Bookitnow.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydamas(-a) toliau sutinki su būtiniausiais slapukais. Taip pat gali sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Duomenų valdytojas UAB "Gera dovana". Pakeisti ar atnaujinti pasirinkimus gali atlikti čia Slapukų politika.
Giluminiai spuogai - sužinokite, ką jie reiškia ir kaip juos gydyti!
2020-09-28
Skaudūs, giluminiai spuogai ant kaklo, veido ar nugaros tikrai nėra maloniausia patirtis. Jie sukelia diskomfortą ir rūpestį, kaip juos išgydyti. Nors dažniausiai manoma, kad spuogai tėra paauglių bėda, tačiau iš tiesų su šia problema susiduria įvairaus amžiaus žmonės, ypač moterys. Atsakysime į klausimus, kaip juos išgydyti ir kodėl atsiranda giluminiai spuogai?
Kodėl atsiranda giluminiai spuogai?
Giluminiai spuogai gali atsirasti dėl pačių įvairiausių priežasčių. Iš esmės, tai priežastys tos pačios, kaip ir paprastų spuogų. Dažniausiai giluminiai spuogai susidaro dėl nesubalansuotos mitybos, prastos higienos, netinkamų kosmetikos priemonių, hormonų disbalanso, patiriant stresą ar nusilpus imunitetui. Giluminiai spuogai gali atsirasti dėl skirtingų priežasčių, todėl būtina išsiaiškinti, kas yra to kaltininkas. Tuomet bus lengviau pritaikyti Jums tinkamiausią gydymą.
Dėl skirtingų priežasčių giluminiai spuogai gali atsirasti skirtingose kūno vietose.
Giluminiai spuogai ant veido – ant kaktos spuogai gali atsirasti dėl patiriamo streso, ant skruostų gali atsirasti dėl nešvarumų, aplinkos taršos ar net rūkymo.
Giluminiai spuogai ant kaklo - dažnai šioje vietoje spuogai atsiranda dėl netinkamos mitybos ar sutrikus hormonų veiklai.
Giluminiai spuogai ant smakro - šioje vietoje spuogai dažniausiai atsiranda dėl hormonų disbalanso.
Giluminiai spuogai ant nugaros – gali reikšti tam tikrų vidaus organų suprastėjusią veiklą, taip pat ir dėl hormonų disbalanso.
Kartais balti giluminiai spuogai atsiranda net ir ant sėdmenų. Šiose vietose atsiradę spuogai turėtų perspėti, kad derėtų apsilankyti pas gastroenterologą ar endokrinologą.
Žinoma, išsiaiškinti priežastis kartais užtrunka, tačiau jas žinant didelė tikimybė, kad jie nebeiškils.
Giluminiai spuogai – kaip juos gydyti?
Nors giluminių spuogų atsiradimo priežastys tokios pat, kaip paprastų, jų gydymas daug sudėtingesnis. O dar svarbiau tinkamos priemonės. Kartais tenka išbandyti ne vieną gydymo metodą, kol atrandamas pats tinkamiausias. Štai keli patarimai, kurie padės atsikratyti giluminių spuogų.
Subalansuokite mitybą. Norint išvengti spuogų ar išgydyti giluminius spuogus svarbu tinkamai maitintis. Kadangi netinkamas maistas gali būti viena priežasčių, kodėl Jums atsirado spuogų. Ypatingai reikėtų vengti pieno produktų, aštraus, riebaus, apkepinto maisto. Pabandykite sumažinti jų vartojimą ir pastebėti ar pagerėjo odos būklė. Be to, šiuolaikinė medicina siūlo ir alergijos testus, kurių pagalba galite sužinoti, kokių produktų netoleruoja Jūsų organizmas.
Tinkama higiena. Nėra nieko svarbiau, kaip tinkama odos higiena. Veido odą privaloma valyti kiekvieną dieną. Idealu, jei tai darysite ryte ir vakare. Kai oda nevaloma, ant jos ima kauptis bakterijos ir nešvarumai, dėl kurių ir iškyla spuogai, užsikemša poros. Na, o profilaktiškai atliekamas profesionalus veido valymas padės jų išvengti ir turėti skaisčią ir švarią odą.
Nepamirškite odos drėkinimo. Dažnai manoma, kad jei oda spuoguota, ji riebi, tad jos nereikia drėkinti. Iš tiesų daroma didelė klaida. Net ir spuoguotai odai negalima leisti dehidratuoti. Tiesiog rinkitės lengvus drėkinančius kremus ar gelį. Taip pat reikėtų vengti ingredientų, kurie kemša poras.
Esant sudėtingesnei situacijai gali būti neįmanoma išsiverti be kosmetologo ar dermatologo pagalbos. Specialistas pritaikys Jums tinkamiausią gydymo būdą ir padės išsirinkti tinkamas odos priežiūros priemones.
Norint išvengti giluminių spuogų atsiradimo, bėrimų, būtina rūpintis savo oda kiekvieną dieną. Puoselėkite ją, stenkitės sveikai maitintis, būti fiziškai aktyvūs ir jų išvengsite.