Bookitnow.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydamas(-a) toliau sutinki su būtiniausiais slapukais. Taip pat gali sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Duomenų valdytojas UAB "Gera dovana". Pakeisti ar atnaujinti pasirinkimus gali atlikti čia Slapukų politika.
Ką daryti, jei po depiliacijos vargina įaugę plaukeliai?
2023-04-24
Plaukelių šalinimas - tai procedūra, kurios neišvengia nei viena moteris. Plaukelių šalinimo būdo daug, vieni jų plaukelius pašalina ilgesniam laikui, kiti vos dienai ar dviem. Tačiau svarbu pasirinkti ne tik tinkamiausią depiliacijos būdą, bet ir žinoti tam tikrus dalykus, kurie padės išvengti itin nemalonaus dalyko - plaukelių įaugimo. Plaukelių įaugimas pakankamai dažnas reiškinys ir dažnai atsiranda po depiliacijos. Tad ką daryti, kad taip nenutiktų, o Jūs galėtumėte džiaugtis glotnia, lygia oda?
Odos šveitimas
Odos šveitimas būtina procedūra norint turėti sveiką ir lygią odą. Ši procedūra būtina ir prieš depiliaciją ir po jos. Visiškai nesvarbu, plaukelius šalinsite skustuvu, vašku ar kitomis depiliacijos priemonėmis. Odos šveitimas padės išvengti plaukelių įaugimo po oda. Todėl prieš depiliacijos procedūrą rekomenduojame atsakingai ir kruopščiai atlikti odos šveitimą. Priklausomai nuo depiliacijos rūšies tai darykite dieną ar dvi prieš procedūrą.
Po depiliacijos praėjus keletui dienų taip pat pakartokite odos šveitimo procedūrą. Šveitimas po depiliacijos padės pašalinti negyvas odos ląsteles, kurios dažnai neleidžia prasikalti plaukeliams. Taip jie įauga po oda.
Plaukelius šalinkite ryte, po karšto dušo
Jei plaukelių depiliaciją atliekate namuose, tai darykite ryte, praėjus kuriam laikui po pabudimo. Pirmiausiai pasimėgaukite karštesniu dušu. Šiltas vanduo padės atverti poras, suminkštins plaukelius, tad lengviau juos pašalinsite. Žinoma, nepamirškite naudoti ir skutimosi putų, jei plaukelius šalinate skustuvu. Putos papildomai suminkština odą, taip pat oda ne taip dirginama ir plaukeliai pašalinami lengviau.
Sausos odos depiliacija
Jei Jūsų oda labai sausa ir jautri, venkite plaukelių skutimo peiliukais. Taip oda dar labiau dirginama, padidėja ir plaukelių įaugimo tikimybė. Tokiu atveju rekomenduojame rinktis depiliaciją pas meistres salone. Puikiai tinka depiliacija cukrumi ar epiliaciją lazeriu. Šie plaukelių šalinimo būdai bus draugiškesni Jūsų sausai ir jautriai odai.
Ko vengti po depiliacijos?
Po plaukelių šalinimo procedūrų bent kelias dienas venkite soliariumo, saulės spindulių, nesilankykite pirtyje, saunoje. Tai dar labiau sudirgina odą ir sukelia įvairių nemalonių pojūčių.
Odą po depiliacijos būtinai patepkite raminančiu kremu ar losjonu. Yra net specialių, odą minkštinančių kremų, kurie skirti tepti po depiliacijos, norint ne tik išvengti odos sudirgimo, bet ir įaugusių plaukelių. Jie vadinami keratoreguliatoriais. Keratoreguliatoriai turi antibakterinių savybių, padeda sumažinti odos sudirgimus ir paraudimą. Tokio kremo sudėtyje yra amonio laktato, kuris minkština odą, taip pasišalina negyvos odos ląstelės, kurios dažniausiai ir trukdo išsikalti naujiems plaukeliams. Tokių kremų įsigyti galite ir vaistinėse ir pas depiliacijos meistrus. Jei plaukelių depiliaciją Jums atlieka specialistė salone, pasitarkite su ja, kokia priemonė Jums būtų tinkamiausia.
Plaukelių šalinimas
Ar žinote, kad norint išvengti plaukelių įaugimo ir juos pašalinti maksimaliai, rekomenduojama juos šalinti prieš augimo kryptį. Nesvarbu, depiliacija atliekama vašku ar plaukeliai šalinami skutant peiliuku, jų šalinimas prieš augimo kryptį bus teisingiausias pasirinkimas.
Dar kelios priežastys, kodėl įauga plaukeliai
Plaukelių įaugimas dažnai neišvengiamas turinčios storesnius ir garbanotos plaukus. Tokių plaukų folikulai lenktos formos, todėl augdami nauji plaukeliai dažnai lieka po oda.
Taip pat nerekomenduojama stipriai įtempti odos, kai skutate plaukelius. Taip, įtempus odą Jūs pašalinsite plaukelius arčiau odos. Tačiau tuo pačiu metu tai padidina ir jų įaugimo tikimybę.
Jei plaukelius pešiojate pincetu, epiliatoriumi, taip pat didelė tikimybė, kad neišvengsite įaugusių plaukelių. Pešiojant plaukelius, dažnai dalis lieka po oda. Tokie plaukeliai dažniausiai sunkiau prasikala ir įauga po oda.
Venkite ir per daug prigludusių drabužių. Itin prigludę drabužiai neleidžia plaukeliams augti reikiama kryptimi, jiems sunkiau prasikalti. Taip dalis jų lieka ir auga po oda.
Kaip atrodo įaugę plaukeliai?
Ar žinote, kaip atpažinti įaugusius plaukelius? Dažnai juos galima sumaišyti su spuogeliais. Tačiau būtinai atkreipkite dėmesį, jei po depiliacijos atsirado stiprus odos niežėjimas, paraudimai, patinimai. Taip pat tose vietose, kur plaukeliai įaugo, matomi patamsėjimai, kartais atsiranda net ir pūlinukai. Plaukelių įaugimas gali sukelti uždegiminius procesus po oda.
Kaip pašalinti jau įaugusius plaukelius?
Įaugę plaukeliai tikrai nemalonus dalykas. Jei po oda nekilo uždegimas - nepastebėjote pūlinukų, stiprių paraudimų ar gumbelių, plaukelius galite pašalinti pati namuose.
Pirmas žingsnis - švelnus odos šveitimas. Norint pašalinti įaugusį plaukelį pirmiausiai nušveiskite odą. Tai darykite švelniais, sukamaisiais judesiais, pasistenkite per daug nesudirginti odos. Šveitikliu pašalinsite negyvas odos ląsteles, oda taps plonesnė.
Antras žingsnis - šiltas kompresas. Pasiimkite švarų medvilninį rankšluostį. Jį sudrėkinkite šiltu vandeniu. Ant įaugusio plaukelio užlašinkite eterinio arbatmedžių aliejaus ir uždenkite tą vietą drėgnu rankšluosčiu. Tokį kompresą laikykite bent 5 minutes. Jei plaukelis įaugęs negiliai, po šių procedūrų turėtų išlysti. Tuomet labai atsargiai pašalinkite jį pincetu. Jei plaukeliai vis dėlto neišlindo, pakartokite procedūrą po kelių dienų.
Jei vis tik plaukelių įaugimo vietoje kilo uždegimas, jokiu būdu nebandykite pačios pašalinti plaukelių. Taip pat nenaudokite adatų ar kitų aštrių daiktų, nekrapštykite ir nespaudinėkite susidariusių pulinukų. Tokiu atveju rekomenduojame apsilankyti pas kosmetologą ar dermatologą. Tik specialistas gali saugiai pašalinti įaugusį plaukelį ir padėti išgydyti odos uždegimą. Jis paskirs tinkamą gydymą ir priemones.
Saugiausi depiliacijos būdai
Dažniausiai plaukeliai įauga tuomet, kai jie šalinami skutant peiliukais, atliekama depiliacija karštu vašku, plaukeliai pešiojami. Jei norite išvengti nemalonių pojūčių ir bėdų susijusių su plaukelių įaugimu, rinkitės saugesnius depiliacijos metodus.
Vienas pažangiausių ir saugiausių plaukelių šalinimo būdų - depiliacija lazeriu. Plaukelių šalinimas lazeriu dėl inovatyvumo ir efektyvumo tapo be galo populiarus visame pasaulyje. Plaukeliai lazeriu pašalinami daugelyje kūno vietų, o rezultatai ilgalaikiai. Vienas svarbiausių dalykų tai, kad nebereikia pastoviai dirginti odos. Po lazerio procedūrų pagerėja odos būklė, ji nebesudirgsta, nebeįauginėjau plaukeliai.
Dar vienas būdas saugiai šalinti plaukelius, kuris jau lenkia net ir procedūra lazeriu – fotoepiliacija. Ši procedūra vienas geriausių būdų norint išvengti įaugusių plaukelių. Fotoepiliacija veiksmingesnė už lazerines procedūras todėl, kad jos metu skleidžiami platesnio spektro šviesos impulsai. Šviesos impulsas po oda virsta šilumas ir taip sunaikina plaukeliuose esanti melaniną. Fotoepiliacija veiksmingiausia turinčioms storus, tamsius plaukelius. Fotoepiliacija saugiai atliekama net veido srityje.
Dabar parduotuvėse jau galima įsigyti fotoepiliatorių ir namuose, tačiau norint efektyvaus ir greitesnio rezultato rekomenduojame rinktis fotoepiliacijos paslaugas kosmetologijos kabinetuose. Čia fotoepiliatorius daug galingesnis ir padės pasiekti norimų rezultatų greičiau.
Atminkite, kad ir kokį plaukelių šalinimo būdą pasirinksite, būtina visuomet tinkamai paruošti odą. Laikykitės pagrindinių taisyklių - odos šveitimas, drėkinimas ir nuraminimas, depiliavimas prieš plaukelių augimo kryptį. Šios kelios mažos taisyklės gali padėti išvengti plaukelių įaugimo. Džiaukitės glotnia, švelnia ir sveika oda!