Bookitnow.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydamas(-a) toliau sutinki su būtiniausiais slapukais. Taip pat gali sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Duomenų valdytojas UAB "Gera dovana". Pakeisti ar atnaujinti pasirinkimus gali atlikti čia Slapukų politika.
Patvirtinti pažymėtus
Prisijungti
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

Retinolis ir retinoidai – ar tai tas pats?

2020-08-02

Retinolis ir retinoidai – ar tai tas pats?

Turbūt teko girdėti apie retinolį ar retinoidus. Apie tai tikrai galėjote girdėti iš savo dermatologės ar kosmetologės, o gal naudojate kosmetiką su retinoidais. Retinoidai – tai vitamino A deriniai. O vitaminas A yra be galo naudingas ir reikalingas mūsų odai. Retinoidų turinti kosmetika pirmiausia buvo naudojama spuogų gydymui, tačiau taip pat pastebėta, kad tai puikus ingredientas sulėtinti odos senėjimo procesus, skatinti jos atsinaujinimą. Todėl šiuolaikinės gydomosios kosmetikos sudėtyje tikrai dažnai galima išvysti ingredientus - retinoidą arba retinolį. Papasakosime, kuo skiriasi retinolis nuo retinoidų ir kuo jie dar naudingi mūsų odai.  

Retinoidai - kas jie?  

Retinodai, kaip jau minėjome yra vitamino A dariniai. Įvairių kosmetikos priemonių sudėtyje galite rasti tokius terminus: retinoinė rūgštis, retinolis, retinolio palmitatas, retinolio propionatas (pro – retinolis). Turbūt jau iš šio sakinio suprantama, kad retinolis yra vienas iš retinoidų 

Retinoidai dažniausiai yra vienas iš gydomosios kosmetikos ingredientų. Jų teigiamas poveikis odai nenuginčijamas. Retinoidai padeda gydyti spuoguotą odą, mažinti pigmentaciją, mažinti raukšleles ir sumažinti naujų atsiradimą, skatinti odos regeneraciją. Žinoma, renkantis tokią kosmetiką pirmiausia būtina pasikonsultuoti su savo kosmetologu ar dermatologu. Kadangi retinoidai yra skirtingi. Vieni veikia stipriau, kiti silpniau. Dažnai retinoidų turinčioms priemonėms gali prireikti net ir recepto. Ypatingai naudojant tretinoiną ar tazaroteną. Tai produktai, kurių sudėtyje yra retinoinės rūgšties. Tai viena aktyviausių ir stipriausių vitamino A formų. Todėl produktai, kurių sudėtyje yra retinoinės rūgšties ar net kitų retinoidų formų parduodami dažniausiai tik su receptu.  

Na, o vienas dažniausių kosmetikoje naudojamų retinoidų - retinolis. Jis švelnesnis nei kiti retinoidų dariniai. Todėl ir kosmetikos su retinoliu galima įsigyti be recepto.  

Kas yra retinolis?  

Retinolis – tai vienas iš retinoidų, ypatinga vitamino A forma. Retinolis paskutiniu metu ypatingai dažnas ingredientas kosmetikos gaminiuose. Tai viena veikliausių ir didžiausią efektą turinčių medžiagų. Kosmetika su retinoliu puikiai tinka aknės gydymui, bendram odos būklės gerinimui.  

Retinolis ypatingas, jis veikia ląstelių branduolį, skatina jų regeneracijos procesus. Todėl naudojant kosmetiką su retinoliu odos būklė ženkliai pagerėja. Priemonės su retinoliu naudojamos ir profesionalioms dermatologo ar kosmetologo procedūroms. Tokiose kosmetinėse priemonėse retinolio koncentracija siekia ne daugiau nei 0,5 %.  

Retinolis veidui 

Retinolis veido odai ir jos būklės gerinimui yra vienas geriausių pasirinkimų. Paaiškinsime kodėl. Pirmiausia reikia atsiminti, kiek sluoksnių turi oda. Jų yra trys: epidermis, derma ir poodinis sluoksnis. Ląstelių gamyba, atsinaujinimas, medžiagų apykaita ir kiti procesai vyksta būtent epidermyje ir dermoje. Su metais visi šie procesai lėtėja, oda tampa suglebusi, išsausėjusi, vis dažniau atsiranda raukšlelių. Tačiau šį procesą tikrai galima pristabdyti ir ilgesnį laiką odą išlaikyti sveiką, stangrią ir skaisčią.  

Žinoma, pirmiausia reikėtų vengti to, kas skatina odos senėjimą - deginimasis saulėje, soliariume, žalingi įpročiai, neteisingai pasirinktos kosmetikos priemonės, prasta mityba.  

Retinolis ir jo poveikis odai: 

  • retinolis (vitaminas A) prasiskverbia į giliausius odos sluoksnius 

  • padeda sumažinti raukšleles ir pristabdo naujų atsiradimą 

  • skatina natūralius kolageno gamybos procesus 

  • padeda gydyti aknę 

  • padeda atkimšti poras, sutraukia jas 

  • mažina odos uždegiminius procesus, sudirgimą 

  • skatina odos regeneracijos procesus 

  • šviesina odą, padeda sumažinti odos pigmentaciją 

Kosmetika su retinoliu – kaip naudoti?  

Retinolis iš ties veiksmingas ingredientas, tačiau nemažai kosmetikos gamintojų jį deda į visus savo kosmetikos produktus. Nepriklausomai tai dieninis ar naktinis kremas, prausiklis ar kita priemonė Jūsų veido odai. Tačiau svarbu žinoti, kad kosmetiką su retinoliu ar kitais retinoidais reikėtų naudoti tik vakare. Taip pat būtina papildomai naudoti priemones su stipria SPF apsauga. Tokių priemonių imtis būtina, kadangi naudojant kosmetiką su retinoliu oda jautresnė ultravioletiniams saulės spinduliams. 

Kosmetikos gaminius veidui su retinoliu reikėtų pradėti naudoti palaipsniui. Jei renkatės veido kremą su retinoliu, tepkite jį vakarais. Pirmą savaitę tepkite kas antrą dieną, matysite kaip reaguoja Jūsų oda. Jei oda netampa itin jautri, po savaitės galite tepti kiekvieną dieną. Tik atminkite, darykite tai vakare.  

Norint dar geresnių rezultatų, retinolį rekomenduojama naudoti kartu su vitaminu C. Juk vitaminas C, kaip ir vitaminas A, yra labai reikalingas mūsų odai. Vitaminas C stiprus antioksidantas, padeda apsaugoti odą nuo laisvųjų radikalų poveikio, skatina odos atsinaujinimą, kolageno gamybą. Tačiau neieškokite priemonės, kurios sudėtyje būtų retinolis ir vitaminas C. Idealu, jei naudosite šias priemones atskirai.  

Kaip teisingai naudoti kosmetikos priemones su retinoliu?  

Pirmiausia būtina švariai nuvalyti ar nuprausti veidą. Paakių odą patepkite specialiai šiai sričiai skirtą priemonę, na o po to galite tepti kremą veidui su retinoliu. Ryte būtina odą palepinti kremu, kuris turi ne mažesnę nei SPF 30 apsaugą. Žinoma, derėtų nepamiršti, kad tikrasis retinolio poveikis odai pamatomas tik po kelių savaičių.  

Kaip veido oda reaguoja į retinolį?  

Pirmą savaitę naudojant priemones su retinoliu nereikėtų išsigąsti jei oda šiek tiek pasausės, paraus ar ims šerpetoti. Tiesa, oda tikrai nesilups, tiesiog kelias dienas bus labiau sausesnė. Priemonė skatina negyvų odos ląstelių pasišalinimą ir odos atsinaujinimą. Todėl pirmieji pojūčiai gali nepatikti. Jei oda labai sausėja, galite papildomai pasitepti drėkinančiu kremu.  

Vis tik rezultatų laukti verta. Didžiausi pokyčiai odoje pastebimi po mėnesio. Tuomet jau pakankamai retinolio pasiekia giliuosius odos audinius. Norint sustabdyti odos senėjimo procesus ir išlaikyti odą sveiką, lygią, priemones su retinoliu reikėtų naudoti pastoviai. Tik ilgai ir sąžiningai naudojamos kosmetinės priemonės veiks taip, kaip norisi.  

Nuo kada pradėti naudoti retinolį?  

Retinolis ir jo nauda odai nenuginčijama. Tas tiesa. Tačiau bet kada pradėti naudoti kosmetikos priemones su retinoliu tikrai nereikėtų. Paaugliams ir jaunuoliams tokios kosmetikos naudoti dar nereikėtų, nebent dėl tam tikrų odos problemų rekomenduotų dermatologas. Tačiau perkopus 20-ies, 30-ies metų amžių savo oda rūpintis reikėtų intensyviau. Jei paauglystėje užteks tik drėkinančio kremo su SPF apsauga, tai vėliau reikėtų pradėti naudoti paakių kremą, drėkinantį, maitinantį veido kremą, toniką, veido kaukes. Na, o kosmetinės priemonės su retinoliu taip pat tinka odos profilaktikai. Taip užkirsite kelią ankstyvam odos senėjimui (fotosenėjimas). Naudojant priemones su retinoliu profilaktiškai, jas tepkite ne dažniau kaip 3 kartus per savaitę. Odai to tikrai pakaks, svarbiausia daryti tai reguliariai. Žinoma, reikia nepamiršti, kad tepti odą geriausia vakarais. Idealiausia tokias priemones naudoti rudenį ar žiemą, kai saulės mažiau. Taip iki minimumo sumažinsite odos jautrumą saulei.  

Retinolis ir kontraindikacijos 

Naudojant kremus ar kitas kosmetikos priemones su retinoliu gali atsirasti ir tam tikras šalutinis poveikis. Kaip ir minėjome, vieni iš dažniausių - odos jautrumas saulei, odos paraudimas, pleiskanojimas. Tačiau pajutus šiuos simptomus priemonės nustoti naudoti nereikia. Tai laikina, oda atsisluoksniuoja, pasišalina negyvos odos ląstelės, todėl ji pasausėja ir pleiskanoja. Jautrumo saulei išvengiama priemonę naudojant vakarais ir ryte tepant kremą su SPF apsauga.  

Svarbu, kad retinolio negalima naudoti su tam tikrai vaistais. Jei naudojate fotosensibiliuojančius vaistus (priklauso tiazidųtetraciklinųfluorochinolonųfenotiazinųsulfanilamidų grupei) kosmetinių priemonių su retinolių nenaudokite. Vengti retinolio turinčių produktų reikėtų ir laukiantis. Nors nėra įrodyta, kad retinolio patenka į kraują, tačiau nėštumo metu vis tiek patartina jo vengti. Be to, vitaminas A (retinolis) turi teratogeninį poveikį.  

Retinolio ar kitų retinoidų turinčias priemones atsargiau turėtų naudoti žmonės, kurie turi rožinę, oda linkusi sausėti, yra labai jautri, linkusi alergizuoti. Tokiu atveju tik kosmetologas ar dermatologas padės išsirinkti būtent Jums tinkamas priemones. Turint problematišką odą visuomet pirmiausia reikėtų kreiptis pas kosmetologą, kuris įvertins odos būklę, paskirs reikiamas procedūras ir gydymą. Sunkesniais atvejais neapsieinama be dermatologo paslaugų. Retinolis itin tinkamas aknės gydymui ir mišrios, riebios odos priežiūrai.  

Natūralaus vitamino A šaltiniai 

Retinolis yra viena iš vitamino A formų. Tačiau natūraliai su maistu gaunamas vitaminas A turi ir daugiau gerų savybių. Jis naudingas ne tik odai, tačiau ir regėjimui, kaulams, dantims, nervų sistemai, imunitetui, organizmo apsaugai nuo laisvųjų radikalų.  

Vitamino A gausu žuvų taukuose, kepenyse, pieno produktuose, kiaušiniuose (tryniuose), morkose, moliūgose, pomidoruose, špinatuose, kopūstuose, brokoliuose, salotose, abrikosuose.  

Kai organizmui trūksta vitamino A ima lūžinėti nagai, plaukai praranda blizgesį, oda pleiskanoja, praranda sveiką spalvą, atsiranda spuogų. Taip pat gali atsirasti opų burnoje, prastėja regėjimas, kankina nuovargis. 

Atminkite, kad viskas, kas su saiku yra naudinga ir veiksminga. Tad ir renkantis priemones su retinoliu būtina nepersistengti. Visuomet konsultuokitės su profesionalais, jie geriausiai patars, kokio stiprumo priemonių reikia, kada ir kaip jas naudoti, su kokiomis priemonėmis derinti. Na, o norint išlaikyti veido odą sveiką, gražią, gyvybinga būtinos reguliarios, profesionaliai atliekamos veido procedūros. Taip išvengiama daugybės odos susirgimų. Kadangi odos būklė nuolat stebima profesionalu ir parenkami tinkami produktai.  

Atgal