Bookitnow.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydamas(-a) toliau sutinki su būtiniausiais slapukais. Taip pat gali sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Duomenų valdytojas UAB "Gera dovana". Pakeisti ar atnaujinti pasirinkimus gali atlikti čia Slapukų politika.
Patvirtinti pažymėtus
Prisijungti
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

Ricinos aliejus - natūralus grožio puoselėtojas

2022-05-02

Ricinos aliejus - natūralus grožio puoselėtojas

Turbūt ne kartą teko girdėti apie ricinos aliejų ir jo naudąNors ricinos aliejus dažniau siejamas su virškinimo sutrikimų šalinimu, tačiau jo nauda puoselėjant grožį ne ką mažesnė. Tai nebrangus, tačiau puikus būdas natūraliomis priemonėmis stiprinti plaukus, nagus, odą. Ricinos aliejus net gi padeda greičiau sugyti nedidelėms žaizdelėms, įdrėskimams. Ricinos aliejus iš ties daro stebuklus, o įdomiausia tai, kad jis išgaunamas iš nuodingo augalo ricinmedžio.  

Kas yra ricinos aliejus?

Ricinos aliejus yra išgaunamas iš nuodingo augalo ricinmedžio. Tačiau nebijokite, nuodingų medžiagų išspaustame aliejuje nelieka. Viskas pasilieka išspaudose. Ricinmedis natūraliai auga Afrikoje, Indijoje, Viduržemio jūros pakrantėse įsikūrusiose šalyse. Lietuvoje ricinmedis taip pat auginamas. Beje, tai vienas iš seniausių augalų, kuris auginamas būtent aliejaus gavimui.  

Aliejus yra spaudžiamas šaltuoju būdu. Taip išgaunamas tyras, nerafinuotas ricinos aliejus. Jei aliejus yra visiškai grynas, jis bus tirštos konsistencijos. Ricinos aliejaus atspalvis gelsvas.  

Ricinos aliejus yra vertinamas dėl daugybės gerųjų savybių. Šis aliejus naudojamas įvairiems sveikatos sutrikimams gydyti, puoselėti grožiui, net gi maišomas į įvairias buitinės chemijos priemones ar dažus.  

Kalbant apie sveikatą ir grožį, būtina paminėti, kad ricinos aliejus turi labai daug riebiųjų rūgščių, kurios mūsų organizmui be galo svarbios. Tai ricinolis, omega-6, omega-9 rūgštys.  

Vartojant ricinos aliejų galima sustiprinti imuninę sistemą, pagerinti limfinės sistemos darbą bei kraujotaką. Taip pat reguliarus ricinos aliejaus vartojimas padeda išsivalyti organizmui nuo toksinų, kovoti su bakterijomis, taip pat gerina virškinimo sistemą, mažina vidurių užkietėjimą.  

Ricinos aliejus plaukams

 - kaip naudoti? 

Ricinos aliejus išmanių moterų naudojamas plaukų grožiui puoselėti. Kaip grožio puoselėjimo priemonė, ricinos aliejus patrauklus tiek savo nauda, tiek nedidele kaina. Dažnai klausiama, ar ricinos aliejus padeda plaukams? Žinoma, juk moterys ricinos aliejų plaukams naudoja dėl daugelio priežasčių. Ricinos aliejus padeda gydyti tokias bėdas, kaip plaukų slinkimas, pleiskanos, plaukų slinkimas, silpni, lūžinėjantys plaukai. Jei norite visapusiškai sveikų plaukų - ricinos aliejus bus pati geriausia priemonė tam pasiekti.  

Plaukų slinkimas. Jei Jums slenka plaukai, ricinos aliejus gali labai pasitarnauti, kaip priemonė, kuri skatina plaukų augimą. Tokiu atveju jis yra naudojamas kaip plaukų kaukė. Ricinos aliejų reikia sušildyti delnuose ir tolygiai ištepti plaukus, plaukų šaknis ir galvos odą. Tuomet plaukus apsukite plėvele (maišeliu). Šiek tiek pašildykite šilta plaukų džiovintuvo oro srove. Užsidėkite kepuraitę ar apsukite galvą rankšluosčiu. Taip susuktus plaukus laikykite apie 1,5 valandos. Praėjus laikui plaukus gerai išplaukite šampūnu ir po to leiskite išdžiūti. Geriausia, jei plaukai išdžius natūraliai.  

 

Ar ricinos aliejus skatina plaukų augimą? Taip, ricinos aliejus puikiai skatina plaukų augimą, todėl jei reguliariai darysitės ricinos aliejaus kaukes plaukams, pamatysite kad pradeda ataugti nauji plaukai. O ir ženkliai pagerinsite plaukų būklę, jie taps minkštesni, lygesni, lengviau iššukuojami ir žvilgantys.  

Išbandykite paprastą kaukę, kuri padės paskatinti plaukų augimą, jie taps stipresni, labiau žvilgės. Jums tereikia 1 valg. šaukšto alyvuogių aliejaus, 1 valg. šaukšto ricinų aliejaus ir 1 kiaušinio trynio. Gerai išmaišykite visus ingredientus ir gauta mase ištrinkite plaukų šaknis. Naudojant tokią kaukę svarbu, kad galvos oda ir plaukai būtų šiltai, todėl užsidėkite plėvelę, maišelį ar guminę kepuraitę. Tuomet susukite plaukus į rankšluostį. Kaukę laikykite 60 min. Po to gerai išplaukite šiltu vandeniu ir šampūnu. Po kaukės naudojimo pirmą kartą, džiaugsitės žvilgančiais ir minkštais plaukais, o naudojant ilgesnį laiką paskatinsite plaukų augimą.  

Turite pleiskanų? Čia taip pat puikiai pasitarnaus ricinos aliejaus kaukės plaukams. Rekomenduojame išbandyti paprastą kaukę plaukams su ricinos aliejumi. Lygiomis dalimis sumaišykite ricinos aliejų su medetkų tinktūra. Tokią kaukę reikia įtrinti į galvos odą. Palaikykite apie 40 minučių. Po to gerai išplaukite galvą šampūnu. Pasidarykite tokią kaukę 2 kartus per savaitę. Pamatysite, kaip greitai pamiršite kas yra pleiskanos. Ir ricinos aliejus, ir medetkos turi daug savybių, kurios gerina odos būklę. 

Norite turėti stiprius plaukus? Tuomet išbandykite ricinos aliejaus mišinį su svogūnų sultimis. Žinoma, kvapas tikrai ne pats maloniausias, tačiau rezultatai Jus labai nustebins. Kaukė daroma lygiomis dalimis maišant aliejų su svogūnų sultimis. Kaukę reikėtų laikyti bent 30 minučių. Plaukus susukite į plėvelę ar maišelį. Taip pat ant viršaus apvyniokite rankšluosti. Praėjus laikus gerai išplaukite plaukus.  
Taip pat plaukus galite sustiprinti ir pamaitinti maišydamos ricinos aliejų su kokosų aliejumi. Tokį mišinį šiek tiek pašildykite, ištepkite plaukus ir paslėpkite juos po plėvele ir rankšluosčiu. Palaikykite iki pusvalandžio. Tuomet gerai išplaukite plaukus šampūnu.  

Mūsų rekomendacija: drąsiai tepkite aliejų ant šaknų ir galvos odos. Geriausia jei tepdamos aliejų dar ir pamasažuosite galvą. Taip suaktyvinsite galvos kraujotaką, pamaitinsite plaukus iki pat šaknų. Masažavimas padeda norint, kad plaukai greičiau augtų. 

Per kiek laiko veikia ricinos aliejus? 

 

Jei siekiate atsiauginti plaukus, turėkite šiek tiek kantrybės. Kadangi iš karto pamatyti kaip atauga plaukai neįmanoma. Pirmiausiai atsiras daug naujų mažų plaukelių. Jiems užaugti reikia laiko, todėl būkite kantrios.  

Jei siekiate panaikinti pleiskanas ir gydote galvos odą, poveikį pajusite žymiai greičiau. Jau po kelių kaukių su ricinos aliejumi pamatysite, kad ženkliai sumažėjo pleiskanų. Oda taps sveikesnė, nebe tokia išsausėjusi, užkirsite kelią tolimesniam pleiskanų atsiradimui.  

Jei ricinos aliejų naudojate plaukų būklei gerinti galite tikėtis pakankamai greito rezultato. Jau po pirmo kaukės naudojimo plaukai taps švelnesni, glotnesnis, labiau žvilgės ir daug lengviau išsišukuos. Dažniau naudojant kaukes su ricinos aliejumi pastebėsite, kad būklė pagerėjo ne tik tam kartui.  

Ricinos aliejus antakiams - kaip naudoti? 

 

Moterys kas mėnesį gražina antakius. Tačiau nuolatinis dažymas cheminiais dažais, depiliavimas vašku nualina plaukelius. Kartais nutinka taip, kad jie praretėja. Ricinos aliejus gali būti puikus gelbėtojas, norint sustiprinti antakių plaukelius ir juos atsiauginti. O juk dabar mados tendencijos diktuoja, kad gražiausi antakiai – kuo natūralesni, vešlesni.  

Tad ką daryti, kad užsiaugintumėte gražius antakius? Naudokite pašildytą ricinos aliejų. Jums tereikia kas vakarą užtepti ant antakių zonos šiltą ricinos aliejų. Pastangų nereikia daug, o efektas tikrai bus stulbinantis. Pamatysite, kad sekantį kartą eidama koreguoti antakius galėsite džiaugtis pilnesne jų forma.  

Ricinos aliejus blakstienoms

 

Ricinos aliejus naudojamas ne tik plaukams ir antakiams. Jis kuo puikiausiai tinka ir toms, kurios nori užsiauginti sveikesnes, stipresnes ir ilgesnes blakstienas. Ši priemonė ypatingai reikalinga po blakstienų priauginimo. Norime, ar ne, tačiau dirbtinės blakstienos vis tiek šiek tiek susilpnina natūralias blakstienas, o jei meistrė atliko nekokybiškai savo darbą, gali iškristi nemažai natūralių blakstienų.  

Ricinos aliejus pirmoji pagalba Jūsų pavargusioms ir nualintoms blakstienoms. Vakare nuvalykite nuo blakstienų tušą, tuomet švariu šepetėliu jas iššukuokite. Sekančiu žingsniu šepetėliu užtepkite nedidelį kiekį ricinos aliejaus. Tačiau venkite patekimo į akis. Taip kas vakarą palepinkite blakstienas ir net nepastebėsite, kaip galėsite džiaugtis išraiškingesnėmis ir sveikesnėmis blakstienomis.  

Ricinos aliejus odai 

 

Ricinos aliejus daro stebuklus ne tik su plaukais. Jis puikiai tinka ir odos priežiūrai, ypatingai problematiškos. Ricinos aliejus yra labai švelnus, todėl galima naudoti net ir jautriausiai odai. Be to, šis aliejus puikiai tinka kaip sprendimas mažinant tokias odos problemas, kaip dermatitas, psoriazė, aknė, egzema. Aliejus veikia prieš odos uždegimus, išsausėjimus, gydo žaizdeles, nedidelius randelius.  

Ricinos aliejus gali padėti sušvelninti ir panaikinti pigmentines dėmes, spuogelius. Padeda išsausėjusiai odai, ypatingai aktualu šaltesniuoju metų sezonu. Dar vienas ricinos aliejaus teikiamas gėris Jūsų odai - mažų raukšlelių naikinimas. Taip, reguliarus ricinos aliejaus naudojimas gali padėti sumažinti mimikos raukšleles. Taip pat patartina šį aliejų naudoti ir siekiant užkirsti strijų atsiradimą. Tepkite juo kasdien pilvo, šlaunų sritį. Taip odą pamaitinsite, ji bus elastingesnė.  

Receptai odos priežiūrai

 

Jei norite sumažinti spuogelių, inkštirų - išmėginkite ricinos ir alyvuogių aliejaus mišinį. Aliejus maišykite tokiomis dalimis – 1 dalis ricinos aliejaus, 3 dalys kito, bazinio aliejaus (šiuo atveju alyvuogių). Ant šiek tiek drėgno veido įmasažuokite mišinį ir veidą uždenkite rankšluosčiu. Rankšluostis turi būti sudrėkintas karštame vandenyje (dedant ant veido turi būti tik šiltas, ne karštas). Kai jausite, kad rankšluostis visiškai atvėso, vėl jį sudrėkinkite karštame vandenyje.  

Taip procedūrą pakartokite kelis kartus. Pabaigus procedūrą veidą švelniai nušluostykite tuo pačiu rankšluosčiu. Veidą papildomai galite patepti grynu alyvuogių aliejumi. Tokią procedūrą geriausią atlikti vakare, kadangi veidas įgaus blizgesį. Ši procedūra padeda atsiverti poroms, išvalo odą, pašalina nešvarumus. Oda tampa sudrėkinta, o aliejus su savo geriausiomis savybėmis pasiekia ir gilesnius odos sluoksnius.  

Šiame video matote kaip tai daroma. 

Tos moterys, kurios daug dirba prie kompiuterio, dažniau pastebi, kad paakiai papilkėję, pavargę. Kaip atgaivinti papilkėjusius paakius? Išbandykite pašildytą ricinos aliejų. Tik jis jokiais būdais negali būti karštas. Užtenka švelniai šilto. Atsargiai, tapšnojamaisiais judesiais užtepkite šiltą ricinos aliejų paakių zonoje. Tapšnojimas bus tarsi masažas. Kai aliejus šiek tiek susigers, dar kartą patapšnokite paakių sritį. Po savaitės ar kelių pastebėsite, kad pagerėjo paakių odos būklė, sumažėjo raukšlelių.  

Jei siekiate sudrėkinti odą, pamaitinti ją, naudokite ricinos aliejaus ir kito aliejaus mišinį. Tiesiog sumaišykite ricinos aliejaus 1 dalį su 4 dalimis kito aliejaus. Tinka alyvuogių, migdolų. Švelniai įmasažuokite aliejų į vos drėgną odą. Tuomet palikite, kad susigertų.  

Ricinos aliejų maišyti su kitu aliejumi reikia todėl, kad pats ricinos aliejus greitai nesusigeria. Sumaišius su kitu aliejumi jis daug greičiau patenka į gilesnius odos sluoksnius. Tačiau jei norite išbandyti gryno ricinos aliejaus poveikį, laikykitės kelių patarimų. Jei norite palepinti veido odą sudrėkinkite ją pakankamai šiltu ar net lengvai karštu vandeniu. Tuomet tapšnojamaisiais judesiais, pirštais įtapšnokite aliejų į veido odą.  

Atvėsus orams išbandykite gryno ricinos aliejaus kaukes veidui, kaklui ir dekoltė sričiai. Ištepkite šias sritis ricinos aliejumi ir nuplaukite po 2 valandų. Jei reguliariai tepsite šių sričių odą ricinos aliejumi, pastebėsite, kad oda tapo stangresnė, sumažėjo nedidelės raukšlelės ar randeliai. Ricinos aliejus turtingas vitaminu E, todėl puikiai padeda atsinaujinti odai, gerai ją drėkina ir maitina.  

Ricinos aliejus ypatingai tinka atvėsus orams, kuomet oda tampa jautresnė ir labiau išsausėjusi. Tad pats metas palepinti savo odą. Tik svarbu laikytis taisyklės - nepalikti ricinos aliejumi išteptos veido odos per naktį.  

Ricinos aliejus - nagų stiprinimui

 

Turbūt jau nenustebinsime, tačiau būtina paminėti, kad ricinos aliejus be galo naudingas ir nagų stiprinimui, nagų odelių priežiūrai. Išbandykite labai paprastą, stiprinančią ir maitinančią vonelę nagams. Pašildykite aliejų, tuomet kol jis dar šiltas (tik neperkaitinkite, jis turi būti vos šiltas) įmerkite rankas į vonelę. Jūsų nagai turėtų būti aliejuje. Palaikykite rankas 15 minučių. Po to išimkite ir tiesiog švelniai popierine servetėle nusausinkite aliejaus perteklių. Palepinkite rankas maitinančiu kremu. Tokią vonelę rekomenduojame bent 2 kartus per savaitę. Ricinos aliejus sustiprins Jūsų natūralius nagus, jie nebelūžinės, mažiau sluoksniuosis. Nagų odelės taps minkštesnės, nešerpetos.  

Kam dar naudojamas ricinos aliejus? 

 

Ricinos aliejaus nauda grožio priežiūrai nenuginčijama. Tačiau jis naudojamas ne tik plaukams, nagams ar odai prižiūrėti. Ricinos aliejus naudojamas ir šiais atvejais:  

  • smulkių žaizdelių gydymui; 

  • sumažinti skausmui po vabzdžių įgėlimų, be to, puikiai dezinfekuoja; 

  • karpų gydymui - visą mėnesį, kasdien tepkite ricinos aliejų ant karpų. Po mėnesio laiko jos turėtų išnykti; 

  • padeda turinčioms pėdų nuospaudų, aliejus jas minkština, todėl daug lengviau pašalinti. Oda tampa minkštesnė, nesusidaro naujos nuospaudos; 

  • padeda sergantiems hemorojumi; 

  • padeda esant vidurių užkietėjimui; 

  • padeda gydyti odos grybelį; 

  • jei peršalote, kosite - ištepkite ricinos aliejumi krūtinės sritį; 

  • jei menstruacijų metų skundžiatės skausmais, dėkite šilto ricinos aliejaus kompresus tose vietose. Maloni šiluma ir gydomasis ricinos aliejaus poveikis kaip mat pagerins situaciją; 

  • puikiai tinka kojų ir pėdų masažui, atpalaiduokite kojas po sunkios darbo dienos, šiltas aliejus pagerins kraujotaką;  

  • ricinos aliejus padeda ir sergant artritu, įvairiomis sąnarių ligomis. Geriausia profilaktiškai šiltu aliejumi masažuoti problemines vietas. Aliejus sumažins skausmą, uždegimus, pagerins kraujotaką; 

  • jei kūdikį kankina pilvuko spazmai, ricinos aliejus taip pat gali pagelbėti - nedidelį kiekį aliejaus pašildykite delnuose ir įmasažuokite į pilvuką prieš miegą. Tai pagerins vaikučio savijautą, jis geriau miegos.  

Kuo skiriasi kosmetinis ricinos aliejus nuo paprasto?

 

Vienas svarbiausių skirtumų tarp paprasto ir kosmetinio ricinos aliejaus – jo naudojimo būdai. Paprastą, ne kosmetinį ricinos aliejų galima naudoti ir kaip vaistą vidiniams sutrikimams gydyti - vidurių užkietėjimui mažinti, virškinimui gerinti ir t.t.  

Tuo tarpu kosmetinis ricinos aliejus skirtas tik išoriniam naudojimui. Dažniausiai jis naudojamas plaukų priežiūrai, blakstienoms ir antakiams, nagų atstatymui, kaip lūpų balzamas, taip pat ir odos priežiūrai, pleiskanų gydymui, masažams 

Kosmetinis ricinos aliejus plaukų galiukams prižiūrėti taip pat puikiai tinka. Tad ne visada jį reikia naudoti kaip plaukų kaukę. Veido odai jis puikiai tinka nuo raukšlių ir drėkinimui.  

Įprasto ricinos aliejaus reikėtų vengti besilaukiančioms ar žindančioms moterims. Geriant ricinos aliejų jis patenka ir į mamos pieną. Besilaukiančiai ricinos aliejus gali paskatinti gimdymo veiklą. Dėl to būtinai pasitarkite su gydytoju, o geriausia šiuo laikotarpiu vidiniam naudojimui jo tiesiog venkite.  

Besilaukiančioms moterims kosmetinis ricinos aliejus yra puiki profilaktinė priemonė nuo strijų atsiradimo. 

Ricinos aliejus - šalutinis poveikis

 

Nors ricinos aliejus ir daro stebuklus, jo perdozuoti taip pat negalima. Viskam turi būti saikas. Kalbant apie ricinos aliejaus išorinį naudojimą, jis gali tam tikrais atvejais sudirginti odą. Jei oda jautresnė, o aliejuje dar ir bus kokių priemaišų, gali atsirasti odos bėrimas, retesniais atvejais dilgėlinė. Labai svarbu, kad ir ricinmedis būtų auginamas ekologiškai, nepurškiamas pesticidais. Kadangi visas chemines medžiagas, gaunamas iš aplinkos, augalas kaupia savyje. Tačiau išsirinkus tinkamą, ekologišką ricinos aliejų, tokio pašalinio poveikio neturėtumėte pajusti.  

Na, o jei ricinos aliejų naudojate ne tik grožiui puoselėti išorėje, bet ir geriate jį, pasistenkite neperdozuoti. Geriausia pasikonsultuoti su vaistininku, gydytoju, kuris nustatys saugias dozes. Jei ricinos aliejaus suvartosite per daug, tai gali sukelti pykinimą, sudirginti žarnyną, imsite stipriai viduriuoti, gali svaigti galva, atsirasti pilvo spazmai 

Kaip išsirinkti kokybišką ricinos aliejų? 

 

Tikrai geras ir kokybiškas ricinos aliejus turėtų būti be priemaišų, skaidrus. Jos įprasta spalva - šiaudų ar aukso. Jei ricinos aliejus įgavęs tamsiai rudą spalvą - nenaudokite, jis netinkamas ir nekokybiškas. Be to, kokybiškas ricinos aliejus neturi stipraus specifinio kvapo.  

Ricinos aliejaus kaina

 

Džiugi žinia ta, kad ricinos aliejaus kaina yra labai nedidelė. O suteikiama nauda milžiniška. Todėl tikrai rekomenduojama išbandyti šį stebuklus su mūsų grožiu darantį aliejų.  

Kosmetinio ricinos aliejaus kaina prasideda nuo 2,5 Eur. Ricinos aliejaus galima įsigyti įvairiomis talpomis. Mažiausia 30 ml, kurio kaina nuo 2,5 iki 5 Eur. Didesnės talpos 100 ml kaina 7 – 8 Eur, 500 ml apie 20 – 25 Eur. 

Jei ricinos aliejaus iki šiol nebandėte naudoti plaukų, odos ar nagų priežiūrai, pirmiausiai galite išmėginti mažesnę talpą. Pamatysite, ar Jums tinka šis aliejus, ar tenkina jo poveikis. Tačiau galime pažadėti, kad pabandžiusios tikrai įtrauksite ricinos aliejų į savo kosmetinės turinį. Tai bene pigiausia, visiškai natūrali ir itin efektyvi priemonė grožiui puoselėti.  

Atgal