Bookitnow.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydamas(-a) toliau sutinki su būtiniausiais slapukais. Taip pat gali sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Duomenų valdytojas UAB "Gera dovana". Pakeisti ar atnaujinti pasirinkimus gali atlikti čia Slapukų politika.
Ką reiškia spuogai ant smakro ir kodėl jie atsiranda?
2020-09-26
Spuogai ant smakro tikrai nepuošia veido. Ir dažnai atrodo, kad neįmanoma jų atsikratyti. Išbandyti visi prausikliai, kremai. Kartais nutinka taip, kad spuogų sumažėja, tačiau po kurio laiko jie ir vėl atsiranda. Ypatingai nemalonu, kai jie išdygsta ant smakro, kadangi tai itin matoma vieta. Kodėl atsiranda spuogai ant smakro ir ką jie reiškia sužinosite šiame straipsnyje.
Spuogai ant smakro - priežastys
Spuogai ant smakro gali būti labai įvairūs - skausmingi, giluminiai, atrodantys tarsi bėrimas. Spuogai atsiranda tuomet, kai poros užsikiša pertekliniais odos riebalais ir negyvomis odos ląstelėmis. Įpratai negyvos odos ląstelės paviršiuje pleiskanoja, tačiau jei oda itin riebi, ląstelės užkemša poras, susidaro tarsi kamštis. Kai kada už šio kamščio pasilieka natūraliai odoje gyvenančios bakterijos. Jei poros neužsikimšusios nieko nenutinka, tačiau kai bakterijos ima gyventi ir daugintis porų viduje, kyla paraudimas, uždegimas ir žinoma atsiranda giluminiai spuogai ant smakro.
Priklausomai nuo uždegimo lygio, susikaupusių bakterijų, spuogas gali būti su balta viršūnėle arba cistinis. Skausmingi spuogai ant smakro pakankamai dažni ir tam yra priežastis.
Turbūt tikrai teko girdėti, kad spuogai ant veido turi tam tikrą paaiškinimą. Spuogai ant smakro ir žandikaulio srities siejami su hormonais, ypatingai moterims. Hormonai kitaip dar vadinami androgenais stimuliuoja sebumo (natūralių riebalų) gamybą, o būtent pertekliniai riebalai ir užkemša poras.
Spuogai ant smakro dažna paauglių problema, kadangi paauglystės laikotarpiu ypač suaktyvėja šių hormonų gamyba. Tačiau tai nereiškia, kad vyresniame amžiuje spuogų neatsiras, kadangi hormonų lygis svyruoja visą gyvenimą. Ypatingai moterims hormonų lygis pakinta dėl mėnesinių. Kai kurioms moterims androgenų gamyba aktyvesnė nei kitoms. Jei pas Jus padidėjusi androgenų gamyba, tai gali byloti tokią būklę, kaip policistinių kiaušidžių sindromas.
Kada spuogai ant smakro iš tiesų nėra spuogai?
Kartais tai, kas atrodo, kaip spuogas, iš tiesų gali būti visai ne spuogas. Pasitaiko, kai ant smakro ir kitų veido vietų atsiranda mažų spuogelių bėrimas. To priežastis gali būti - rožinė. Rožinė (rosacea)gana dažna odos problema, kuri sukelia veido raudonį, kraujagyslės tampa ryškesnės ir labiau matomos, o sunkesniais atvejais susidaro pūlinukai, kieti spuogeliai.
Dar viena spuogų ant smakro priežastis gali būti ir plaukelių įaugimas. Žinoma, tai daug retesnis reiškinys ant veido, tačiau pasitaiko ir tokių atvejų. Plaukelis įauga, sukelia paraudimą ir uždegimą. Gali susidaryti pustulės, niežėti.
Spuogų ant smakro gydymas
Spuogų ant smakro gydymas gali būti labai įvairūs, tačiau norint atsikratyti spuogų reikia būti kantriems ir įdėti šiek tiek darbo. Lengvus ar itin mažus pustulių atvejus galima gydyti specialiais nereceptiniais kremais nuo spuogų. Tačiau nereikėtų eksperimentuoti ir idealiausia, jei apsilankysite pas kosmetologą, kuris nustatys tikslią odos problemą ir parinks tinkamiausią produktą gydymui.
Produktai, kuriuose yra bezoilo peroksido ar salicilo rūgšties įprastai padeda spuogelius išdžiovinti per kelias dienas, kartais ir kelias savaites. Rožinės atveju labiausiai tinka produktai su azelaino rūgštimi. Taip pat labai naudingas veido valymas.
Kaip turėtų atrodyti spuoguotos odos priežiūra? Atlikite svarbiausius žingsnius.
Pirmiausia švariai nuvalykite ir nuplaukite odą, pašalinkite makiažo likučius.
Naudokite švelnų prausiklį, o jei veidą valote miceliniu vandeniu, perplaukite ir paprastu vandeniu.
Jei oda itin paraudusi ir turite skausmingų spuogų ant smakro, patepkite juos leduku (įvyniokite į švarų medvilninį medžiagos gabalėlį). Tai darykite ne ilgiau nei 5 minutes.
Tuomet tepkite Jums pritaikytą produktą ar gydomąjį kremą.
Kuo mažiau lieskite veidą, kadangi nuo rankų patenka daug nešvarumų.
Sunkesnių atvejų gydymas
Tuomet, kai susitvarkyti su spuogais nepavyksta ir atvejis labai sunkus, gali prireikti dermatologo ir gydytojo pagalbos. Viskas priklauso nuo spuogų tipo ir atvejo sunkumo. Dermatologas gali skirti vietinį gydymą, tai reiškia, parinkti Jums tinkantį gelį, kremą ar tepalą, kuris padės sunaikinti odos bakterijas, sumažins sebumo gamybą ir neužkimš porų. Taip pat gali skirti receptinius vaistus, kurių sudėtyje yra tokių medžiagų, kaip retinoidai, benzoilo peroksidas ar net antibiotikai. Kartais prireikia net ir geriamųjų antibiotikų kurso, kuris padeda sumažinti odos bakterijų kiekį. Jei spuogų priežastis hormonų, gali būti skiriamos hormoninės kontraceptinės tabletės. Jos padeda sureguliuoti hormonų lygį. Itin sunkiais atvejais gali būti skiriamas izotretinoinas. Tai stiprus vaistas, kuris skiriamas tuomet, kai nepadeda aukščiau išvardintos priemonės.
Be jokios abejonės gydant odą nuo spuogų idealu, jei lankysitės ir pas kosmetologą gydomosioms procedūroms. Gali būti taikoma lazerio terapija. Lazerio šviesa padeda naikinti spuogus sukeliančias bakterijas odoje. Dažnai spuogų gydymui pasitelkiamas ir rūgštinis veido valymas. Taip išvalomos poros, sumažėja sebumo gamyba, oda tampa švaresnė.
Sėkmingam spuogų gydymui svarbu žinoti, ko reikėtų vengti. Štai keli patarimai, kurie padės greičiau atsikratyti spuogų:
veidą plaukite du kartus per dieną (dažniau nereikia)
dažnas veido valymas gali pabloginti situaciją
venkite itin stiprių prausiklių ir agresyvių šveitimo priemonių
nespauskite spuogų, tai gali sukelti dar didesnį uždegimą
nesistenkite per daug išsausinti odos, ją būtina drėkinti, net ir riebią odą
niekada neikite miegoti nenuvaliusios makiažo
vadovaukitės paskirto gydymo nurodymais, neeksperimentuokite
Spuogų ant smakro ir veido prevencija
Išvengti spuogų galima, tačiau reikėtų vadovautis tam tikromis taisyklėmis, kurios padės jų išvengti. Pirmiausia kruopštis priežiūra ir veido plovimas. Net jei ir nesidarote makiažo, oda prakaituoja, ant jos patenka daug nešvarumų, todėl valyti būtina. Plaunant plaukus pasistenkite, kad šampūno kuo mažiau patektų ant veido odos. Naudokite priemones, kurios nekemša porų. Jei sunku išsirinkti tokią priemonę, visuomet į pagalbą ateis kosmetologai.
Taip pat reikėtų vengti streso, kuris trikdo hormonų veiklą. Stenkitės sveikai maitintis ir rinktis kokybišką maistą. Kuo mažiau cukraus ir perdirbtų produktų. Taip pat spuogų išvengti padės ir dažnas patalynės skalbimas, kadangi ten kaupiasi dulkių erkutės. Venkite liesti veidą, o jei šalinate plaukelius nuo veido, rinkitės švelnius plaukelių šalinimo būdus.
Smakro spuogai tikrai dažna problema, tačiau ir gydymo būdų nemažai. Svarbiausia, kad jis tiktų Jūsų atveju. Todėl jei spuogai ant smakro Jus kankina jau ilgą laiką, būtinai kreipkitės į kosmetologą ar dermatologą. Tik specialistas padės pasirinkti tinkamą gydymo būdą ir priemones. Eksperimentuojant namuose galima prisidaryti tik dar didesnių problemų ir sukelti didesnį odos uždegimą. O gydant tinkamai ir taikant profilaktines priemones spuogai ne tik pradings, bet ir nebeatsiras. Nors kartais gydymas atrodo ilgas ir rezultatai matomi ne iš karto, kantriai siekiant tikslo viskas įmanoma!