Bookitnow.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydamas(-a) toliau sutinki su būtiniausiais slapukais. Taip pat gali sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Duomenų valdytojas UAB "Gera dovana". Pakeisti ar atnaujinti pasirinkimus gali atlikti čia Slapukų politika.
Ar kada pagalvojote, kokią įtaką rankų išvaizdai daro nagų forma? Atrodo, juk nieko ypatingo čia nėra. Tačiau nagų forma gali labai pakeisti rankas vizualiai. Pirštai priklausomai nuo nagų formos gali atrodyti trumpesni, ilgesni, plonesni ar storesni. Tinkama nagų forma be galo svarbi, jei norite, kad rankos atrodytų estetiškai. Žinoma, dažniausiai nagučių meistrės pačios parenka Jums nagų formą, turėdamos patirtį jos akivaizdžiai mato ir gali patarti, kokia nagų forma Jums tinkamiausia. O Jūs ar žinote, kokia nagų forma tinkama Jums?
Ovalo formos nagai
Ovalo forma gaunama dilde nagus dailinant iš visų pusių. Ši nagų forma turi panašumo į apvalią ar migdolo nagų formą. Tokią formą išgauti prireiks laiko ir susikaupimo. Labai svarbu nagų nenudildyti per daug, kad forma išliktų tvarkinga ir graži. Be to, per daug nudildžius, ovalo forma gali lengvai pavirsti į migdolo formą. Norint turėti ovalios formos nagus labai svarbu pasistengti itin tiksliai atkartoti nagų augimo liniją. Jei pavyks tai padaryti, turėsite tvarkingo ovalo nagų formą.
Ovalo forma tinkamiausia toms, kurių nagai šiek tiek ilgesni. Turinčioms trumpus nagus šios formos geriau nesirinkti, nes pirštai atrodys trumpesni. Jei vis tik norite būtent ovalo formos nagų, rekomenduojame prisiauginti nagučius geliu. Tuomet meistrė galės išpildyti visus Jūsų norus.
Ovalių nagų forma suteikia estetišką vaizdą, nagai atrodo be galo tvarkingi ir tinkamai prižiūrėti. Be to, ovalo forma tinka turinčioms tiek plačius, tiek siaurus nagus.
Kvadratinio ovalo formos nagai
Kvadratinio ovalo nagų formą suformuoti visiškai nesudėtinga. Tereikia nagus pradėti dildyti taip, kaip tai darote norėdamos išgauti kvadrato formą. Tačiau šonai turi likti ne kampuoti, o šiek tiek užapvalinti.
Tokia forma puikiausiai tinka tiek trumpiems, tiek ilgiems nagams. Tai turbūt viena universaliausių formų, kurią galima pritaikyti kiekvienai. Prancūziškas manikiūras puikiai atrodo ant šios formos nagų.
Migdolo formos nagai
Migdolo formos nagai nuo ovalo formos nagų skiriasi labiau nudildytais kraštais. Priekis šiek tiek smailesnis, tačiau pats galiukas išlieka šiek tiek bukas. Forma turėtų priminti migdolo riešutą.
Migdolo formos nagai tinkamiausi toms, kurios turi ilgus nagus. Trumpų nagų savininkėms šios formos išgauti tiesiog nepavyks. Todėl turinčios ilgus nagus gali džiaugtis šia tobula, itin moteriška nagų forma. Vienas minusas, kad migdolo formos nagai greičiau lūžta. Tačiau jei nagams bus atliktas ilgalaikis gelinis lakavimas, ši bėda neturėtų nutikti.
Apvalios formos nagai
Apvali nagų forma turbūt pati paprasčiausia ir reikalaujanti mažiausiai priežiūros. Ją išgauti visiškai nesudėtinga. Nagai dildomi išlaikant nedidelį linkį. Šiuolaikiškos moterys mielai renkasi apvalią nagų formą dėl jos paprastumo. Tokia forma tiks net ir trumpiems nagams, o nulūžus nagui visiškai nereikės pergyventi. Nulūžusio nago formą pakoreguosite be vargo. Apvaliai nagų formai labai tinka prancūziškas lakavimas. Apvali nagų forma puikiai tiks ir moterims, kurių nagai platūs, ypač jei nago plokštelė platesnė nei nago galiukas.
Rinktis apvalią nagų formą turėtų ir tos moterys, kurių nagai yra silpni, dažnai lūžinėja ir sunkiai auga. Tokia forma padės nagus apsaugoti nuo papildomų lūžimų. Žinoma, nepamirškite sustiprinti nagų įvairiomis priemonėmis.
Kvadrato formos nagai
Kvadrato formos nagų formavimas visiškai nesudėtingas. Nagų kraštai tiesiog nudildomi tiesiai, suteikiamos griežtos, tiesios linijos. Tai be vargo padarysite įprasta dilde. Tačiau kvadrato formos nagai dažniau lūžta, ypatingai aštrūs jų kampučiai. Rekomenduojame bent kartą per savaitę šiek tiek pakoreguoti formą ir padalinti nagų kampučius.
Kvadrato formos nagai puikiai tinka tiek vidutinio ilgio nagams, tiek turinčioms ilgus nagus. Tačiau jei Jūsų rankų pirštai kiek platesni, šios formos derėtų vengti. Kvadrato forma optiškai dar labiau pastorins Jūsų pirštus.
Kvadrato forma dėkinga tuo, kad ant jos gražiai atrodo bet koks manikiūras. Ypatingai gražiai ir estetiškai atrodo prancūziškas manikiūras.
Smailios formos nagai
Ar pastebėjote, kad tokios formos nagus nešioja tik tos moterys, kurių nagai priauginti? Taip yra todėl, kad smailią formą išgauti natūraliems nagams per daug sudėtinga. Taip yra todėl, kad smailūs nagai reikalauja išskirtinio dėmesio, didesnė tikimybė, kad nulūš. Todėl ši forma idealiausia tik toms, kas mėgsta geliu priaugintus nagus. Be to, reikėtų nepamiršti, kad kasdieninius darbus atlikti su tokios formos nagais gerokai sudėtingiau. Smailių, užaštrintų nagų forma renkamasi rečiausiai.
Kvadratiniai smailios formos nagai
Tai nagų forma, kuri šiek tiek primena kvadrato formą. Tačiau esminis skirtumas - nagų krašteliai užapvalinami, o viršus paliekamas visiškai tiesios formos. Nagai kraštuose atrodo tarsi apvalėjantys, tačiau pats galiukas išlieka kvadrato formos.
Tokia nagų forma puikiai tinka ilgiems ir trumpiems nagams. Tačiau dažniausiai šią formą renkasi ilgesnių nagų savininkės.
KOKIUS SVEIKATOS SUTRIKIMUS IŠDUODA NAGAI?
Manoma, kad nagai gali perspėti apie tam tikrus sveikatos sutrikimus. Jau senovėje žmonės žinojo, kad pagal nagų būklę galima nuspręsti apie tai, kokiomis ligomis gali sirgti žmogus. Todėl dalinamės informacija, ką nagų spalva, forma ar struktūra išduoda apie Jūsų sveikatą.
Jei Jūsų natūralūs nagai turi lygų paviršių, yra švelnios, rausvos spalvos – galite džiaugtis, tai rodo, kad Jūsų organizmas sveikas. Tačiau kartais atsiranda pakitimų ir dažniausiai nesuprantame, kad jie gali įspėti apie tai, kad reikia daugiau rūpintis savo sveikata.
Ant nagų pastebėjote bangeles ar nelygumus, kurių iki tol nebuvo? Tokiu atveju rekomenduojama pasitikrinti bendrą sveikatos būklę. Beje, ar žinojote, kad po tam tikrų ligų, ant nagų taip pat gali atsirasti pakitimai? Ant mažojo piršto gali atsirasti iškili linija, jei nesenai sirgote angina.
Esant įvairiems uždegimas ar žaizdelėms skrandyje, ant didžiojo nago galite pastebėti bangą.
Kartais ant nagų atsiranda blyškios, baltos dėmelės. Tai gali būti signalas, kad organizmui trūksta tokių vitaminų, kaip A, C ar E. Taip pat vertėtų papildyti organizmą cinku, kaliu ir geležimi.
Jei nagai stipriai ir nuolat sluoksniuojasi, tai gali perspėti apie kiaušidžių ligas, taip pat medžiagų apykaitos sutrikimus ar organizmą kankinantį grybelį. Tokios ligos silpnina imunitetą, todėl būtina organizmą pastiprinti papildomai.
Jei nagas neseniai buvo pažeistas, sutrenktas, paviršiuje galite pamatysi rausvas, plonas juosteles. Jei jos atsirado po nago ar piršto traumos, po kurio laiko tiesiog pradingta. Tačiau kai kuriais atvejais, šis reiškinys gali rodyti, kad sutrikęs Jūsų širdies ir kraujagyslių sistemos darbas. Rekomenduojama atidžiau stebėti savo sveikatą ir esant įtarimams pasitikrinti pas gydytoją.
Jei geriate mažai vandens ir organizmas patiria dehidrataciją, ant nagų atsiranda grioveliai ir nelygumai.
Nusilpus organizmui ir imuninei sistemai, trūkstant vitaminų ir mineralinių medžiagų, nagai gali imti lūžinėti. Kai organizmui trūksta reikalingų medžiagų nagai prasčiau auga, tampa itin silpni. Kartais tai gali rodyti, kad turite bėdų su virškinimo sistema.
Kartais nagų forma būna netaisyklinga, nagai tampa išgaubti. Tai gali byloti apie mažakraujystę, širdies darbo sutrikimus, kvėpavimo takų susirgimus.
Jei dažnai sergate kvėpavimo takų ligomis, turite bėdų su virškinimo sistema, Jūsų nagai gali tapti ploni ir nelygūs.
Kuomet pati nagų plokštelė yra balkšva, gali reikšti, kad turite problemų su kepenimis arba virškinimo sistema.
Žmonės, kurių silpna nervinė sistema ar sutrikusi kraujotaka, dažniausiai turi melsvos spalvos nagus.
Jei Jūsų paaugę nagai turi tendenciją linkti, gali būti, kad turite didesnę tikimybę susirgti sąnarių ligomis.
Žmonės, kurių organizmas stipriai nusilpęs, serga lėtiniu nuovargiu, padidėjęs nervingumas, nagai dažniausiai be gali minkšti.
Patarimai, kaip prižiūrėti nagus
Norint džiaugtis bet kokia nagų forma, pirmiausiai reikėtų pasirūpinti, kad jie būtų sveiki. Tik sveiki ir tvirti nagai atrodys puikiai. Tad ką reikėtų daryti, kad juos sustiprintumėte?
Nagų kremas ir aliejukas. Kasdien bent po kelis kartus rankas ir nagus tepkite drėkinančiu kremu. Taip pat nepamirškite palepinti ir nagų odelių. Taip nagus pamaitinsite reikiamomis medžiagomis, sudrėkinsite juos. Taip pat tepdamos kremu pamasažuokite rankas ir nagus, suaktyvinsite kraujotaką bei pagerinsite medžiagų įsisavinimą. Beje, patariame rankų kremą naudoti ir po indų plovimo ar kito ilgesnio sąlyčio su vandeniu. Rankų kremu rekomenduojama tepti rankas ir nagus net ir prieš maudymąsi.
Guminės pirštinės. Žinome, kad dažniausiai moterys vengia mūvėti gumines pirštines, kai užsiima namų ruošos darbais. Tačiau jei valote namus agresyvesnėmis cheminėmis medžiagomis, neišvengiamai kenkiate nagams, jų struktūrai ir rankų odai. Todėl labai rekomenduojame išsiugdyti įprotį mūvėti pirštines. Be to, kenkia ne tik cheminės medžiagos, bet ir nuolatinis drėkinimas. Dėl to nagai suminkštėja, greičiau lūžta, taip pat daug greičiau atšoka lakas.
Dildė. Nagų kirpti žirklutėmis nerekomenduojame. Tam naudokite specialią dildę ir esant reikalui padailinkite ja nagų formą. Kerpant žirklėmis nagai susilpnėja, gali pradėti sluoksniuotis. Tik labai svarbu prisiminti, kad nagų jokiais būdais negalima dildyti iš karto po mirkymo. Nagai tuomet bus labai minkšti. Todėl dildant drėgnus nagus galite stipriai juos pažeisti. Nagų formą dailinkite tik tuomet, kai nagai visiškai sausi.
Poilsis. Nagams taip pat reikia poilsio! Ilgalaikis gelinis lakavimas tikras išsigelbėjimas šiuolaikinei, visur skubančiai moteriai. Tačiau bent kartais nagai turi pailsėti ir būti nelakuojami. Nagučių meistrė turėtų pastebėti, kada Jūsų nagams reikalinga pertrauka nuo lakavimo.
Mityba. Kaip ir odos, plaukų, taip ir nagų grožis pirmiausiai prasideda iš vidaus. Todėl būtinai peržiūrėkite savo mityba. Į savo maisto racioną įtraukite kuo daugiau maisto produktų, kuriuose gausu kalcio ir vitamino D. Šios medžiagos reikalingos normaliam nagų augimui.
Dezinfekcija. Jei manikiūrą atliekate pati sau namuose, būtinai dezinfekuokite įrankius ir stenkitės laikyti juos uždarame inde. Taip ant jų nepateks nešvarumų ir mikrobų.
Nagai - ne įrankis. Nors nagai atrodo ir stiprūs, tačiau nenaudokite jų kaip įrankių atidaryti indeliams, nulupti lipdukams ar etiketėms. Deja, tokie pasinaudojimai nagais gali baigtis liūdnai. Jūs galite stipriai pažeisti nagus tiek iš vidaus, tiek iš išorės.
Kramtymas. Pasistenkite nekramtyti, nelupinėti nagų odelių ir nagų. Taip galite juos pažeisti mechaniškai. Jei ant nagų atsiras griovelių, tai bus tarsi atvira žaizda, kur be vargo gali pakliūti bakterijos.
Nulūžęs nagas. Jei Jums įskilo ar nulūžo nagas, būtinai tai sutvarkykite. Jei įmanoma, nagą galima sutvarkyti geliu. Tačiau jei nagas nulūžo visiškai, tiesiog dilde pakoreguokite jo formą.
Karštas vanduo. Rekomenduojame vengti rankų mirkymo labai karštame vandenyje.
Nagų lako šalinimas. Jei Jums atliktas ilgalaikis gelinis lakavimas, jokiais būdais nebandykite nukrapštyti seno lako aštriais įrankiais. Taip galite stipriai pažeisti nago plokštelę. Na, o jei nagai nulakuoti paprastu laku - naudokite beacetonį nagų lako valiklį.
Rūpinkitės savo nagų sveikata! Tik tuomet, kai nagai bus sveiki ir tvirti, galėsite džiaugtis norima forma ir dizainu.