2020-01-21
Ar pastebėjote, kad tuomet, kai dienos ilgesnės ir džiaugiamės saulute, mūsų nuotaika geresnė, turime daugiau energijos. O štai pasikeitus sezonui ir sutrumpėjus šviesiam paros laikui jaučiamės labiau pavargę, oda reikalauja daugiau priežiūros, esame mieguisti. Tai įrodo, kad šviesa teigiamai veikia mūsų kūną ir bendrą savijautą. Dėl šios priežasties vis dažniau žmonės renkasi šviesos terapiją. Dažniausiai yra taikoma poliarizuotos šviesos terapija arba LED šviesos terapija. Tai procedūra skirta tiek grožiui, tiek gerai savijautai.
Kad šviesą galima panaudoti gydymo tikslais, žmonės žinojo daugiau nei tūkstantį metų prieš Kristų. Žinoma, tuo metų jokių lempų nebuvo, todėl gydymui buvo naudojama saulės šviesa. Antikos laikais gyvenęs garsiausias gydytojas, Hipokratas, savo pacientams rekomenduodavo saulės vonias. Jis tokį gydymą pasitelkdavo įvairių ligų gydymui, imuniteto stiprinimui. Šviesos terapiją naudojo ir senovės egiptiečiai bei romėnai.
Bėgant laikus gydymas šviesa sulaukė vis daugiau dėmesio. Dar 1903 m. Šveicarijoje gydytojas Rollier įkūrė specialią ligoninę, kurioje žmones gydė nuo rachito ir tuberkuliozės būtent saulės šviesa. Vėliau šviesos terapija tapo vis populiaresnė. Žinoma, pirmoji dirbtinės šviesos terapija atsirado tik 1960 m. Tuomet buvo išrasti lazeriai, kurie skleidžia šviesą. Būtent šis šviesos lazerių atsiradimas ir įtakojo šiuolaikinių lempų atsiradimą.
Viena iš šviesos terapijos rūšių - LED šviesos terapija. Tokia šviesos terapija yra neinvazinė procedūra. LED terapija dažnai taikoma grožio srityje – odos būklės gerinimui, raukšlių mažinimui, atsinaujinimo skatinimui.
LED šviesos terapija skleidžia šviesos bangas, kurios geba pasiekti net ir giliausius odos sluoksnius. Norint pasiekti tam tikrus rezultatus naudojama skirtingų spalvų šviesa. Nuo to priklauso ir šviesos bangos ilgis. Šviesa teigiamai veikia fibroblastus. Fibroblastai atsakingą darbą atliekančios ląstelės, kurių dėka gaminasi elastinas ir kolagenas. Šios medžiagos būtinos, norint turėti sveiką, lygią ir gražią odą. LED šviesų bangos taip pat padeda pagerinti kraujotaką.
LED šviesos terapijoje dažniausiai naudojamos dvi spalvos - mėlyna ir raudona.
Mėlynos spalvos šviesa yra 460 mm ilgio, o odą veikia iki 2 mm gylio. Mėlyna šviesa naudojama odos valymui, jautrios odos nuraminimui, padeda sumažinti uždegiminius procesus, užkerta kelią spuogų atsiradimui. Šios šviesos bangos padeda sumažinti riebalų išsiskyrimą odoje, sutraukia poras, padeda odai greičiau sugyti po aknės gydymo.
Raudonos spalvos šviesos ilgis siekia iki 650 mm, o odą veikia net iki 10 mm. Ši šviesa pasiekia giliausius odos sluoksnius. Ji naudojama kovojant su odos senėjimu, norint ją sustangrinti, sumažinti raukšles, gydyti randus. Oda tampa stangresnė, pagerėja kolageno gamyba. Raudonos spalvos LED šviesa tinkama net ir pačiai jautriausiai, alergizuojančiai odai. Jos terapiją galima taikyti sergant žvyneline ar egzema.
Šiame video matote, kaip moteris išbando LED šviesos terapiją naudodamą specialią kaukę.
LED šviesos terapija rekomenduojama, kai reikalingas spuogų gydymas, aknės gydymas, herpes gydymas, yra likę randai nuo spuogų, reikalingas raukšlių naikinimas, matomas odos raudonis ar sudirgimas. Visais šiais atvejais LED šviesos terapija padės pagerinti būklę. Taip pat LED šviesa padeda sumažinti smulkias ir vidutines raukšleles, sustangrina odą, sumažina odos jautrumą po nudegimo saulėje, suvienodina odos spalvą. Šviesos terapija tinka veidui ir visam kūnui.
Šviesos terapija LED lempomis tinka daugumai žmonių. Tačiau ji nerekomenduojama jei turėjote piktybinių odos pokyčių, turite jautrumą šviesai, sergate raudonąja vilklige ar kankina migrena.
Šviesos terapijos procedūra dažniausiai trunka apie 30 – 40 minučių. Procedūros trukmė priklauso nuo kiekvieno paciento individualiai.
Ar šviesos terapija LED lempomis turi neigiamą poveikį organizmui?
Visų pirmiausia, reikėtų pabrėžti, kad šviesos terapija yra saugi procedūra. Jos metu nejausite nei skausmo nei kitokio pobūdžio diskomforto. Procedūra neturės jokio šalutinio poveikio Jūsų organizmui nei atliekant procedūrą, nei po jos.
Poliarizuotos šviesos terapija – tai dar vienas būdas pagerinti savijautą. Šis gydymas atliekamas naudojant intensyvų šviesos srautą. Šiai terapijai naudojamos lempos skleidžia šviesą, kuri atsispindi nuo veidrodžio. Tam naudojamas ne įprastas, o specialus veidrodis. Ši terapija turi itin efektyvų gydomąjį poveikį.
Būtent poliarizuota šviesa gali teigiamai paveikti limfocitus bei imuninę sistemą. Ši gydymo technika skaičiuoja jau ne pirmą dešimtmetį ir yra plačiai naudojama tiek namuose, tiek ligoninėje. Poliarizuotos šviesos terapija yra naudojama ne tik gydymui, bet ir įvairių ligų prevencijai. Be to, kaip ir LED lempos, poliarizuotos lempos taip pat neturi pašalinio poveikio mūsų organizmui.
Bioptron – tai poliarizuotos šviesos sistemos pavadinimas. Poliarizuotos šviesos terapija atliekama specialiu prietaisu, kuris turi optinį įrenginį. Šis optinis įrenginys skleidžia šviesą, kurios spinduliai skleidžia spindulius, panašius į saulės. Tačiau jie nėra ultravioletiniai.
Poliarizuota šviesa skleidžia skirtingo ilgio spindulius. Kiekvienas skirtingo ilgio spindulys paveikia skirtingas kūno vietas, audinius ir ląsteles. Dėl specialios technologijos šviesos terapija poliarizuota šviesa ypač teigiamai veikia mūsų organizme vykstančius biologinius procesus.
Šviesos terapija, kurios metu naudojami poliarizuota šviesa turi teigiamą poveikį ne tik odai, bet ir visam mūsų organizmui bei kasdienei savijautai.
Šviesos terapija yra naudojama norint paskatinti žaizdų gijimą, sumažinti skausmą, išgydyti įvairias odos problemas, sustiprinti imunitetą.
Emocinė savijauta ir energija. Šviesos terapija labai dažnai naudojama norint gydyti ir palengvinti tokių sutrikimų simptomus: depresija, nerimas, nemiga. Šie sutrikimai dažniausiai suaktyvėja ir pasireiškia rudens ir žiemos sezonais. Tuo metu mūsų organizmui labai trūksta saulės šviesos, todėl tampame piktesni, labiau pavargę, neturime tiek energijos. Šviesa padeda stimuliuoti medžiagų gamybą, kuri yra atsakinga už normalią smegenų sistemos veiklą. Dažniausiai trūkstant saulės šviesos organizme pasigamina daugiau melatonino, o tai ir sutrikdo mūsų įprastą organizmo veiklą. Dėl to rekomenduojama net ir profilaktiškai taikyti šviesos terapiją, kad bet kokiu sezonu jaustumėtės gerai. Šviesos terapija padeda sumažinti melatonino gamybą. Sumažėjus jo gamybai pagerėja nuotaika, atsiranda pakankamai energijos.
Imunitetas. Dėl saulės šviesos trūkumo greitai nusilpsta ir mūsų imunitetas. Juk dažniausiai dar rudenį prasideda aktyvus įvairių ligų sezonas, padažnėja kvėpavimo takų infekcijos. Šviesos terapija sėkmingai taikoma norint sustiprinti imunitetą ir užkirsti kelią susirgimams. Todėl turintiems silpnesnį imunitetą rekomenduojama šviesos terapiją pradėti taikyti ankstyvą rudenį.
Skausmo mažinimas. Šviesos terapija naudojant poliarizuotą šviesą efektyviai taikoma skausmo malšinimui. Terapija gali padėti sumažinti įvairių sportinių traumų skausmą, nugaros, sąnarių, skausmus. Taikoma net ir sąnarių uždegimui gydyti ir lengvinti paciento būklei. Žmonėms, kurie skundžiasi kaklo, sprando ar juosmeninės nugaros dalies skausmais, taip pat rekomenduojama šviesos terapija.
Žaizdų gijimas. Šviesos terapija labai dažnai naudojama negilių žaizdų gydymui, nudegimų gydymui. Taikant šią terapija greičiau užgis įvairūs įdrėskimai, nedideli sužeidimai, odos nubrozdinimai, net gi pragulos. Šviesos pagalba yra atkuriamas ląstelių vientisumas. Be to, kaip jau minėjome, šviesos terapija padeda suaktyvinti kraujotaką ir efektyviai mažina uždegiminius procesus.
Odos ligų gydymas. Poliarizuotos šviesos terapija puikiai tinka gydyti įvairias odos ligas. Žinoma, liga kartais visiškai neatsitraukia, bet ženkliai pagerėja odos būklė. Terapija padeda sergant dermatitu, psoriaze, egzema, pūsleline. Kaip ir LED šviesų terapija, taip ir poliarizuotų šviesų terapija padeda sustabdyti odos senėjimo procesus, pagerina jos išvaizdą ir būklę.
Atliekant šviesos terapiją yra naudojamos skirtingų spalvų šviesos. Kiekviena spalva turi ypatingų savybių ir padeda tam tikrais atvejais. Skirtingų spalvų šviesa turi skirtingo ilgio bangas, todėl labiau veikia vieną ar kitą vietą. Spalvų terapija efektyviai padeda sustiprinti šviesos terapijos naudą.
Violetinė spalva. Ši spalva siejasi su dvasine savijauta, yra priskiriama gijimui, sielos atsigavimui. Violetinės spalvos šviesa turi itin stiprų poveikį. Terapija naudojant šią spalvą rekomenduojama kenčiantiems nuo depresijos, nuolat nerimaujantiems, turintiems įvairių vidinių baimių. Violetinė spalva teigiamai veikia mūsų nervinę sistemą, todėl padeda efektyviai normalizuoti nervinę sistemą. Sustiprėjus nervinei sistemai dings ir depresijos požymiai. Taip pat šios spalvos terapija taikoma norint pagerinti miego kokybę. Violetinės spalvos šviesos terapija padeda sumažinti kraujo spaudimą, skatina greitesnį odos pažeidimų gijimą, veikia raminančiai.
Indigo spalva. Indigo spalva dažniausiai naudojama skausmui sumažinti. Taip pat gali padėti sumažinti nerimą. Šios spalvos šviesos terapija padeda kenčiantiems nuo nemigos, taikoma esant egzemai, nudegimams, net gi tinka nugaros skausmams mažinti.
Mėlyna spalva. Mėlyna spalva laikoma raminančia. Šios spalvos terapija taikoma žmonėms, kurie nori nuraminti jausmus, išgyvenimus bei jaučia nuolatinę įtampą. Mėlyna spalva tinka esant nemigai, padidėjus nerimui. Šios spalvos šviesos terapija padeda sustabdyti uždegiminius procesus, aktyvina medžiagų apykaitą, tinka nudegimų gydymui.
Žalia spalva. Tai gyvybės bei jausmų spalva, kuri padeda pakelti tonusą, gerina miego kokybę. Žalia spalva veikia ir raminančiai, todėl šviesos terapija su žalia spalva taikoma nervingiems, nuovargį jaučiantiems žmonėms. Taip pat puikiai tinka protinį darbą dirbantiems žmonėms, padeda susikoncentruoti, nurimti. Žalios spalvos šviesos terapija taikoma ir žmonėms, kurie neseniai patyrė šoką.
Geltona spalva. Ši spalva šviesos terapijoje laikoma tokia, kuri stimuliuoja ir padeda sustiprinti nervinę sistemą. Geltona puikiai tiks tiems, kurie nuolat jaučia įtampą, yra uždaresni ir turi įvairių baimių. Be to, šios spalvos šviesa padeda virškinimo sistemai, mažina rūgštingumą, gerina limfinės sistemos darbą, skatina odos atsinaujinimo procesus.
Oranžinė spalva. Šviesos terapijoje oranžinė spalva naudojama pagerinti savijautą sergant skydliaukės ligomis, esant emociniam nestabilumui. Ši spalva padeda stiprinti organizmą, imuninę sistemą. Oranžinė spalva padės atsikratyti prastos nuotaikos, padeda sumažinti mėnesinių skausmą, taip pat padeda greičiau sugyti kaulų lūžio vietoms.
Raudona spalva. Nors ši spalva atrodo pakankamai agresyvi, jos terapija taikoma sergantiems depresija, padeda sumažinti aukštą kraujo spaudimą. Raudonos spalvos šviesos terapija aktyvina kraujotaką, pagerina artritu sergančių žmonių būklę.
Dažniausiai šviesos terapija neturi jokio šalutinio poveikio. Žinoma, jei per daug piktnaudžiausite ir praleisite per daug laiko šioje šviesoje, gali pajausti akių sudirgimą, galvos skausmą ar pykinimą. Tačiau tokie šalutiniai poveikiai itin reti. Jei šviesos terapija atliekama pagal taisykles ir laikantis nurodytų terminų, nieko nepajusite.
Labai svarbu šviesos terapijos netaikyti asmenims, kurie turi rimtų psichikos sutrikimų, serga bipoliniu sutrikimų. Tokiu atveju būtina pasitarti su gydančiu psichiatru ir esant reikalui šviesos terapiją taikyti tik su jo priežiūrą.
Taip pat, kaip ir LED šviesos terapija, taip ir poliarizuotos šviesos terapija netaikoma žmonėms, turintiems onkologinius susirgimus.
Kadangi šviesos nėra tokia procedūra, kuri gali būti pavojinga ir turėti stiprų šalutinį poveikį, dažniausiai gydytojo konsultacijos nereikia. Svarbiausia, kad procedūra būtų atliekama laikantis visų nurodymų.
Tiek LED tiek poliarizuotos šviesos terapiją būtų galima vadinti be galo universaliu gydymu ir profilaktika daugybe atvejų. Šviesos terapija padės pagerinti mikrocirkuliaciją, stiprina imunitetą, gerina odos būklę, stabdo senėjimo procesus, skatina kolageno gamybą, padeda gydyti žaizdas, mažina skausmus.
Terapija yra plačiai taikoma grožio, sporto, reabilitacijos ir gydymo srityse.
Grožio srityje paslaugos taikant šviesos terapiją odos būklės gerinimui kainuoja nuo 15 € iki 30 €. Odos grožio procedūroms dažniausiai taikoma LED šviesos terapija.
Grožio ir estetikoje taikoma šviesos terapija atliekama įvairiose grožio studijose. Dėl gydomųjų šviesos terapijos seansų reikėtų atskirai pasidomėti savo miesto reabilitacijos centruose ir klinikose.
Šviesos terapija Kaune su LED lempomis atliekama įvaizdžio salone 313 „Rolė“ (RB grožio studija), grožio salone „Nata“ (RB grožio studija).
LED šviesos terapija Vilniuje atliekama studijoje „Kūno harmonija“, grožio ir estetikos studijoje „AiStudio“ pas kosmetologę Liną.
Beje, mūsų partneriai siūlo ne tik įprastą veido odos grožio procedūrų pasirinkimą. Alytuje esantis grožio ir sveikatingumo SPA centras „Kristalų namai“ siūlo išskirtinę nesvarumo paslaugą - šviesos ir spalvų, muziko bei kvapų terapiją. Tai beveik valandos laiko terapija, po kurios jausitės visiškai atsipalaidavę, nurimę ir atgavę jėgas.
Žirmūnuose įsikūrusioje „Studio figūra“ studijoje siūloma kolageno šviesos terapija atliekama specialiu „Infra Shaper Swan“ treniruokliu. Ši procedūra padeda pagerinti kūno odos būklę, sumažinti strijas, celliulitą, oda tampa eslatingesnė, taip pat kartu treniruojamas ir kūnas.
Bet kurios rūšies šviesos terapija turi nenuginčijamą naudą mūsų organizmui. Todėl jei dar neteko išbandyti šviesos terapijos, rekomenduojame išbandyti. Pirmiausiai rinkitės odos puoselėjimo procedūras, atliekamas LED lempomis. Na, o dėl rimtesnių susirgimų gydymo reikėtų kreiptis į tokias klinikas, kuriose šviesos terapija taikoma būtent gydymui.