Bookitnow.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydamas(-a) toliau sutinki su būtiniausiais slapukais. Taip pat gali sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Duomenų valdytojas UAB "Gera dovana". Pakeisti ar atnaujinti pasirinkimus gali atlikti čia Slapukų politika.
Turbūt ne kartą teko girdėti apie AHA rūgštis. Jos plačiai naudojamos kosmetologijos kabinetuose. Viena iš švelniausių naudojamų AHA rūgščių - glikolio rūgštis. Lietuvoje rūgštys veido valymui naudojamos rečiau nei užsienio šalyse. Tačiau pastebimi rezultatai po rūgštinio veido valymo procedūrų vis labiau žavi moteris. Dėl šios priežasties vis daugiau kosmetologių pradeda naudoti glikolio rūgštį.
Glikolio rūgštis - kas tai?
Glikolio rūgštis, yra natūraliai išgaunama rūgštis iš cukranendrių sulčių. Ji yra viena iš švelniausių AHA rūgščių, todėl itin mėgiama kosmetologių. Kosmetikos priemonėse glikolio rūgšties koncentracija skirtinga. Įprastai įsigyti galima mažesnės koncentracijos rūgšties. Kosmetologijos kabinete naudojama didesnės koncentracijos glikolio rūgštis.
Glikolio rūgšti mūsų veido oda sugeria greičiausiai. Dėl šios priežastis ji pati efektyviausia iš visų naudojamų AHA rūgščių. Glikolio rūgštis geba prasiskverbti į giliausius odos sluoksnius. Kaip atrodo glikolio rūgštis, matote žemiau esančiame paveikslėlyje.
Kosmetikos priemonėse glikolio rūgšties koncentracija gali būti nuo 5 iki 70 %. Lietuvoje tikrai galima rasti didesnės koncentracijos glikolio rūgšties. Tačiau Amerikoje kosmetikos gaminiai, kurių sudėtyje glikolio rūgštis siekia 10 % ir daugiau, laikoma vaistiniu preparatu.
Kosmetika su glikolio rūgštimi naudojama veido odai. Kadangi glikolis turi ypatingų savybių, kurios padeda susigrąžinti jaunystę bei odos švytėjimą.
Glikolio rūgšties poveikis odai
Glikolio rūgšties poveikis odai yra nenuginčijamas. Šios AHA rūgšties naudojimas stipriai drėkina odą, ją minkština, pagražėja odos spalva. Be to, glikolio rūgštis padeda sumažinti randelius ir įvairius odos pažeidimus.
Labai populiarus veido odos pilingas glikolio rūgštimi. Rūgštis išvalo poras, stipriai drėkina odą iš vidaus, skatina odos regeneracijos procesus, taip pat skatina firoblastų aktyvumą. Firoblastai yra atsakingi už kolageno ir elastino gamybą. O kolagenas ir elsastinas padeda išsaugoti odą jaunesnę, skaistesnę ir elastingą. Ji ne taip greitai suglemba.
Veido procedūroms kosmetologijos kabinete naudojama glikolio rūgštis padeda gydyti spuogelius, giliai išvalo riebalinių liaukų latakus. Taip užkertamas kelias susidaryti naujiems komedonams (inkštirams). Glikolio rūgštis turi itin stiprių antioksidacinių ir priešuždegiminių savybių. Oda tampa stipresnė, elastingesnė, lygesnė ir švytinti.
Glikolio ir kitos AHA rūgštys dažniausiai naudojamos veido, dekoltė, rankų, alkūnių bei pėdų priežiūrai.
Kiek reikia procedūrų su glikolio rūgštimi?
Veido valymas neturėtų būti dažna procedūra, tačiau svarbu sudaryti su kosmetologę apsilankymų grafiką. Tam, kad pamatytumėte akivaizdžius rezultatus ir pajaustumėte glikolio rūgšties poveikį veido odai, būtina lankytis reguliariai. Dažniausiai rekomenduojama nuo 3 iki 10 apsilankymų. Viskas priklauso nuo individualių odos savybių, pažeidimų, drėgmės lygio. Jaunesnei odai dažniausiai prireikia mažiau procedūrų.
Dažniausiai procedūrų kuras pradedamas su silpnesnės koncentracijos glikolio rūgštimi, kad oda priprastų. Rūgšties koncentracija didinama kiekvienu apsilankymu. Ypatingai jautriai odai naudojama silpnesnės glikolio rūgšties koncentracija.
Procedūros negali kartotis dažniau nei kas savaitę. Idealiausia jei tarp procedūrų išlaikomas 10 dienų tarpas. Taip pat turėtumėte žinoti, kad atliekant veido valymą glikolio rūgštimi, po procedūros galimos tam tikros odos reakcijos. Glikolio rūgštimi atliekamas valymas gali sukelti odos paraudimą, kartais atsiranda net šašų. Tačiau tai normali reakcija, po kelių procedūrų to nebelieka.
Kaip prižiūrėti odą po rūgštinių procedūrų?
Po veido pilingo glikolio rūgštimi oda bus kiek jautresnė, plonesnė. Vyks atsinaujimo procesas. Dėl šios priežasties apie 10 dienų reikėtų vengti soliariumo, deginimosi saulėje. Jei iš karto deginsitės, gali atsirasti pigmentinių dėmių, taip pat didesnė tikimybė nudegti.
Kelias dienas nenaudokite dekoratyvinės kosmetikos. Veido odos priežiūrai rinkitės kremą su didesne SPF apsauga nuo saulės.
Idealiausia, jei procedūras su glikolio rūgštimi atliksite šaltuoju sezonu. Rudenį, žiemą ar ankstyvą pavasarį. Tuo metu saulė ne tokia aktyvi, oda nebus stipriai veikiama šilumos.
Taip pat svarbu po procedūros naudoti specialias priemones, kurias Jums rekomenduos Jūsų kosmetologė.
Glikolio kaukė - kas tai?
Glikolio kaukė iš esmės yra ta pati veido pilingo procedūra. Glikolio kaukės skirtos brandesnei oda, kuri linkusi sausėti. Taip pat ši procedūra ypatingai rekomenduojama po aknės gydymo, kuomet reikia sumažinti randelius. Tokios kaukės sudėtyje dažniausiai yra 30 % glikolio rūgšties. Specialistai rekomenduoja tiek veido valymą tiek pilinga glikolio rūgštimi atlikti tik kosmetologijos kabinetuose. Specialistas tiksliai žino, kiek laiko galima laikyti rūgštį, kokio stiprumo rūgštis tinkamiausia Jūsų veido odai. Taip išvengsite nepageidaujamo šalutinio poveikio ir džiaugsitės puikiais rezultatais.
Glikolio rūgšties poveikis, kai ji naudojama tinkamai:
skatina odos regeneracijos procesus;
pagerėja odos struktūra, pastorėja dermos sluoksnis;
giliai valo veido odą, atkemša poras;
skatina spuogų nykimą ir neleidžia susidaryti naujiems;
mažina randelius ir smulkias raukšleles;
oda tampa lygesnė, švytinti;
pašalinamos negyvos odos ląstelės, oda paskaistėja ir tampa itin švelni;
giliai drėkina odą.
Kur dar naudojama glikolio rūgštis?
Kaip ir kiekviena kosmetinė priemonė, taip ir glikolio rūgštis turi ne vieną panaudojimo būdą. Gryna glikolio rūgštis idealiai tinka pedikiūrui. Ypatingai rekomenduojama toms, kurių pėdų oda storesnė, dažnai susidaro nuospaudos, jas sunkiau pašalinti įprastomis priemonėmis.
Viskas ko reikia, tai vatos diskelį sudrėkinti gryna glikolio rūgštimi ir uždėti ant tų vietų, kuriose oda suragėjusi, yra nuospaudų. Galima apvynioti maistine plėvele, kad nenukristų vatos diskeliai. Palaikykite diskelius su glikolio rūgštimi 5 - 7 minutes. Praėjus laikui nuimkite ir pemza ar specialia dilde pašalinkite negyvą odą. Jei dar liko vietų, kuriose oda nepasišalina, galima pakartoti procedūrą.
Atlikus procedūrą kojas gerai nuplaukite muilu ar kitu prausikliu. Taip pašalinsite rūgšties likučius. Galiausiai pėdas pamaitinkite riebiu kremu. Džiaugsitės itin minkštomis, švelniomis pėdomis be nuospaudų. Tokią procedūrą galima atlikti kartą per savaitę ar dvi.
Yra moterų, kurios išbando glikolio rūgšties poveikį veido odai namuose. Tačiau tokiu atveju būtina įspėti, kad negalima jos naudoti grynos. Visuomet būtina ją skiesti su vandeniu. Namuose niekada nemėginkite stipresnės nei 20 % koncentracijos glikolio rūgšties. Tik specialių išsilavinimą turintys specialistai gali dirbti su stipresne rūgštimi. Taip išvengsite odos nudeginimo. Jei procedūras atliekate namuose, idealiausia jei tai darysite vakare. Ir žinoma, nepamirškite, kad po to būtina naudoti veido kremus su SPF apsauga.
Glikolio rūgštis - kur pirkti?
Glikolio rūgštis dažniausiai naudojama profesionalių kosmetologų. Tačiau kosmetinių produktų su šia rūgštimi ar grynos jos įsigyti galima įvairiose internetinėse parduotuvėse, vaistinėje. Kainos priklauso nuo preparato, glikolio rūgšties koncentracijos. Gali kainuoti 3 - 4 Eur ir žinoma daug brangiau - 15 ir 30 Eur. Kosmetikos gaminių su glikolio rūgštimi yra labai didelis pasirinkimas. Geriausia kiekvienu atveju pasitarti su savo kosmetologe, kad mokėtumėte tinkamai atsirinkti tai, kas reikalingiausia Jūsų veido odai.
Mūsų patarimas: glikolio rūgštis nėra įprasta kosmetikos priemonė, kurią galima naudoti be apribojimų kada tik užsinorite. Pasitarti su kosmetologu niekada nebus blogiau. Specialistas tiksliai paaiškins kaip naudoti tokias priemones, kaip jos veikia Jūsų odą. Tad mylėkite save, būkite gražios ir išbandykite glikolio rūgšties teikiamą naudą kosmetologijos kabinetuose!