2021-12-20
Mezoterapija – inovatyvi medicininė procedūra, kuri padeda gydyti įvairius odos pažeidimus, skausmus, netgi kraujotakos sutrikimus. Lietuvoje ši procedūra dažniausiai naudojama plaukų slinkimo gydymui, celiulito pažeistos odos būklės gerinimui, veido odos problemoms spręsti. Mezoterapija be galo veiksminga ir pripažinta visame pasaulyje.
Mezoterapija invazinė procedūra, kuri buvo sukurta dar 1952 m. Laurai už šį atradimą skiriami dr. Micheliui Pistoriui (Michel Pistor). Po to, kai jis baigė medicinos mokslus Paryžiuje, savo gydytojo praktiką nusprendė atlikti nedideliame kaimelyje. Būtent tada jis atrado naują gydymo metodą - mezoterapiją. Mezoterapija buvo ir yra laikoma terapine procedūra, kurios metu itin mažos vaistų ar kitų gydomųjų preparatų dozės sušvirkščiamos negiliai po oda. Mezoterapijos srityje šis daktaras atliko tikrai daug - įkūrė mezoterapijos draugiją, tobulino pačią procedūrą, išrado specialų aparatą vaistų sušvirkštimui. Už nuopelnus gavo net ir apdovanojimą. Kiti gydytojai taip pat įvertino šios procedūros naudą ir svarbą. 1987 m. mezoterapija buvo pripažinta, kaip neatsiejama tradicinės medicinos dalis. Medicinos akademijoje buvo net gi nutarta įsteigti atskirą diplomą gydytojams, kurie specializuojasi būtent šioje srityje ir garantuoja jų kompetenciją.
Šiais laikais mezoterapija yra taikoma daugelyje sričių. Tai jau ne tik gydomoji, bet ir grožio bei estetikos procedūra. Žmonės mezoterapiją renkasi plaukų slinkimo gydymui, odos būklės gerinimui ir kovojimui su įvairiomis odos problemomis. Mezoterapija naudinga ir ypatinga tuo, kad gydymas taikomas būtent probleminei vietai.
Normaliai odos būklei palaikyti labai svarbi hialurono rūgštis. Dėl jos koncentracijos sumažėjimo oda suglemba, ima sausėti, oda papilkėja, išsausėja. Jos gamyba apie 30-uosiuos gyvenimo metus pradėta mažėti, taip prasideda ir ankstyvieji odos senėjimo procesai. Tačiau kodėl kalbame apie hialurono rūgštį?
Mezoterapijos metu po oda suleidžiamos mikroinjekcijos. Nemažą dalį suleidžiamų mikroinjekcijų sudaro hialurono rūgštis. Ši procedūra yra orientuota būtent į hialurono rūgšties odoje papildymą. Mezoterapijos metu suleista rūgštis veikia fibroblastus. Fibroblastai padeda suaktyvinti kolageno ir elastino natūralią gamybą. Oda ima greičiau atsinaujinti, sulėtinami odos senėjimo procesai.
Mezoterapijos metu suleidžiama gali būti ne tik hialuronos rūgštis. Dažnai leidžiami įvairių komponentų mišiniai. Jų sudėtyje yra odai reikalingų aminorūgščių, vitaminų, antioksidantų, filerių, mineralinių medžiagų. Kiekvienam žmogui pritaikoma individualiai, priklausomai nuo esamų odos problemų ir poreikio. Mezoterapijos būdas padeda mišinių veikliosioms medžiagoms įsiskverbti būtent ten, kur reikia. Be to, suleidus naudingų komponentų mišinį po oda, veikliosios medžiagos išsilaiko ilgą laiką, taip pagerindamos odos atsinaujinimo procesus.
Mezoterapija veidui yra dviejų rūšių: adatinė mezoterapija ir beadatinė mezoterapija.
Adatinė mezoterapija. Adatinė mezoterapija taikoma dažniau nei beadatinė todėl, kad veikliosios medžiagos geriau įsisavinamos ir patenka į gilesnius odos sluoksnius. Tam naudojamas specialus mezoterapijos šautuvas arba į jį panašus instrumentas meso-pen aparatas. Mažais mikrodūriai po oda suleidžiami įvairių maistinių medžiagų kokteiliai. Adatinė mezoterapija lokalizuota procedūra ir iš karto pradeda veikti ten, kur reikia. Bioaktyvios medžiagos akimirksniu pradeda veikti ir gerinti odos būklę. Adatinės mezoterapijos poveikis pamatomas pakankamai greitai, kadangi pamaitinamos odos ląstelės ir prasideda spartesni odos atsinaujinimo procesai. Adatinė mezoterapija nėra skausminga procedūra ir atliekama pakankamai greitai. Procedūra dažniausiai trunka iki valandos laiko.
Beadatinė mezoterapija. Ši mezoterapijos rūšis yra visiškai neskausmingas būdas greitai ir efektyviai pagerinti odos būklę. Žinoma, beadatinės mezoterapijos rezultatas laikinas. Tačiau jį dažnai renkasi moterys prieš svarbias šventes ar norėdamos greito rezultato. Dažniausiai beadatinė mezoterapija derinama kartu su deimantine mikrodermobrazija. Taip pasiekiamas efektyvesnis ir geresnis rezultatas. Kadangi oda po šveitimo daug geriau įsisavina veikliąsias medžiagas. Beadatinė mezoterapija atliekama naudojant elektroporaciją. Tai yra elektromagentinius impulsus skleidžiantis aparatas, kuris padidina ląstelių membranų pralaidumą net 500 kartų. Elektroporacijos metu vyksta odos „šaudymas“. Joje tuo metu atsiranda mikro skylutės, per kurias įstumiami odai reikalingi komponentai. Tačiau, nors skamba ir grėsmingai, jokių skylučių Jūs savo odoje tikrai po to nepamatysite. Oda lieka visiškai nepažeista, nelieka dūrių žymių, kadangi tam nenaudojamos adatos. Preparatai šiuo būdu gali patekti net iki 2 cm gylio, kadangi stūmimo jėga labai didelė. Šis išradimas netgi apdovanotas Nobelio premija. Beadatinėsmezoterapijos veido procedūra paskutiniu metu naudojama dažniau nei adatinė mezoterapija.
Mezoterapija viena šiuolaikiškiausių estetinės medicinos procedūrų. Jos poveikis odai yra neįkainojamas. Mezoterapijos metu į odą lengvai įvedamos naudingos, biologiškai aktyvios medžiagos. Jos patenka net į giliausius odos sluoksnius, o tai užtikrina ilgalaikius odos būklės gerinimo procesus. Patekusios veikliosios medžiagos po oda skatina ląstelių regeneraciją, ima aktyviau gaminti kolagenas bei elastinas. Žinoma, tai didina odos elastingumą. Mezoterapija padeda išlyginti odą, sumažinti ar visai panaikinti mimikos raukšleles, apsaugo nuo jų susidarymo. Oda nuolat drėkinama, ženkliai pagerėja jos tonusas, oda tampa lygesnė, šviesesnė ir skaistesnė. Su veikliųjų medžiagų kokteiliais suleidžiami antioksidantai padeda saugoti odą nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio.
Odos senėjimo procesus įtakoja drėgmės trūkumas, amžius, fotosenėjimas, laisvųjų radikalų poveikis, stresas, nepilnavertė mityba, rūkymas, alkoholis ir kiti veiksniai. Būtent jų poveikį padeda sustabdyti mezoterapijos metu suleidžiami mišiniai.
Kaip jau minėjome, mezoterapijos metu, dažnai suleidžiama hialurono rūgštis, kuri padeda stimuliuoti fibriblastus. O jie suaktyvina kolageno bei elastino gamybą. Taip oda tampa stangresnė ir tvirtesnė.
Mezoterapiją rekomenduojama taikyti tiek, kaip prevencinę priemonę, tiek turint įvairių odos problemų. Šią procedūrą rekomenduojama norint paskatinti odos regeneracijos procesus, esant hiperpigmentacijai, dischromijai. Taip pat mezoterapija sėkmingai taikoma koreguojant veido odos kontūrus, akių vokų kontūrus, atsiradus maišeliams po akimis. Ši procedūra puikiai veikia prasidėjus pirmiesiems senėjimo požymiams, kai oda praranda stangrumą, atrodo pavargusi ir papilkėjusi. Mezoterapija puikiai pasitarnauja norint atstatyti normalią odos būklę po estetinių operacijų, gydant randus po aknės, tokių odos ligų kaip seborėja ar hiperketaozė gydymui.
Beadatinė mezoterapija padeda išspręsti tokias bėdas, kaip odos išsausėjimas, raudonis, randeliai ir mimikos raukšlės, įvairūs veido patinimai, ryški odos pigmentacija, suglebusi veido oda. Beadatinė mezoterapija padeda sėkmingai kovoti ir su išsiplėtusiais kapiliarais.
Tiek adatinė tiek beadatinė mezoterapija taikoma veido, kaklo, dekoltė sričių odai ir jos būklės gerinimui. Mezoterapiją galima taikyti kartu su tokiomis procedūromis, kaip botulino injekcijos, odos šveitimas, plastinės operacijos.
Mezoterapija yra pakankamai saugi ir neskausminga procedūra. Tačiau esant tam tikriems atvejams ar sergant ši procedūra neatliekama. Mezoterapija netaikoma nėščiosioms ar maitinančioms mamoms, esant pooperaciniam laikotarpiui, prastai krešint kraujui. Taip pat mezoterapija neatliekama sergant epilepsija, pasireiškus ūmioms odos ligoms ar tiesiog paūmėjus lėtinėms. Žinoma, netaikoma ir tuomet, kai žmogus alergiškas kažkuriai preparato sudedamajai daliai.
Nors procedūra ir nesukelia skausmo, tačiau po adatinės mezoterapijos kai kuriems žmonėms atsiranda nedidelių mėlynių, paraudimų. Žinoma, estetikos tai nesuteikia, tačiau neverta nerimauti, kadangi tai įprasta po adatinės mezoterapijos. Oda nežymiai pažeidžiama ir prireikia kelių dienų, kad šie simptomai pranyktų. Po beadatinės mezoterapijos galimas tik nežymus odos paraudimas, kadangi mechaniškai oda visiškai nepažeidžiama.
Po mezoterapijos kelias dienas rekomenduojama nesilankyti pirtyje, saunoje, baseine. Taip pat derėtų vengti itin didelio fizinio aktyvumo, nesportuoti. Bent savaitę turėtumėte vengti saulės spindulių ir nesideginti soliariume. Pirmas 12 val. Rekomenduojama nenaudoti dekoratyvinės kosmetikos.
Mezoterapijos procedūros atsiliepiamai iš moterų lūpų tikrai stulbinantys. Dauguma moterų džiaugiasi, kad po mezoterapijos procedūros jų veido odos būklė akivaizdžiai pagerėja. Efektyviais rezultatais džiaugiasi net ir vyresnio amžiaus moterys, kurios iki tol nebuvo išbandę panašių procedūrų veido odai. Oda jau po pirmos procedūros atrodo gyvesnė, mažiau suglebus ir skaistesnė. Moterys renkasi tiek beadatinę, tiek adatinę mezoterapiją. Ir mažos adatėlės tikrai nekelia baimės, ypatingai žinant, kad procedūra ne tik neskausminga, bet ir be galo efektyvi.
Žinoma, procedūra atliekama ne tik moterims. Ji sėkmingai taikoma tiek vyrams, tiek moterims.
Dažniausiai mezoterapiją rekomenduojama rinktis ne anksčiau nei 25 metų amžiaus. Kadangi būtent sulaukus 25 – 30 metų prasideda ankstyvieji odos senėjimo požymiai.
Norint pasiekti efektyvių rezultatų rekomenduojama atlikti bent 5 procedūras. Jas kartoti reikėtų savaitę ar 10 dienų. Po to užtenka palaikomosios procedūros kartą per mėnesį. Mezoterapija neturi šalutinio neigiamo poveikio odai, todėl ją galima kartoti pakankamai dažnai. Mažiausiai rekomenduojama pakartoti bent 3 procedūras per metus. Taip išlaikysite odos jaunystę ir grožį.
Mezoterapijos veidui kaina svyruoja nuo 25 iki 65 eurų. Mažiausiai kainuoja akių vokų srities mezoterapija. Kaina didėja priklausomai nuo pasirinktos srities ar kelių sričių. Taip pat priklauso nuo leidžiamų preparatų. Kaina gali kisti ir nuo to, ar mezoterapija derinama su kita procedūra. Kadangi daug mūsų partnerių siūlo rinktis iš karto dvi procedūras, kad pasiektumėte maksimalų efektą.
Mūsų partneriai siūlo išties platų mezoterapijos procedūrų pasirinkimą.
Mezoterapija veidui Vilniuje:
„LeSkin Clinica“ medicinos kosmetologė Margarita Kazakevič beadatinę mezoterapiją, taip pat po procedūros palepins Jūsų veido odą kauke.
„Fabio“ grožio centre kosmetologė Oksana Jums pasiūlys beadatinę mezoterapiją derinamą su ultragarsiniu veido valymu.
„Dalios” grožio studija siūlo beadatinęmezoterapiją kartu su deimantine mikrodermabrazija.
„SkinNova - Estetinė kosmetologija” siūlo ultragarsinį odos valymą ir beadatinę mezoterapiją arba beadatinę mezoterapiją Fusion ir šviesos terapiją. Taip pat galite rinktis ir mezoterapiją mezopenu.
„NovaClinic” siūlo ne tik klasikinę mezoterapiją bei beadatinę mezoterapiją, bet ir mikroadatinę veido mezoterapiją su MCCM Dermapen aparatu.
Salone „Elis“ įsikūrusi kosmetologė Ramunė pagražins Jūsų veido ir kaklo odą mezoterapijos procedūra su DERMAHEAL.
Grožio ir estetikos studija „AiStudio" palepins Jus XPERT beadatine mezoterapija ir fotodinamine LED terapija.
Kosmetologiniame kabinete „Kol BeautyCosmetology” atliekama purškiama deguonies mezoterapijos procedūra.
Grožio studija „Lauryta” siūlo beadatinę mezoterapiją veidui ir kaklui bei iškirptės sričiai.
Mezoterapija veidui Kaune:
Studijoje „Kūno grožiui“ galite pasilepinti ultragarsiniu veido valymu derinamu su mezoterapija.
Grožio galerijoje „Dailios” galite pasirinkti stangrinančią arba drėkinančią odą mezoterapiją, taip pat mezoterapiją derinamą su veido valymu.
„BeautyTouch” estetikos studijoje atliekama mikroadatinė mezoterapija bei beadatinė mezoterapija kartu su šviesos terapija.
Grožio studijoje „Ta pati” pas meistrę Giedrę rekomenduojame atlikti dvigubo veikimo procedūrą veido ir/arba dekoltė zonoms, kuri apjungia odos regeneracinius procesus stimuliuojančią mikroadatinę mezoterapiją taikant MEZOPEN aparatą bei odą atnaujinantį cheminį odos pilingą.
Grožio ir pilnatvės studijoje „Vingė” atliekama beadatinės mezoterapijos procedūra.
„TheSkinBlossom” kosmetologė Marija siūlo beadatinės mezoterapijos ir raumenų elektrostimuliacijos paslaugą.
Studijoje „Kūno Grožiui” pasilepinkite beadatine mezoterapija kartu su veido valymu ultragarsu.
Įvaizdžio salonas „Rolė 313” pas kosmetologę Ievą atliekama adatinė terapija veidui su naujos kartos "Caregen" peptidų bei hialiurono rūgšties kokteiliu bei šviesos terapine kauke.
„Grožio studija 13" siūlo beadatinę mezoterapiją veidui - raukšlėms, kapiliarams, pigmentacijai.
Mezoterapija veidui Klaipėdoje:
„Grožio ir sveikatos tarnyba” kosmetologė Jelena siūlo mezoterapijos procedūrą atliekamą mesopen aparatu.
„MI Aesthetic” estetikos klinikoje atliekama mezoterapijos procedūra ne tik veidui, kaklui ar dekoltė, bet ir plaukams.
Grožio namuose „EGO” atliekama mikroadatinė mezoterapija Fusion.
Mezoterapija veidui Šiauliuose:
„Elemi“ grožio salonas siūlo neinvazinės deguonies mezoterapijos procedūrą derinamą su biorevitalizacija.
Grožio studijoje „Dievaitė“ siūlomas veido valymas kartu su mezoterapijos procedūra.
„Mellow Willow” grožio namuose atlieka adatinę mezoterapiją.
Moterys visuomet daugelį procedūrų nori išbandyti ir namuose. Todėl kyla natūralus klausimas – ar įmanoma atlikti mezoterapiją namuose? Taip, savotišką mezoterapiją namuose įmanoma atlikti naudojant tam skirtą specialų prietaisą - mezorolerį (dermoroleris). Šis rankinis aparatas turi adatinį volelį. Jis naudojama intervencinėms procedūroms atlikti. Volelį sudaro daugiau nuo 100 iki 500 ir daugiau adatėlių, kurios atveria odos mikro kanalėlius. Būtent per šiuos kanalėlius į odą patenka veikliosios medžiagos. Žinoma, nereikėtų nerimauti, kadangi kanalėlių žymių greitai nelieka. Praėjus valandai ar dviem po procedūros šie kanalėliai tiesiog užsiveria.
Mezorolerį naudoti galima namuose, tačiau jį naudoja ir profesionalai. Žinoma, šis aparatas lyginant su įprastu aparatu atlikti adatinei mezoterapijai paprastesnis ir odos praktiškai nepažeidžia. Pažeidimai atsiranda, bet jie be galo maži ir trumpalaikiai, todėl jų net nepastebėsite. Šie mikro pažeidimai odoje skatina kolageno bei elastino gamybą. Tai reiškia, kad po mezoroleriu atliktos procedūros Jūsų oda ima daug greičiau atsinaujinti.
Žinoma, tam, kad odos stipriai nepažeistumėte atlikdama šią procedūrą namuose, būtina voleliu naudotis taip, kaip nurodyta. Kadangi labai svarbu kiek kartų per odą važiuosite voleliu, kokiomis kryptimis tai darysite. Adatėlės esančios ant volelio geba prasiskverbti po oda, todėl būtinai kartu naudokite ir specialias priemones, skirtas mezoterapijai. Taip jas įvesite į giliuosius odos sluoksnius.
Jei procedūrą atliksite laikydamosi nurodymų, nepajusite skausmo, taip pat neturėtų atsirasti ir kraujo žymių. Adatinis volelis gali būti naudojamas veido, kaklo, dekoltė sričių odos būklei gerinti. Taip pat jis naudojamas ir kovojant su celiulitu. Oda po procedūros ima tankėti, todėl viršutinis jos sluoksnis pasidaro stangresnis dėl atsiradusio odos tempimo. O tai reiškia, kad ir celiulitas tampa mažiau ryškus. Volelio nerekomenduojama naudoti be preparatų, kadangi tokiu atveju efekto nepajusite.
Volelio naudoti negalima tais pačiais atvejais, kaip ir atliekant įprastą mezoterapijos procedūrą. Taip pat laikykitės ir rekomendacijų, kurių reikia laikytis po bet kurios mezoterapijos procedūros. Taip pat svarbu paminėti, kad šis aparatas skirtas tik vieno asmens naudojimui.
Volelio pagalba pagerinsite odos būklę ir jos struktūrą, taip pat pagerės ir odos tonusas. Mezorolerio naudojimas padeda iki 90 % geriau įsisavinti naudojamas veikliąsias medžiagas. Įprastai tepant įvairius preparatus, mūsų oda įsisavina tik apie 5 – 10 % maistinių medžiagų. Idealus laikas mezoterapijos procedūroms namuose – vakaras. Odą primaitinsite prieš naktį. Taip ji dar geriau įsisavins visas medžiagas. Naktį vyksta odos atsinaujinimo procesai, o mezoterapija gerokai juos suaktyvins.
Jei bijote adatų ir manote, kad mezoterapija ne Jums – atminkite, kad galite rinktis ir beadatinę mezoterapiją. Procedūra ne mažiau efektyvi ir tikrai nustebins rezultatais. Mezoterapija yra tikras mokslo atradimas ir perversmas medicinos srityje. Todėl siūlome išbandyti mezoterapiją ne tik veidui, bet ir plaukams ar celiulito gydymui. Šias procedūras taip pat atlieka sertifikuoti specialistai tiek kosmetologijos kabinetuose, tiek estetikos ir grožio klinikose.
X