Bookitnow.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydamas(-a) toliau sutinki su būtiniausiais slapukais. Taip pat gali sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Duomenų valdytojas UAB "Gera dovana". Pakeisti ar atnaujinti pasirinkimus gali atlikti čia Slapukų politika.
Gražus manikiūras - tai vizitinė moters kortelė. Juk tikrai atkreipiate dėmesį, kaip atrodo kito žmogaus rankos. Moterys džiaugiasi ne tik paprastu manikiūrų, bet ir ilgalaikiu geliniu nagų lakavimu. Gelinis lakavimas turi daug pranašumų - jis netrupa, nesilupa, išsilaiko mažiausiai tris savaites. Dažniausiai gelinis lakavimas atliekamas grožio salone, pas manikiūro meistrę. Tačiau tikrai yra auksarankių, kurios lakuoja nagus namuose. Gelinis nagų lakavimas namuose – misija įmanoma, jei tam pasiruošite!
Prieš atliekant gelinį lakavimą namuose pirmiausia reikia atlikti manikiūrą. Gelinis lakas tobulai pasidengs tik tada, kai nagučiai bus tinkamai paruošti.
Pirmas žingsnis - manikiūras
Gražus manikiūras namuose tikrai įmanomas. Svarbiausia yra neskubėti, laikytis instrukcijų, naudoti kokybiškus įrankius, priemones ir skirti tam pakankamai laiko.
Pirmiausia sutvarkykite nagų formą. Tai geriausia padaryti dilde. Nors dažnai, kai atliekamas manikiūras namuose, moterys renkasi žirklutes. Nagus trumpinti žirklutėmis nerekomenduojame, kadangi kerpant nagus žirklėmis galima pažeisti nago plokštelę. Jei vis tik nutarėte kirpti nagus, o ne formuoti dilde, atminkite:
prieš kerpant nagus žirklėmis jas dezinfekuokite ir nusiplaukite rankas su muilu
kerpant ranką pasidėkite tvirtai ant kieto paviršiaus
nagų nekirpkite per trumpai
jei turite įaugusių nagų, juos atsargiai galite pabandyti pašalinti specialiu pincetu
ideali nagų forma – pakartojanti Jūsų pirštų galiukų formą
nagų kampai turi būti suapvalinti
nukirpus nagus žirklėmis būtina formą padailinti dilde
Nagų formavimas dilde turi būti atliekamas taip pat pagal taisykles. Pirmiausia, nesirinkite metalinės dildės. Bet kurioje kosmetikos parduotuvėje rasite specialių dildžių. Formuojant nagus tai darykite tik viena kryptimi. Negalima dildyti nago abiem kryptimis.
Kai nagų forma jau tinkama, pasiruoškite vonelę. Tereikia nedidelio dubenėlio su šiltu vandeniu. Galima įlašinti kelis lašelius levandų eterinio aliejaus. Pamirkykite kiekvieną ranką po kelias minutes. Taip suminkštės odelės ir galėsite lengvai jas pašalinti. Jei odeles karpote visada, taip ir darykite. Tačiau jei odelių nesate karpiusios, geriau ir nepradėkite. Tokiu atveju odeles atsargiai atstumkite mediniu manikiūro pagaliuku.
Manikiūras namuose gali būti atliekamas ir be rankų mirkymo vonelėje. Galima naudoti specialų gelį, kuris suminkštins odeles vos per kelias minutes. Kai manikiūras baigtas, galite pradėti gelinio lakavimo procesą.
Gelinis nagų lakavimas namuose
Gelinis lakavimas namuose prasideda nuo priemonių pasiruošimo. Jums bus reikalingos šios priemonės:
priemonė nagų nuriebalinimui
celiuliozės lapeliai
šepetėlis dulkių pašalinimui
gruntas nagams
nagų lako pagrindas (bazė)
gelinis lakas
viršutinis gelinio lako sluoksnis (topas)
UV arba LED lempa
aliejukas odelėms ir rankų kremas
dildė nagų paviršiaus pašiaušimui (180 šiurkštumo)
Gelinis lakavimas – eiga
Pirmiausia reikia pašiaušti nagų plokštelę. Tai darykite specialia dilde arba blokeliu. Nago paviršių pašiaušti reikia tam, kad gelinis lakas tvirčiau sukibtų su nago plokštele. Labai svarbu nagą šiaušti švelniai. Nereikia to daryti stipriai, kad nepažeistumėte plokštelės. Tačiau stenkitės, kad pašiauštos būtų net ir sunkiau prieinamos nago vietos.
Šepetėliu pašalinkite dulkes, kurios susikaupė šiaušiant nagą. Po to nuriebalinkite nago paviršių specialiu skysčiu. Tam naudokite celiulozės lapelį. Vatos diskelis šiuo atveju nėra tinkama priemonė, kadangi gali likti įvairių plaušelių bei dulkelių. O to juk tikrai nenorite.
Nagų galiukus patepkite specialiu gruntu nagams. Gruntas padeda dar geriau sukibti lakui su nago plokštele. Jei gelinis lakavimas Jums laiko trumpiau, galite dengti gruntu visą nagą, ne tik galiuką.
Sekantis etapas - nagų padengimas gelinio lako pagrindu. Gelinio lako pagrindas arba bazė padės išlyginti nago paviršių. Padengus nagus pagrindu palaikykite juos lempoje. Kiek laikyti priklauso nuo turimos lempos. Rekomenduojame LED lempą, kadangi joje užtenka palaikyti vos puse minutės. Tuo tarpu UV lempoje nagus reikėtų laikyti bent 2 minutes.
Ištraukus nagus, juos apžiūrėkite. Jei matote, kad gelinio lako pagrindo per daug, atsargiai nubraukite perteklių teptuku. Dabar jau galite išsirinkti norimą gelinio lako spalvą ir padengti juo nagus. Užtepus pirmą sluoksnį įkiškite nagus į lempą ir palaikykite puse minutės (LED), UV gerokai ilgiau – 2 – 3 minutes. Po to tepkite antrą sluoksnį ir vėl tiek pat laikykite lempoje. Dažniausiai užtenka dviejų spalvoto lako sluoksnių. Tačiau jei spalva labai šviesi ir norisi dar vieno sluoksnio, galite tepti trečią.
Kai nagai padengti norima spalva, užtepkite viršutinį gelinio lako sluoksnį - topą. Jis reikalingas tam, kad spalvotas gelinis lakas ilgiau išsilaikytų, nenusibraižytų ir labiau blizgėtų. Užtepus viršutinį sluoksnį nagus taip pat reikia palaikyti lempoje.
Kai gelinis lakavimas jau baigtas telieka pasirūpinti nagų odelėmis. Patepkite jas specialiu aliejuku ir palepinkite rankas kremu. Pamasažuokite. Viskas, Jūsų manikiūras namuose su geliniu lakavimui baigtas.
Šiame video matote, kaip viskas atliekama žingsnis po žingsnio.
Ką daryti, kad gelinis lakas ilgiau laikytųsi?
Sakoma, kad gelinis lakas išsilaiko mažiausiai 3 – 4 savaites. Taip, jsi tiek laiko atrodo idealiai. Tačiau ne visoms. Taip nutikti gali dėl kelių dalykų - netinkama nagų priežiūra arba organizmo atmetimas. Jei iki šios gelinis lakas laikėsi puikiai, bet staiga pradėjo greitai atšokinėti, tai gali būti Jūsų organizmo reakcija. Dažniausiai taip nutinka dėl hormonų pakitimų. Viena iš priežasčių - nėštumas. Ne viena manikiūro meistrė sako, kad nustato nėštumą anksčiau nei ginekologas. Ir tai visiška tiesa. Nėštumo metu keičiasi hormonai, todėl organizmas atmeta svetimkūnius.
Na, o ką daryti, jei su Jūsų hormonais viskas tvarkoje, bet gelinis lakas vis tiek nelaiko?
Pirmiausia pasidomėkite, ar priemonės, kuriomis atliekamas gelinis lakavimas tikrai kokybiškos.
Kiekvieną dieną drėkinkite rankas ir nagus. Tepkite rankas kremu, nagų odeles pamaitinkite aliejuku. Idealu, jei rankų kremą naudosite po kiekvieno rankų plovimo.
Saugokite nagus - neplėšykite etikečių ir nedarykite kitų panašių veiksmų. Taip lakas greičiau atsilups, galite net nusilaužti nagą.
Svarbiausia - nešalinkite gelinio lako aštriais daiktais. Tai daryti galima tik specialiomis priemonėmis.
Kaip pašalinti gelinį laką namuose?
Gelinio lako šalinimas namuose nėra sudėtingas, tačiau svarbu žinoti, kaip tai atlikti. Nagų lako nelupinėkite, negramdykite aštriais, metaliniais daiktais. Galite sužeisti nagus, nagų odeles, pažeisti nago plokštelę.
Nuimant gelinį laką namuose tereikia dilde pašalinti viršutinį nagų lako sluoksnį - topą. Po to pamirkykite vatos tamponėlį į nagų lako valiklį, kurio sudėtyje yra acetono. Uždėkite ant nago ir apvyniokite folija. Palaukite 15 – 20 minučių ir pažiūrėkite ar lakas suminkštėjo. Jis turėtų būti paprastai pašalinamas mediniu manikiūro pagaliuku. Jei yra vietų, kur lakas dar stipriai prikibęs - dar kartą uždėkite vatos tamponėlius su skysčių, skirtu pašalinti nagų laką. Palaukite dar 5 minutes.
Pašalinus gelinį laką galite atlikti manikiūrą ir palepinti odeles aliejuku, patepti rankas kremu.
Manikiūras namuose gali būti visiškai nesudėtinga procedūra. Svarbiausia laikytis eiliškumo ir naudoti kokybiškas priemones. Atminkite, kad pažeidus nagus gali nelaikyti ir gelinis lakavimas. Todėl jei nepasitikite savo jėgomis, visuomet rekomenduojame geriau rinktis procedūrą pas meistrę. Meistrė ne tik atliks nepriekaištingą gelinį lakavimą, bet ir kiekvieną kartą nudžiugins Jus nauju dizainu.