Bookitnow.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydamas(-a) toliau sutinki su būtiniausiais slapukais. Taip pat gali sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Duomenų valdytojas UAB "Gera dovana". Pakeisti ar atnaujinti pasirinkimus gali atlikti čia Slapukų politika.
Drabužių atnaujinimas ir dizainas – kaip tai padaryti namuose? (VIDEO)
2020-06-02
Kartais taip sunku atsisveikinti su senais drabužiais savo spintoje. Tačiau jo vilkėti irgi nebesinori, nes jis lyg ir atsibodę. Spintoje tikrai galima atrasti ir tokių, kurie turi dėmelę, kažkur skylutę, o išmesti juos vis tiek gaila. Vis dėlto išeitis yra - kiekvieną drabužį galima prikelti naujam gyvenimui ir jį patobulinti taip, kad atrodytų kaip naujas. Be to, kartais eksperimentuojant gimsta tokie kūriniai, kurie atrodo tarsi garsaus dizainerio darbas.
Nežinai, kaip tai padaryti? Paruošėme Tau trumpą gidą, kaip originaliai atnaujinti drabužius! Na, o perskaičius visą informaciją tikrai norėsis išbandyti bent vieną techniką.
Dažymas batikos būdu (Tie-Dye)
Dabar labai madingi ir populiarūs rūbai, puošti batikos elementais. Tokius rūbus galima pasidaryti ir namuose: nuo kojinių iki kelnių, marškinėlių, suknelių, net džinsų ar paprastų kelnių.
Batikos dažų rinkinių galima įsigyti bet kurioje rankdarbių parduotuvėje, tačiau priemonių tokiam dažymui galima rasti ir namuose. Svarbu pasitelkti šiek tiek fantazijos ir paieškoti namuose reikiamų priemonių.
Išbandykite dažymą batikos būdu. Jums prireiks:
guminių pirštinių
plaukų gumelių
plastikinių butelio arba purškiklio
dažų, audinių baliklio (baliklis reikalingas tuo atveju, kai norima tam tikras vietas padaryti visai bespalves)
drabužio ar kelių drabužių, kuriuos norėsis atnaujinti
Pasiruoškite erdvę darbui: pasiimkite seną paklodę ar rankšluostį bei visas reikalingas priemones gaminimui. Idealiausia būtų pasirinkti vietą lauke, garaže ar kitoje, gerai vėdinamoje patalpoje. Jei nuspręsite gaminti namuose, galite pasiruošti erdvę vonioje ar duše, apklokite patalpą, kad apsaugotumėte paviršius.
Metas nuspręsti, kokį dizainą kursite!
Žinoma, kiekvienas gaminys bus unikalus, tačiau pateikiame keltą pavyzdžių, kaip galima originaliai atnaujinti drabužį batikos būdu.
Klasikinė spiralė iš ties lengvas būdas nudažyti mėgstamą, tačiau jau morališkai pasenusį drabužį. Ypatingai gražiai atrodys taip dekoruoti marškinėliai laisvalaikiui. Tereikia suimti marškinėlius ties viduriu ar toje vietoje, kur turėtų būti spiralė. Susukite į vieną pusę. Medžiaga turi būti susukta į apskritimo formą. Tam, kad forma išliktų vietoje, sutvirtinkite ją gumelėmis ar virvele. Norint, kad spiralė būtų kelių spalvų, galima uždėkite kelias gumeles ar virveles, taip atskiriant audinio juostas. Tuomet merkite į dažus norimą audinio vietą ir palaikykite kelias minutes.
Po to, kai jau nudažote norimas vietas nuimkite visas gumeles ar virvutes. Pasiruoškite 3 litrus vandens su 1 litru acto. Sumerkite nudažytą drabužį ir palaikykite kelias minutes. Tuomet perplaukite paprastu vandeniu. Šio žingsnio dažniausiai nereikia, jei laikote audinį ilgiau dažuose. Pilną instrukciją, kaip dažyti pateikėme žemiau.
Buliaus akis
Tai itin įdomiai atrodantis dažymas. Suimkite marškinėlius per patį centrą ir padarykite tarsi ilgą vamzdelį. Per visą ilgi suriškite vamzdelį gumelėmis. Riškite vienodais tarpais. Tuomet kiekvieną atskirtą vietą dažykite vis kita spalva. Žinoma, galima dažyti ir tapačia, atrodys taip pat pakankamai įdomiai.
Dryžuotas, margas dizainas
Viskas labai paprasta. Sulenk norimą drabužį, surišk jį per vidurį gumele. Tuomet vėl lenk ir vėl surišk. Taip lenkti galima kelis kartus. Po to pasistenk kiek įmanoma audinį susukti ir dažyk atskiras audinio vietas pagal norus. Raštai gaunasi labai įvairūs ir įdomūs. Nuo dryžuotų iki visiškai margų.
Kaip pasiruošti dažus?
Pirmiausia užvirinkite 1 litrą vandens. Įberkite 1 arbatinį šaukštelį sodos, tai padės suminkštinti vandenį. Audinių dažus ištirpinkite nedideliame kiekyje šilto vandens ir tik tada supilkite į stiklainį su karštu vandeniu. Iš karto dideliame kiekyje nerekomenduojame tirpinti, kadangi gali sušokti į gumulėlius. Kad dažai geriau dažytų audinį įberkite 1 – 2 arbatinius šaukštelius druskos. Dažant audinį vanduo su dažais turi būti labai karštas! Yra metodų, kada dažant visą audinį jis verdamas puode.
Dažyti galima ne tik merkiant audinį į vandenį, bet ir paruoštus dažus purkšti, tepti. Viskas priklauso ir nuo turimų dažų. Norint išgauti šviesesnes spalvas, dažus galima atskiesti daugiau, norint ryškiau - mažiau.
Apie dažus - norime atkreipti dėmesį, kad dažymas gali būti ir paprastesnis. Elektroninėse parduotuvėse tikrai apstu įvairių dažų audiniams. Ir kai kurių paruošimas daug paprastesnis, nei aprašėme. Tuomet telieka vadovautis ant dažų pakuotės nurodytomis instrukcijomis. O drabužius galima dažyti ne merkiant į dažus, o tepant teptuku.
Kas toliau?
Kad susigertų spalvos, reikia audinį palikti absorbuotis mažiausiai 1 valandą ir ne ilgiau kaip 24 valandas. Priklausomai nuo dažų gali užtekti ir vos kelių minučių. Laikant su dažais ilgiau galite atsargiai įvynioti audinį į plėvelę arba sudėti į plastikinį maišelį, kad nenubėgtų dažai. Įsitikinkite, kad spalvos nesiliečia.
Laikymas
Mažiau nei 12 valandų: kuo trumpesnis laikas, tuo šviesesnės bus spalvos. Maždaug 2 valandos yra idealus laikas, jei jūs norite išgauti pastelinius atspalvius.
12 – 24 valandos: kuo daugiau laiko laikysite, tuo dažai labiau susigers į audinį ir suteiks ryškiai sodrią spalvą.
Plovimas
Atriškite gumeles ir praskalaukite drabužį po šaltu vandeniu, kol vanduo pasidarys skaidrus. Tada išskalbkite skalbimo mašinoje, naudokite švelnią skalbimo priemonę. Džiovinkite drabužį kaip ne džiovyklėje o įprastai.
Dažų gaminimas iš natūralių priemonių
Ką daryti jei neturite specialių dažų? Jei neturite dažų (ar negalite jų nusipirkti), visada galite pasigaminti savo dažų iš įvairių maisto produktų ir prieskonių. Jie taip pat puikiai dažo! Virinama ciberžolė, geltoni ar raudoni svogūnai, kopūstai gali sukurti tobulus atspalvius. Spalvų spektras nuo geltonos iki mėlynos, raudonos ar oranžinės. Žemiau pateiktame video matote, kaip natūraliais būdais galima nudažyti drabužius.
Balinimas
Dar vienas puikus patarimas: jei išgauti spalvų su maistu sekasi sunkiai ar neturite laiko, naudokite baliklį, taip sukursite rūgšties išplautą efektą. Tiesiog sumaišykite baliklį su vandeniu, kad būtų paprasčiau. Tačiau skirtingai nuo spalvotų dažų, nereikia laukti kelių valandų. Užtenka vos 10 minučių ir dažai išbluks, o Jūs turėsite visiškai kitaip atrodantį drabužį. Itin gražiai atrodo išbalinti džinsai. Video matote, kaip pasitelkiant baliklį pakeičiamas audinys.
Gražiausias efektas ant tamsaus džinso ar megztų audinių, tačiau jis taip pat veiks ir šviesesnius audinius, tik spalva bus blyškesnė.
Taip pat labai gražus ir stilingai atrodantis drabužio keitimo būdas - balikliu aptaškyti ar apipurkšti drabužius. Šiek tiek palaikykite, išskalbkite ir turėsite naujai atrodantį ir originalų drabužį. Drabužis išsiskirs itin originaliais raštais!
Dar daugiau būdų atnaujinti senus drabužius
Puošybos elementai akmenėliais, kniedėmis. Norint atnaujinti pabodusius drabužius, tai galima padaryti juos papuošiant įvairiais akmenėliais ar metalinėmis kniedėmis. Leiskite sau fantazuoti: priklijuokite ar prisiūkite dekoravimo detales prie marškinių apykaklės, džinsų galų, kišenių. Marginkite sukneles, sijonus ar palaidinukes. Galite marginti įvairiausiais raštais. Nesistenkite padaryti idealiai, kuo asimetriškesnis raštas, tuo drabužis atrodo stilingiau ir originaliau.
Detales iš sunkios medžiagos ar didesnius elementus klijuokite karštais klijais. Karštų klijų tepkite nedaug, nes prispaudus detalę klijai gali veržtis pro kraštus ir taip sugadinti audinį. Nuvalyti karštų klijų nuo audinio nebepavyks.
Dekoravimas trafaretais. Tai taip pat puikus būdas papuošti drabužius dažais panaudojant trafaretus. Taip išgaunamas tikslus ornamentas, detalė ar paveikslėlis. Parduotuvėse galite įsigyti jau paruoštų trafaretų, tačiau ne prasčiau galima pasigaminti ir namuose. Jums tereiks kieto popieriaus lape nusipiešti norimas figūras ar piešinius. Specialiu aštriu peiliuku išpjaukite formos vidurį. Ant lygaus paviršiaus pasidėkite drabužį, tvirtai prispauskite trafaretą ir teptuku išdažykite išpjautas vietas. Svarbu naudoti specialius tekstilinius dažus, nes nudažius paprastais dažais, šie po skalbimo išsiplaus ir išsilies. Drabužis liks sugadintas.
Drabužių puošimas gipiūru.Drabužiai su gipiūroįsiūvais vis dar madingi, tad jais galite papuošti jau pabodusius drabužius. Šis dekoravimo būdas šiek tiek sudėtingesnis, nes užtrunka ilgiau, kadangi gipiūrą prikabinti prie audinio reikia kruopštumo. Bet rezultatai tikrai verti pastangų. Iškirpkite seno švarkelio, kelnių, suknelės ar marškinėlių dalį, šonus ir įsiūkite gipiūrą. Viskas, galite džiaugtis atnaujintu drabužiu. Taip pat galima gipiūrines detales siųti tiesiai ant medžiagos. Tai taip pat pagyvins drabužį.
Kutai. Tai turbūt pats greičiausias būdas pakeisti drabužio išvaizdą. Tereikia drabužį sukarpyti. Geriausiai tinka trikotažiniai rūbai - sijonai, marškinėliai, suknelės. Audinį sukarpykite į lygias arba nelygias juosteles ir viskas. Turite naują stilingą vasarišką drabužį!
Puošyba vilnos rutuliukais. Vilnos rutuliukais puikiai papuošite ir atnaujinsite senus megztinius. Pasigaminti galite labai paprastai: rankdarbių parduotuvėje įsigykite vilnos, skirtos vėlimui. Vilną sudrėkinkite, išmuiluokite ūkišku muilu ir sukite rankose, kol susiformuos kietas kamuoliukas. Prisisukite tiek rutuliukų, kiek tik norit ir kokių tik norite spalvų, dydžių. Spalvotais rutuliukais papuoškite baltus drabužius - suteiksite jiems išskirtinio žaismingumo. Be to, rutuliukus galima panaudoti ir naujų karolių gamybai.
Džinsų atnaujinimas. Ar turite savo spintoje senų per ilgų džinsų, kurių apačios apsitrynusios? Juos galite atnaujinti dabar itin madingu būdu - atlenkite apačias ir jas išsiuvinėkite karoliukais. Puoškite džinsus kaspinėliais, taip suteiksite jiems romantiškumo. Taip pat labai madingas būdas papuošti ir atnaujinti džinsus, emblemų klijavimas, ypač jis gelbsti esant mažoms skylutėms. Pasidarykite iš džinsų dabar labai madingus pusilgius šortus - tiesiog nukirpkite džinsus iki norimo ilgio ir viskas!
Atnaujinkite odinę striukę. Viskas ko jums prireiks - patinkančios sagės, kniedės ir fantazijos. Rankdarbių parduotuvėse bei internete rasite gausų sagių pasirinkimą. Išsirinkite norimas ir labiausiai patinkančias sages ir leiskite fantazijai lietis. Kelios minutės ir jūs jau turite naują stilingą striukę. Taip pat odinę striukę galima išpiešti specialiais dažais. Originalūs piešiniai suteiks naujos gyvybės ir išskirtinumo!
Pėdkelnių dekoravimas. Dabar itin madinga dekoruotos pėdkelnės. Kad nereiktų leisti didesnių pinigų, puikiai galite papuošti paprastas pėdkelnes. Puoškite jas karoliukais, akmenėliais, priklijuokite blizgučius. Blizgančios pėdkelnės idealiai atrodys prie vakarinės aprangos. Padėkite ant lygaus pagrindo pėdkelnes, išpurkškite jas klijais ir nedelsiant berkite blizgučius. Po kelių sekundžių įkiškite rankas į kiekvieną kojinę, kad jos nesuliptų. Kai klijai išdžius, pakartokite tą patį dar kelis kartus. Palikite džiūti porai valandų. Po kelių valandų rankomis perbraukite pėdkelnes, kad nubyrėtų neprilipę blizgučiai.
Atnaujinti drabužius galima begale būdų. Viskas ko reikia, tai šiek tiek Jūsų fantazijos ir laiko. Priemonės dažniausiai nėra brangios, o vos keli nauji akcentai drabužį visiškai atnaujina.