Bookitnow.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydamas(-a) toliau sutinki su būtiniausiais slapukais. Taip pat gali sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Duomenų valdytojas UAB "Gera dovana". Pakeisti ar atnaujinti pasirinkimus gali atlikti čia Slapukų politika.
Visi žinome, kad sportas padeda išlaikyti gerą savijautą, stiprina raumenis, imuninę sistemą. Tačiau dažnai iškyla problema renkantis sporto šaką. Vieni puikiai žino, ko nori, o štai kiti išbando ne vieną sporto šaką, kol randa sau tinkamiausią. Šį kartą lyginame kalanetiką ir pilatesą. Tai dvi panašaus pobūdžio sporto rūšys, kurių kiekviena turi savų privalumų. Tiek pilatesas, tiek kalanetika puikiai tiks nemėgstantiems intensyvaus sporto, kur reikia smarkiai lieti prakaitą. Tačiau rezultatai šiomis mankštomis pasiekiami tikrai puikūs.
Kalanetika – kas tai?
Kalanetika yra viena iš sporto šakų, kurios metu treniruojami viso kūno raumenis. Tai lėtų pratimų treniruotė, kurios metu siekiama sutvirtinti kūno raumenis. Tačiau tokios treniruotės metu nedidėja kūno masė. Treniruotes galima būtu pavadinti ramia, lėta mankšta, kuri padeda mažinti riebalus, stiprinti viso kūno raumenis. Tai puikus būdas užkirsti kelią raumenų ar sąnarių ligoms.
Kalanetikos metu atliekami tempimo pratimai. Tai padeda stiprinti giliuosius raumenis. Treniruočių metu pašalinama raumenų įtampa, atsipalaiduojama. Be to, treniruotėms nebūtina turėti daug ištvermės. Kalanetikos pratimai labai padeda dirbantiems sėdimą darbą. Kadangi ilgai sėdinti vienoje pozoje įsitempia raumenys, su laiku ima skaudėti sprandą, nugarą, galvą. O treniruotės metu atpalaiduojant raumenis to galima išvengti. Be to, pagerėja medžiagų apykaitos darbas, ima kristi svoris. Atliekant reguliariai kalanetikos pratimus pagerinsite ir miego kokybę. O miegas svarbus ir svorio metimo procese.
Kalanetikos pratimai
Kalanetikos pratimai susipina iš kelių sporto rūšių. Kalanetikoje sujungiami jogos bei baleto pratimai. Jie atliekami lėtai, saugiai, nesukeliant streso kūnui. Čia nėra jokių staigių judesių, todėl išvengiama patempimų ir sportinių traumų.
Svarbiausia treniruojantis yra tempti raumenis ir juos spausti. Pradžioje daromas apšilimas, raumenys sušyla, pasiruošiama atlikti pratimus. Kalanetikos pratimų metu tikrai pajausite, kaip dega raumenys. Pratimai atliekami nedidele amplitude. Raumuo tempiamas apie minutę laiko. Kalanetikos treniruočių metu dažniausiai naudojamas tik kūno svoris. Tačiau kartais pasitelkiamos ir papildomos priemonės. Tai gali būti guma, kamuolys, nedideli svoriai.
Po tempimo pratimų atliekami kūną atpalaiduojantys pratimai. Kalanetikos metu taip pat svarbus kvėpavimas, atsipalaidavimas. Tad treniruočių metu ne tik tvirtinami raumenys, bet pailsi ir protas. Kalanetika labai padeda didinti ištvermę. Įdomu tai, kad po tokios treniruotės kūnas dar net puse paros greičiau degina riebalus, kadangi labai suaktyvėja medžiagų apykaita.
Kam tinka kalanetikos pratimai?
Kalanetika puikiai tinka didesnį antsvorį turintiems žmonėms. Todėl, kad dažniausiai didelį antsvorį turinčiam žmogui per sudėtinga ir nesaugu užsiimti intensyviu sportu. Kalanetika daugiau moteriškas sportas, kadangi čia netrūksta lankstumo, plastikos. Pratimai pritaikyti taip, kad būtų veikiamos probleminės kūno vietos.
Treniruotės patiks ir toms, kurios nemėgsta judrių užsiėmimų, šokių, aerobikos. Puiku tai, kad kalanetikos rezultatų efektyvumas didelis, o fizinių jėgų tam reikia gerokai mažiau. Be to, ši sporto šaka tiks bet kokio amžiaus žmonėms.
Kalanetikos pratimai labai tinka moterims, kurios dar negimdė. Kūnas tampa lankstesnis, stiprinami dubens kaulai, stiprėja pilvo raumenys. Treniruotės labai padės žmonėms, kurie jaučia įtampa kakle, pečiuose, nugaroje.
Pilatesas – kas tai?
Pilatesas – tai labai saugus ir be galo naudingas mūsų kūnui sportas. Pilatesas padeda stiprinti raumenis, stangrinti kūną, lavinti lankstumą, gerinti savijautą, stiprinti imuninę sistemą. Treniruočių metu atliekama viso kūno mankšta, kurios metu stiprinami ne tik giluminiai, bet ir paviršiniai kūno raumenys. Žinoma, čia taip pat svarbus kvėpavimas, atsipalaidavimas.
Pilatesas – tai DžozefoPilateso atrasta mankštų sistema. Tai žmogus, kuris nuo pat vaikystės tikrai negalėjo džiaugtis puikia sveikata. Jį kankino daug ligų. Tačiau būtent tai ir paskatino jį nuo mažų dienų domėtis žmogaus kūnu. D. Pilatesas ieškojo būdu, kaip išlaikyti kūno bei proto harmoniją, kaip sustiprinti organizmą bei pagerinti savo fizinę būklę. Ir jam tai puikiai pavyko. D. Pilatesas daug sportavo, tapo itin atletiškas, mokė pratimų ir kitus. Jis ne tik sukūrė mankštų metodą, kuriame yra per 500 skirtingų pratimų, bet ir išrado ne vieną treniruoklį. Pilateso mankštų sistemą naudoja baleto meistrai, profesionalūs sportininkai, šokėjai.
Pilateso pratimai
Pilateso treniruotėse atliekami pratimai yra skirti viso kūno raumenų stiprinimui, kūno lankstumo vystymui. Tai viena saugiausių fitneso rūšių. Pratimai puikiai stiprina visą kūną. Reguliariai atliekant pilateso pratimus pagerėja laikysena, judesiai tampa grakštesni, pagerėja koordinacija. Atliekant pratimus svarbiausia susitelkimas į tai, ką darote tuo metu. Tik taip pasieksite geriausius rezultatus.
Pilateso treniruotės atliekamos keliais būdais. Treniruotis galima su treniruokliais. Tam naudojami specialūs treniruokliai, kurie skatina išlaikyti koordinaciją. Pratimą pasunkina tai, kad treniruoklis nėra itin stabilus, todėl reikalauja daugiau pastangų. Tokios treniruotės metu treniruojami net ir smulkiausi kūno raumenys.
Kitas būdas - treniruotė atsigulus ar sėdint. Tokie pratimai itin tinkami norint pagerinti laikyseną, sumažinti skausmą. Ant grindų atliekant pratimus galima ir naudojant tam tikras pagalbines priemones – svorius, gumą, kamuolį, pilateso žiedą ir kitą inventorių.
Kam tinka pilateso pratimai?
Pilatesas – tai sporto šaka, kuri tinka bet kam nepaisant amžiaus ar lyties. Puikiai tiks moterims prieš gimdymą ir po jo, kadangi padeda sustiprinti raumenis dubens srityje, stiprina pilvo raumenis. Pilatesas labai naudingas gyjant po įvairių traumų, norint sumažinti juntamą skausmą. Pratimai padeda išlaikyti kūno vientisumą, lankstumą, grakštumą.
Tad ką pasirinkti- pilatesą ar kalanetiką?
Tiek pilatesas, tiek kalanetika turi nemažai panašumų ir padeda pasiekti panašių tikslų. Treniruojantis abiem būdais užtikrinamos ramios, lėtos, susikaupimo reikalaujančios treniruotės, stiprinami ir mankštinami gilieji raumenys, kūnas tampa lansktesnis ir grakštesnis. Abi sporto rūšys padeda suaktyvinti medžiagų apykaitą, sutvirtinti kūną ir pagerinti emocinę būklę, atsipalaiduoti.
Didžiausias skirtumas - kvėpavimas. Atliekant pilateso pratimus labai svarbu tinkamas kvėpavimas, tam skiriama nemažai dėmesio. O štai kalanetikos treniruočių metu kvėpavimas laisvas. Kalanetikos treniruočių metu treniruojamas visas kūnas. Pilateso treniruočių metu didžiausias dėmesys skiriamas nugaros, pilvo raumenims. Pilateso mankštos ramesnės ir dar lėtesnės nei kalanetikos.
Pilateso ir kalanetikos pratimai labai padeda stiprinti pilvo raumenys. O juos treniruoti labai svarbu, kadangi jie padeda apsaugoti mūsų vidaus organus. Įdomu tai, kad pilvo raumenys nėra prigludę prie jokių kaulų, tačiau reikalingi tam, kad prilaikytų stuburą. Mankštinant pilvo raumenis pagražėja laikysena, sumažėja stuburo traumų tikimybė, suaktyvinama medžiagų apykaita, didėja lankstumas, geriau išlaikoma koordinacija.
Svarbiausia suprasti, kad šios treniruotės ne ta vieta, kur auginami raumenys. Čia jie mankštinami ir tvirtinami. Taip pat nereikia tikėtis rezultato vos po kelių kartų. Pirmus kartus tikrai skaudės raumenis ir atrodys sunkiau. Tačiau kai kūnas pripras pratimus atlikti bus lengviau.
Emocinė būklė
Labai svarbu pabrėžti, kad fizinis aktyvumas ir bet koks sportas padeda atsipalaiduoti, mažina stresą, gamina laimės hormonus. O tai reiškia, kad reguliariai mankštinantis gerėja nuotaika, pajaučiamas malonumas. Ir visiškai nesvarbu - bėgiosite, minsite dviratį ar atliksite pilatesą, kalanetiką, visi jie prisidės prie geresnės emocinės būklės. Besimankštinantys žmonės laimingesni, linksmesni, turi daugiau energijos.
Besikeičiantis kūnas stipriai veikia emocinę būklę. Žmogus tampa labiau pasitikintis savimi, pozityviau žvelgia į gyvenimą. Todėl judėjimas yra labai svarbi mūsų gyvenimo dalis. Mankštinantis:
atsiranda daugiau motyvacijos
turima daugiau energijos
pagerėja miego kokybė
esate linksmesni
palengvėja bendravimas su kitais žmonėmis
stiprėja imuninė ir nervinė sistema
žmogus tampa darbingesnis
Mankšta padeda keistis ne tik išorėje, bet ir viduje. O jei jaučiate, kad dar kažko trūksta, išbandykite papildomai ir masažus ar SPA procedūras. Masažas nereikalaus Jūsų pastangų, tačiau padės pilnai atsipalaiduoti ir dar labiau pagerinti savo savijautą. SPA procedūros padės pagerinti odos būklę, pasilepinti ir atitrūkti nuo kasdienybės. Kasdienybėje svarbu išlaikyti harmoniją, pusiausvyra ir rasti laiko sau, savo kūnui bei sielai.