūno 10 ml įlašinkite 5 lašus eterinio aliejaus, šis mišinys puikiai tinka į pleiskanoti linkusiai odai. 

  • Voniai tinkamas mišinys - 5 lašus eukalipto eterinio aliejaus sumaišyti su 15 ml pieno, medaus ar jūros druskos ir supilti šį mišinį į vonią. Gulėti tokioje vonioje galima iki 15 minučių.  

Citrinų eterinis aliejus 

Citrinų eterinis aliejus yra išgaunamas iš citrinų žievelių distiliacijos būdu. Tai gaivaus kvapo eterinis aliejus. Kaip ir prieš tai minėti eteriniai aliejai, citrinų eterinis aliejus pasižymi antiseptinėmis savybėmis. Tačiau daugelį labiausiai vilioja jo gaivus kvapas. Todėl neretai šis eterinis aliejus yra maišomas su kitais eteriniais aliejais, kad pakeistų jų kvapą.  

Citrinų eterinis aliejus puikiai dera su levandų, arbatmedžių, eukaliptų, pipirmėčių, rozalinų, čiobrelių, mandarinų, žaliųjų citrinų, greipfrutų, apelsinų eteriniais aliejais. 

Citrinų eterinis aliejus stiprina imunitetą. Šis eterinis aliejus naudingas sergant kvėpavimo takų ligomis, peršalus, karščiuojant, gydant gerklės infekcijas. Jis naudojamas sergant astma, anemija, turint žarnyno parazitų ar esant šlapimtakių infekcijai, venų varikozei, hipertenzijai, aterosklerozei. Kaip ir kiti citrusiniai aliejai, citrina tonizuoja, padeda atsibusti, gerina nuotaiką ir padeda susikaupti. 

Citrinų aromatinis aliejus yra tinkama priemonė riebiai, spuoguotai odai prižiūrėti, didina odos elastingumą, šalina randus, tinka esant celiulitui, šviesina odą, balina strazdanas. Šis eterinis aliejus gali būti naudojamas esant riebiems plaukams ir pleiskanoms. Taip pat citrinų eterinis aliejus mažina raukšles, o masažas su juo net gi mažina celiulitą.  

Citrinų eterinį aliejų galite panaudoti: 

  • Susikaupimui išbandykite 5 lašų citrinų eterinio aliejaus sumaišyti su 3 lašais rozmarinų eterinio aliejaus ir šį mišinį garinti garintuve ar aromatinėje žvakidėje.  

  • Nuotaikai pakelti išbandykite 3 lašų citrinų eterinio aliejaus, 3 lašų apelsinų eterinio aliejaus mišinį garinimui namuose.  

  • Masažams pasigaminkite mišinį - 50 ml augalinio aliejaus sumaišykite su 10 lašų citrinų eterinio aliejaus.  

  • Nuo nemalonaus burnos kvapo apsisaugosite jei reguliariai skalausite burną vandeniu sumaišytu su keliais lašais citrinų eterinio aliejaus. 

  • Anticeliulitinėms ir stangrinančioms kūno procedūroms pasigaminkite mišinį - 50 ml migdolų aliejaus sumaišykite su 8 lašais citrinų eterinio aliejaus, 8 lašais greipfrutų eterinio aliejaus ir 4 lašais rozmarinų eterinio aliejaus. Šiuo mišiniu masažuokite kūno odą bei problemines vietas bent kelis kartus per dieną, geriausia po dušo, kai oda dar drėgna.  

  • Riebiai odai ir plaukams prižiūrėti, įlašinkite kelis lašelius citrinų eterinio aliejaus į prausiklį, šampūną ar dušo gelį.  

  • Trapiems ir sluoksniuotis linkusiems nagams padėsite jei juos kas vakarą įtrinsite citrinų eteriniu aliejumi. Tai labai pagerins jų būklę.  

  • Detoksikuojanti, odą stangrinanti ir nuotaiką gerinanti vonia vos per kelias minutes. Pasigaminkite mišinį iš 5 lašelių citrinų eterinio aliejaus ir arbatinio šaukštelio augalinio aliejaus, šį mišinį supilkite į vonią ir mėgaukitės.  

Svarbu paminėti, kad renkantis eterinius aliejus, atkreiptumėte dėmesį, kad jie būtų tik natūralūs, be priemaišų, aukštos kokybės. Taip pat pasidomėkite ar nesate alergiški tam tikram eteriniam aliejui. Ta patikrinti galite ir patys - užlašinkite lašelį ant odos ir palaukite 12 valandų, jei eterinis aliejus ant odos nesukelia reakcijos, jį galite naudoti.  

Eteriniai aliejai išties gali gelbėti įvairiausiose situacijose ir kai kankina negalavimai, ir esant odos problemoms. Tai puikus būdas natūraliai kovoti su problemomis. Eterinių aliejų pasirinkimas išties labai platus, šiame straipsnyje pristatėme tris pačius populiariausius ir plačiausiai naudojamus eterinius aliejus. Papildykite savo namus levandų, eukalipto ir citrinų eteriniais aliejais ir turėsite didelius pagalbininkus. Garinkite namuose, lašinkite į vonią, tepkite kūną, naudokite pirtyse – panaudojimo galimybės labai didelės. Tačiau kaip sakoma, kad visur reikia saiko, taip ir su eteriniais aliejais – svarbu nepadauginti ir naudoti saikingai. Per didelis ir nesaikingas eterinių aliejų naudojimas gali sukelti labai stiprius galvos skausmus bei odos sudirgimus.  

Taigi, jei dar nebandėte šių eterinių aliejų, rekomenduojame būtinai išbandyti ir pasinerti į svaigų aromaterapijos pasaulį.  

Atgal