Bookitnow.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydamas(-a) toliau sutinki su būtiniausiais slapukais. Taip pat gali sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Duomenų valdytojas UAB "Gera dovana". Pakeisti ar atnaujinti pasirinkimus gali atlikti čia Slapukų politika.
Patvirtinti pažymėtus
Prisijungti
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

Kokį masažą pasirinkti pagal kūno siunčiamus signalus?

2018-02-08

Kokį masažą pasirinkti pagal kūno siunčiamus signalus?

Masažų rūšių yra begalė. Ir jei esate šių malonių procedūrų mėgėjas, tikriausiai ne kartą teko išbandyti viso kūno klasikinį, atpalaiduojamąjį ar nugaros masažus. Tačiau tam tikrais gyvenimo momentais masažai gali teikti maksimalią naudą ir padėti išspręsti sveikatos problemas, t. y. būti kur kas efektyvesni už atsitiktinai pasirinktą masažą.

Aromaterapinis masažas

Aromaterapija – tai fizinių ir dvasinių ligų gydymo būdas, kuriame naudojami įvairūs eteriniai, aromatiniai aliejai. Ši masažo technika derina ypatingas masažuotojo rankų judesių ir natūralių kvapų galias. Kiekvienas masažo metu naudojamas eterinis aliejus turi skirtingą poveikį – vieni (pavyzdžiui, levandų) atpalaiduoja, kiti (pavyzdžiui, citrusinių vaisių) suteikia žvalumo ir energijos.

Remiantis moksliniais tyrimais, kvapų terapija nesukuria placebo efekto, o iš tiesų turi gydančių galių – eterinių aliejų molekulės yra išskirtinai mažos, todėl yra pajėgios prasiskverbti pro žmogaus odą bei patekti į plaučius, iš kurių – į kraują. Tokiu būdu gydančios augalų savybės gali veikti tiek žmogaus smegenis, tiek kitus organus.

Aromaterapinis masažas puikiai tiks esant emociniui išsekimui, nuovargiui ar stresui. Jis padės atsipalaiduoti, atgauti jėgas, pasisemti energijos.

Nerimo, depresijos, emocinio ir dvasinio išsekimo, streso ir nervingumo veikiamiems žmonėms rekomenduojama naudoti šiuos aliejus:

  • Bergamotės aliejų;
  • Jazmino aliejų;
  • Citrinų aliejų;
  • Kanadinės eglės aliejų;
  • Šalavijų aliejų;
  • Sandalmedžio aliejų;
  • Ylang ylang aliejų;
  • Apelsinų aliejų;
  • Mandarinų aliejų.

Miego sutrikimų turintiems žmonėms, prieš atsigulant į lovą, rekomenduojama pakvėpuoti ramunėlių, bergamočių, jazminų ir levandų aliejaus.

Asmenims, kenčiantiems nuo pykčio ir agresijos protrūkių ir norintiems nusiraminti, rekomenduojama naudoti ramunėlių, jazminų, rožių, ylang ylang ir bergamočių aliejų.

Laimės ir taikos aliejais yra laikomi bergamočių, apelsinų, ramunėlių, jazminų, levandų, citrinų ir ylang ylang aliejai.

Ajurvedinis masažas

Ajurveda – 5 tūkst. metų žinoma gydymo, sveikatos ir grožio puoselėjimo filosofija. Ajurvedos lopšiu laikoma Indija. Masažas gydo ne tik kūną, bet ir protą, nuramina aistras, padeda palaikyti stabilią emocinę būseną. Žinomas jauninamasis, detoksikacinis, raminamasis ajurvedinio masažo poveikis. Šis masažas pažadina gyvybines jėgas.

Nuo klasikinio masažo ajurvedinis skiriasi tuo, kad tai masažas ne tik kūnui, bet ir protui, jausmams, stabiliai emocinei būklei palaikyti. Šie masažai subalansuoja emocijas, ramina protą, šalina toksinus, atjaunina ląsteles. Ajurvediniai masažai dar vadinami jauninamaisiais ir, manoma, kad jie net gali pailginti žmogaus amžių. Kaip tik dėl tokio ypatingo poveikio senovėje šie masažai buvo atliekami tik karališkųjų šeimų nariams.

Ajurvediniai masažai atliekami su įvairiais aliejais, parinktais pagal žmogaus tipą. Pagal ajurvedą skiriami įvairų konstitucijų vėjo (vata), ugnies (pita) ir žemės (kapha) tipo žmonės.

Žmogaus tipo nustatymas:

• Masažo aliejai parenkami individualiai pagal žmogaus tipą. Jeigu žmogaus oda linkusi į vėsumą, kūnas mėgsta šilumą (vėjo tipo žmonės), reikia naudoti šildančius garstyčių, sezamo aliejus.

• Ugnies tipo žmonės, savyje turi labai daug karščio. Todėl naudojami vėsinantys saulėgrąžų ar kokoso aliejai.

• Na, o žemės tipo žmonių oda, esti drėgna ir pskritai, ji nelabai mėgsta aliejų. Vis dėlto kai kurioms probleminėms zonoms tiktų kukurūzų ar unikalus sezamo aliejus, kuris dar gali būti maišomas su vaistažolėmis arba aromatiniais aliejais.

Žmogaus tipas nustatomas bendraujant: pagal išvaizdą, kalbėjimo stilių, elgseną, pomėgius, net miego įpročius. Paprastai naudojamos specialios lentelės su 20–30 klausimų, jos ir padeda nustatyti žmogaus tipą.

Atpalaiduojamasis masažas

Atpalaiduojantis masažas dar kitaip vadinamas relaksaciniu. Vien jau šio masažo pavadinimas rodo jo poveikį ir tikslą. Šis masažas, kuris tinka kiekvienam. Gilaus relaksacinio pobūdžio masažas ramina centrinę nervų sistemą, atpalaiduoja raumenis, sumažina dirglumą, pašalina nuovargį.

Atpalaiduojantis masažas atliekamas lėtais ir plačiais judesiais, kurie mažina įtampą bei nuovargį. Pavargusiems raumenims atpalaiduoti taikomi trumpi tempimo judesiai. Šis masažas gali būti atliekamas visam kūnui arba specifinėms vietoms.

Atpalaiduojamasis masažas tiks visiems, bet labiausiai – kenčiantiems nuo chroniško nuovargio, nervingumo, sutrikusio miego. Atpalaiduojamojo masažo galia yra stulbinama – jis stimuliuoja smegenų centrus, išlaisvina endorfinus, stiprina imunitetą, padidina atsparumą stresui. Masažo poveikį sustiprina relaksaciniu poveikiu pasižymintys eteriniai aliejai.

Poveikis:

  1. Sumažėjęs kūno raumenų tempimas;
  2. Garantuotas geresnis miegas bei poilsis;
  3. Sumažėjęs dirglumas;
  4. Pagerėjusi nuotaika.

Nauda:

  • Raminama centrinė nervų sistema;
  • Gerėja odos funkcijos;
  • Raumenys geriau pailsi;
  • Stiprinamos kraujagyslės;
  • Mažinamas kraujospūdis;
  • Gerinama medžiagų apykaita;
  • Gerinama skrandžio, žarnyno veikla.

Giliųjų audinių masažas

Giliųjų audinių masažas – šis masažas yra ypač naudingas žmonėms, dirbantiems sėdimą darbą, patiriantiems nuolatinę nervinę įtampą, varginamiems stuburo pažeidimų.

Tai vienas populiariausių Azijos gydomųjų masažų, kuris susideda iš giliųjų audinių masažavimo, sąnarių mankštinimo, raiščių ir sausgyslių stiprinimo. Šis gydomasis masažas padeda pašalinti raumenų įtampą, susidariusią dėl ydingos laikysenos, stuburo patologijos ar nervinės įtampos. Taip pat puikiai veikiama sąnarių sistema: pagerėja sąnarių kraujotaka, atliekami pasyvūs judesiai, tempimo pratimai, kurie veikia ne tik sąnarius, bet ir raiščius, sausgysles bei raumenis. Po masažo jaučiamas palengvėjimas ir ramybė, todėl šis masažas skirtas ne tik kūnui, bet ir sielos palaimai.

Masažas karštais akmenimis

Stounterapija arba litoterapija – gydymas ypatingais pašildytais akmenimis giliam organizmo prisotinimui šiluma. Ši terapija yra viena iš senovės Rytų medicinos metodų. Tačiau šis metodas plačiai naudojamas ir šiuolaikiniame pasaulyje fizioterapijoje kaip pagrindinis ar pagalbinis įvairių susirgimų gydymo būdas.

Tokio gydymo būdo ypatybė – šilumos energijos naudojimas ir žmogaus kūno reflektorinių taškų spaudimas. Toks paveikimas atpalaiduoja raumenis, ko pasekoje, pasiekiamas nuskausminamasis poveikis. Audinių sušildymas sukelia kraujagyslių išsiplėtimą, įskaitant ir pačių mažiausių – kapiliarų. Tokiu būdu yra pagerinamas audinių aprūpinimas krauju, normalizuojasi deguonies pristatymas į juos ir nereikalingų produktų pašalinimas, o tai optimizuoja maitinimą ir medžiagų apykaitą.

Karštų akmenų masažas yra naudojamas sergant atramos – judėjimo sistemos susirgimais. Jis naudojamas sergant radikulitu (stuburo osteochondroze), mialgija (skausmu raumenyse), miozitu (skeleto raumenų uždegimu), raiščių ir raumenų patempimu. Šis terapijos būdas padės atsigauti po intensyvių raumenų krūvių.

Toks gydymas tinka periferinės nervų sistemos susirgimams (neuritui ir neuralgijai). Jis yra skiriamas ir esant stuburo iškrypimui. Be to, karštų akmenų naudojimas padeda palengvinti būseną esant skausmingoms mėnesinėms, tačiau skatina kraujavimą.

Karštų akmenų masažas yra naudojamas esant centrinės nervų sistemos veiklos sutrikimams – nemigai, neurocirkuliacinei distonijai (širdies neurozei), paaukštintam dirglumui, emociniam labilumui (greitam emocijų kitimui, nuotaikos nepastovumui), astenijai (padidėjusiam nuovargiui ir nervingumui).

Anticeliulitinis masažas

Kartais masažo reikia ne įtemptiems raumenims, bet ir odai. Jei oda parado stangrumą ir atrodo suglebusi, tarsi atsiskyrusi nuo raumenų, jei yra stambių užkritusių raukšlių ir į neviltį vis labiau varo netobulos, akivaizdžiai sustambėjusios šlaunys, rankos, pilvas ir užpakaliukas, veikiausiai Jums reikia anticeliulitinio masažo. Anticeliulitinis masažas puikiai stangrina odą ir naikina celiulitą.

Rekomenduojama rinktis 10–12 masažų kursą. Geriausių rezultatų pasiekiama, kai masažai atliekami 2–3 kartus per savaitę.

Kaip žinome, celiulitas po kurio laiko linkęs atsinaujinti, taigi dalijamės patarimais, kaip kuo ilgiau išlaikyti anticeliulitinių masažų teikiamą efektą.

  • Masažas namų sąlygomis. Nuolat masažuokite problemines vietas. Žinoma, masažas namuose nebus toks efektyvus kaip salone, tačiau bent kiek pristabdysite celiulito formavimąsi.
  • Norint turėti dailią, celiulito nepagražintą figūrą, reikia gerti pakankamai vandens – bent 1,5 litro per dieną.
  • Anticeliulitinė kosmetika. Įsigykite specialių anticeliulitinių priemonių odos įvyniojimui, anticeliulitinį gelį ar kosmetinio molio pakuotę.
  • Fiziniai pratimai padeda deginti nereikalingas kalorijas ir gelbsti nuo celiulito.
  • Pirties procedūros. Pirtis padeda iš organizmo pašalinti toksinius, greitina medžiagų apykaitą.

Limfodrenažinis masažas

Jei norite paspartinti skysčių apykaitą, nepakeičiami limfodrenažiniai masažai. Jie padės subalansuoti skysčių apykaitą, palaikyti optimalią sveikatą ir gražią išvaizdą. Limfodrenažinio masažo nauda pranoksta daugelį kitų masažo rūšių: jis normalizuoja kraujotakos, limfos sistemų veiklą, padeda iš organizmo pašalinti toksinus, ženkliai sumažina tinimą, padeda pakoreguoti apimtis, gerina raumenų tonusą, odai suteikia stangrumo bei elastingumo, suaktyvina imunitetą. Taip pat padeda esant kojų, paakių, veido patinimams, išsipūtusiai pilvo apačiai. Kad masažas būtų veiksmingas, reikėtų 10 procedūrų kurso, 1-2 kartus per savaitę.

Nugaros masažas

Nugaros masažas padeda išsivaduoti nuo skausmų, įtampos, raumenų nuovargio po fizinio darbo ir treniruočių. Nugaros masažas ypač tinka dirbantiems sėdimą darbą, nusilpus organizmui, turintiems antsvorio, patyrusiems nugaros ir stuburo traumų.

Gydomasis nugaros masažas, apskritai, yra vienas reikšmingiausių žmogaus organizmui. Nugaroje gausu kraujagyslių ir nervų. Visas funkcijas žmogaus organizme reguliuoja nervų sistema. Masažuojant daroma įtaka nervų sistemos dirglumui. Vadinasi, atliekant stiprų judesį, žmogus išbudinamas, o švelnų – nuraminamas. Taip sukeliamos atsakomosios reakcijos vidaus organuose. Masažas turi terapinį poveikį sergant daugeliu ligų, padidėjus įtampai nuramina, atpalaiduoja raumenis po sporto ar jo metu patirtų traumų. Tai ypač aktualu, jei pradedama sportuoti staiga arba po žiemos, kai raumenys dar aptingę.

Tailandietiškas masažas

Tailandietiškas masažas turi atpalaiduojamųjų, gydomųjų galių. Masažo metu stimuliuojami tam tikri taškai, suaktyvinantys organizmo veiklą. Masažo technika primena jogos treniruotes, tačiau visą darbą atlieka masažuotojas. Tailandiečiai – tikri masažo entuziastai, todėl masažuojant dirbama delnais, pėdomis, pasitelkiama kūno jėga. Po šio masažo jausitės lengvi ir lankstūs.

Veido masažas

Veido masažas yra bene efektyviausia priemonė kovojant su senėjimu – veido raukšlelėmis, pigmentinėmis dėmėmis, papilkėjimu. Veido masažas, taip pat pagerina audinių kraujotaką, limfos apytaką. Norint pasiekti gerų rezultatų, veido masažą reikėtų atlikti bent 3–5 kartus per metus. Kuo daugiau procedūrų, tuo gražesne oda džiaugsitės.

 

Apibendrinant, masažą optimalu rinktis, atsižvelgiant į opiausias, tuo metu, Jus kamuojančias sveikatos problemas. Tuomet nauda bus akivaizdi – pagal poreikius nuo tobulesnių linijų iki geresnės emocinės būsenos. Daugelio masažų metu sulėtėja širdies darbas ir kvėpavimas, kūnas atsipalaiduoja, mažėja streso hormonų gamyba, o raumenys pradeda atsikratyti nuovargio ir įtampos. Masažas padeda kovoti su hipertenzija, širdies ritmo sutrikimais, nemiga, nerimu, nuolatiniu nuovargiu, virškinimo, psichologiniais ir kitais sutrikimais, todėl geras masažas iki šiol beveik neturi analogų.

Atgal