Bookitnow.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydamas(-a) toliau sutinki su būtiniausiais slapukais. Taip pat gali sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Duomenų valdytojas UAB "Gera dovana". Pakeisti ar atnaujinti pasirinkimus gali atlikti čia Slapukų politika.
Moterys nuolat ieško priemonių grožiui ir jaunystei išlaikyti. Turbūt dauguma jau žino, kad organizmui reikia hialurono rūgšties, vitamino E, vitamino C ir, žinoma, kolageno. Tai pačios svarbiausios medžiagos, kurios užtikrina odos elastingumą, pakankamą odos drėkinimą, netgi palaiko normalią sąnarių būklę, gerina širdies darbą, stiprina kaulus, sausgysles ir kraujagysles.
Odos būklė ir atsinaujinimas labiausiai priklauso nuo kolageno kiekio organizme. Kadangi kolagenas yra vienas svarbiausių odos komponentų, kuris sudaro net 75 % visos odos masės. Šiame straipsnyje Jums papasakosime apie tai, kas yra kolagenas, kaip juo papildyti organizmą ir kas nutinka, kai kolageno trūksta.
Kolagenas – kas tai?
Prieš pasakojant, kas yra kolagenas, reikėtų pasiaiškinti šio žodžio reikšmę. Žodis „kolagenas“ tai dviejų graikiškų žodžių darinys. Graikiško žodžio „kolla“ reikšmė - klijai, o žodžio „genos“ reikšmė - gaminti. Tai reiškia, kad kolagenas yra mūsų organizmo audinių, ląstelių klijai, statomoji medžiaga.
Kam reikalingas kolagenas? Kolagenas yra vienas svarbiausių komponentų, kuris reikalingas mūsų odai, plaukams, sąnariams, širdžiai. Pats kolagenas yra baltymas. Jo mūsų odoje yra net 75 %. Kolagenas palaiko odos elastingumą, skatina odos atsinaujinimo procesus, stiprina audinių sieneles. Kolagenas tarsi sujungia atskirus audinius. Be to, kad jis labai svarbus odai, kolagenas reikalingas ir kaulams bei sąnariams.
Kolagenas labai svarbus ne tik norint išlaikyti ilgiau jauną ir stangrią odą, bet ir labai reikalingas norintiems palaikyti normalią sausgyslių ir sąnarių veiklą. Ypatingai svarbu kolagenu papildyti organizmą aktyviais sportuojantiems, daug judantiems žmonėms, kadangi jų sąnariai, raiščiai ir sausgyslės dėvisi daug greičiau. Kolagenas svarbus tiek moterims, tiek vyrams.
Kolageno trūkumas
Kolageną organizmas gamina natūraliai. Tačiau, kad ir kaip būtų gaila, perkopus 25-tus metus kolageno gamyba ima lėtėti. Kolageno organizmas ima naudoti daugiau nei jo pasigamina, taip su metais atsiranda vis didesnis šio baltymo trūkumas. Sulaukus 45 metų ir daugiau, kolageno organizme pradeda trūkti vis labiau. Kolageno trūkumas pasireiškia ne tik labiau suglebusia oda, raukšlelėmis ar susilpnėjusiais sąnariais, tačiau ir įvairiomis akių ligomis.
Šiame video pamatysite kuo kolagenas naudingas mūsų organizmui.
Kolageno nauda odai
Kolagenas odai yra vienas svarbiausių komponentų. Esant kolageno trūkumui oda papilkėja, suglemba, praranda drėgmę, gilėja raukšlelės. Jei užtikrinsite pakankamą kolageno kiekį organizme, galėsite ilgiau džiaugtis gražia ir jauna oda. Kolagenas gali būti įvairių rūšių skystas ar miltelių pavidalu. Daugelyje kosmetologijos kabinetų atliekamos stangrinamosios procedūros veidui su kolagenu. Kolagenas veidui iš karto suteiks skaistumo, tonizuos veido odą, ji atrodys glotnesnė.
Kolageno nauda plaukams ir nagams
Norite sustiprinti plaukus iš vidaus? Kolagenas plaukams taip pat naudingas, kaip ir odai. Natūraliai plaukų sudėtyje irgi yra kolageno. Dėl to ir būtina papildyti jo atsargas. Plaukai taps sveikesni, geriau išlaikys drėgmę, labiau žvilgės.
Kolagenas sustiprins ne tik Jūsų plaukus, bet ir nagus. Nagai taip pat su amžiumi tampa labiau išsausėję, linkę daugiau skilinėti. Natūralaus kolageno trūkumas dažnai tampa to priežastimi.
Kolagenas yra plaukų bei nagų statybinė medžiaga. Todėl turėtumėte pasirūpinti, kad organizmui jo netrūktų. Taip galėsite džiaugtis stipresniais plaukais ir nagais. Jie mažiau lūžinės, bus tvirtesni.
Kam dar naudingas kolagenas?
Kolagenas naudingas ir sąnariams. Jis sumažina sąnarių skausmą, stiprina sausgysles, raiščius. Kaulams taip pat gyvybiškai svarbu gauti pakankamai kolageno. Kolagenas kaulams reikalingesnis nei kalcis. Jei sergate artritu ir kenčiate skausmą, kolageno vartojimas taip pat padės. Sumažės ne tik skausmas, bet ir pagerės kremzlių būklė. Kolagenas padeda pagerinti sąnarių būklę, tinka sergant osteoporoze.
Kolagenas reikalingas ir kepenų veiklai. Jis padeda organizmui išsivalyti nuo toksiškų medžiagų, gerina kraujotakos sistemos darbą ir padeda išlaikyti normalią širdies veiklą.
Akims kolagenas taip pat būtinas. Jis svarbus akių raumenų elastingumui palaikyti.
Kolagenas reikalingas net ir mūsų smegenų veiklai. Norint užtikrinti tinkamą jų veiklą, būtina organizmą papildyti kolagenu.
Koks kolagenas geriausias?
Kolageno tipų yra daugiau nei 20, tačiau mūsų organizmui ir grožiui reikalingiausi pirmieji trys tipai. I, II ir III kolageno tipai skirti mūsų odai, kaulams, dantis, sąnariams, sausgyslėms, raumenis, akims, širdžiai, kraujagyslėms. Grožiui, odai naudingiausias I ir III tipo kolagenas. Na, o pats naudingiausias I tipo.
Geriausias yra hidrolizuotas kolagenas. Idealiausiai jei jis hidrolizuotas natūraliu būdu. Tai reiškia, kad kolageno molekulės suskaidomos į tokias, kurias mūsų organizmas lengviau pasisavina. Taip pat jis turi būti bioaktyvus. Kad kolagenas geriau įsisavintų, rekomenduojama kartu vartoti ir vitaminus C ir E bei hialuroną. Toks kompleksas padės greičiau pasiekti rezultatų bei atstatyti kolageno trūkumą organizme. Kolageno rekomenduojama suvartoti po 10 g per dieną, kad organizmas jo gautų pakankamai.
Kolagenas gali būti gyvulinės arba jūrinės kilmės. Žinoma, populiaresnis yra gyvūninės kilmės kolagenas. Tačiau vis dažniau teigiama, kad jūrinis kolagenas turi daugiau naudingų medžiagų. Nors atliekami įvairūs moksliniai tyrimai, kurios kilmės kolagenas naudingiausias, tačiau vieningos nuomonės nėra.
Kolagenas parduodamas įvairiomis formomis – kolageno milteliai, guminukai, skystis, tabletės. Svarbu atrasti sau tinkamiausią būdą vartoti papildus. Vis tik geriausi atsiliepimai yra apie skystą arba milteliais kolageną.
Šiek tiek plačiau norime papasakoti apie skirtingas kolageno rūšis:
Geriamas kolagenas. Šios rūšies kolagenas populiariausias visame pasaulyje. Geriamas kolagenas tarsi jaunystės eliksyras mūsų organizmui. Geriamas kolagenas kaip ir minėjome, gali būti tiek gyvulinės, tiek jūrinės kilmės. Geriamas kolagenas suveikia ne iš karto. Svarbu suvartoti bent vieną kursą. Tuomet pastebėsite, kad sustiprėjo nagai, plaukai tapo sveikesni, pagražėjo oda. Skystas, geriamas kolagenas yra naudingas žmonėms, kurie dirba fizinį darbą, aktyviai sportuoja, turi antsvorio. Šių grupių žmonių sąnariams tenka nemažas krūvis, dėl to jų dilimas prasideda anksčiau nei įprastai. Vartojant geriamą kolageną kartu patartina vartoti ir vitaminą C. Vitaminas C skatina natūralaus kolageno gamybą organizme. Nors nėra vieningos nuomonės kada gerti kolageną - ryte ar vakare, tačiau dažniausiai patariama jį vartoti vakare, prieš miegą. Naktį organizme vyksta įvairūs atsinaujinimo procesai, nereikia virškinti maisto, todėl organizmas daug lengviau pasisavina kolageną.
Kolageno injekcijos. Kolageno injekcijos populiari grožio procedūra. Po oda suleidžiamas specialus medikamentas, kuris stimuliuoja natūralaus kolageno gamybą. Kolagenas ima gamintis net giliuosiuose odos sluoksniuose. Jau iš karto po procedūros oda tampa stangresnė. Procedūros poveikis ilgalaikis. Suleidus stimuliuojančios medžiagos, odos atsinaujinimo procesas pagreitėja. Efektyvumas ir poveikis išlieka nuo 1 iki 4 metų. Kolageno injekcijos naudingos pajutus pirmuosius odos senėjimo požymius, pradėjus glebti odai, atsiradus pirmosioms raukšlelėms. Be to, ši procedūra naudinga turintiems įdubusius paakius, esant paakių odos papilkėjimui, maišeliams po akimis. Suaktyvėjus kolageno gamybai šios problemos išsisprendžia.
Tepamas kolagenas. Tepamas kolagenas naudojamas odos būklei gerinti ir ją apsaugoti nuo neigiamo aplinkos poveikio. Paprastai tepant kosmetines priemones, kurių sudėtyje yra kolageno, jis akimirksniu ima veikti tas odos vietas, kurioms labiausiai reikia pagalbos. Vienas tepamo kolageno minusas, kad kosmetikoje kolagenas dėl savo struktūros (stambios molekulės) dažniausiai pasilieka paviršiuje. Žinoma, tai nėra blogai, kadangi kolagenas paviršiuje tarsi odos apsauginis barjeras, kuris neleidžia odai išsausėti. Tokia priemonė labai naudinga vasarą, kuomet oda gauna daug saulės ir greitai išsausėja. Tepamas kolagenas iš karto tarsi patempia odą, oda atrodo gyvesnė, sumažėja raukšlelių, oda tampa stangresnė. Grožio salonuose yra atliekamos procedūros, kurios padeda kolagenui patekti į giliuosius odos sluoksnius. Tam pasitelkiamas ultragarsas, elektroporacija ar kitos priemonės.
KAIP NATŪRALIAI GAUTI KOLAGENO?
Nuo senų laikų moterys žinojo, kad kolageno galima gauti natūraliai su maistu. Anksčiau tikrai nebuvo tokios gausos papildų bei grožio priemonių. Todėl moterys naudojosi tuo, ką turėjo - maistu. Žinoma, jo kiekis mažesnis nei geriant skystą kolageną, o poveikis ne toks matomas, kaip po kolageno injekcijų. Tačiau bet kuriuo atveju reikėtų stengtis valgyti tokius produktus, kuriuose yra natūralaus kolageno. Nors natūralus kolagenas pasisavinamas sunkiai, tačiau maitinantis subalansuotai ir gaunant pakankamą kiekį visų reikalingų maistinių medžiagų, organizmas pasisavina reikiamą kiekį kolageno.
Turbūt teko girdėti, kad norint sustiprinti sąnarius ir pagerinti jų būklę, rekomenduojama valgyti želė. Gyvūninės kilmės želatinoje gausu kolageno. Kalbant apie gyvūninės kilmės maistą būtina paminėti, kad daugiausia kolageno gausite gerdami kaulų sultinį. Valgykite ir daugiau kiaušinių. Juose gausu aminorūgščių, kurios sudaro kolageną. Taip pat nepamirškite ir riebiųjų žuvų, kuriuose gausu omega rūgščių. Žuvyje randama Omega 6 ir Omega 3 riebiųjų rūgščių. Jos teigiamai veikia mūsų odos būklę. Į mitybos racioną įtraukite citrusinių vaisių ir kitų produktų, kuriuose gausu vitamino C. Vitaminas C skatina natūralią kolageno gamybą organizme. Be to, tuo pačiu stiprinsite ir imunitetą. Tokį patį poveikį turi ir česnakas.
Beje, ar teko girdėti apie spiruliną? Taip, tai žalsvos spalvos milteliai. Spirulinos milteliai yra gaminami iš jūrinių melsvadumblių. Spirulinoje gausu aminorūgščių, kurios be galo reikalingos kolageno gamybai. Tai reiškia, kad svarbu ne tik pasirūpinti kolageno atsargomis, bet ir vartoti tokius produktus, kurie paskatins natūralią jo gamybą.
Žinoma, perkopus 30 metų rekomenduojama papildyti organizmą ir specialiais kolageno papildais, kadangi vien iš maisto gaunamo kolageno tikrai nepakaks.
KOKIA KOLAGENO KAINA?
Grynas, 100 % kolagenas kainuoja apie 10 - 18 Eur. Tačiau yra ir papildų, kurių sudėtis papildyta vitaminais, arba juos sudaro visi trys pagrindiniai kolageno tipai. Tokių papildų kaina gali siekti ir 70 Eur. Svarbiausia įsiskaityti į aprašymą. Kolagenas geriausias tas, kuris yra biologiškai aktyvus ir kaip jau minėjome, hidrolizuotas. Tuomet galėsite būti tikra, kad jis bus efektyvus.
Svarbu nepamiršti, kad organizmu turite rūpintis visapusiškai. Odai, plaukams, nagams ar kaulams reikia ne tik kolageno. Papildykite organizmą kuo daugiau naudingų medžiagų ir vitaminų. Taip galėsite puoselėti grožį iš vidaus. Vien prabangūs kremai su kolagenu neduos tiek naudos. Jie pasiekia tik negilius odos sluoksnius, o juk labai svarbu, kad kolagenas papildytų organizmą iš vidaus. Žinoma, palepinkite veido odą ir procedūromis su kolagenu!
Nepamirškite, kad kolagenas, pradėtas vartoti vyresniame amžiuje nepadarys didelių stebuklų. Tačiau jo vartojimas užtikrins, kad organizmas pristabdytų senėjimo procesus.
Ar įmanoma perdozuoti kolageno?
Kaip ir kiekvieno papildo, taip ir kolageno vartojimo rekomendacijos nurodo, kiek jo reikėtų suvartoti per dieną. Kaip jau minėjome, tam, kad organizmas gautų pakankamą kiekį kolageno, jo reikėtų bent 10 g per parą. Renkantis geriamą kolageno papildą, jį rekomenduojama vartoti bent du kartus per metus. Vyresnio amžiaus žmonėms reikėtų kursą kartoti kas du mėnesius.
Padauginti kolageno praktiškai nėra galimybių. Mūsų organizmas yra protingas ir pasisavina kolageno peptidų tik tiek, kiek jam tuo metu reikia.
Kolagenas - jaunystės ir grožio eliksyras. Jis reikalingas daugeliui mūsų organų, padeda apsisaugoti nuo įvairių ligų ir sustabdyti senėjimo procesus. Tad jei norite išlaikyti grožį ir gerai jaustis vartokite kolageno papildus, pasilepinkite grožio procedūromis, kurių metu kolagenas įvedamas į giliausius odos sluoksnius. Rūpintis savo grožiui ir gera savijauta reikia pradėti tuomet, kai dar nejaučiate jokių požymių.