Bookitnow.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydamas(-a) toliau sutinki su būtiniausiais slapukais. Taip pat gali sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Duomenų valdytojas UAB "Gera dovana". Pakeisti ar atnaujinti pasirinkimus gali atlikti čia Slapukų politika.
Patvirtinti pažymėtus
Prisijungti
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

Depiliacija: kurį plaukelių šalinimo metodą pasirinkti?

2022-08-03

Depiliacija: kurį plaukelių šalinimo metodą pasirinkti?

Plaukų šalinimo ištakos siekia netgi priešistorę, kadangi yra randama piešinių olose, kuriose vaizduojama kaip neandertaliečiai plaukus šalindavo panaudodami jūros kriaukles. 

Glotni, lygi oda grožio etalonu laikyta visais laikais, o nepageidaujamus kūno plaukelius šalino ir mitinės gražuolės Kleopatra bei Nefertitė. Tad depiliacija anaiptol nėra XX ar XIX a. grožio industrijos išradimas. Švelni, spindinti oda – moteriškumo simbolis, vienas iš svarbiausių kūno puoselėjimo ritualų. 

Visgi depiliacija susijusi ir su tam tikrais nepatogumais – išsausėjusia, sudirgusia oda, įpjovimais, skausmu, įaugusiais plaukeliais ir t. t. Tad siekiant maksimalaus efekto, rekomenduojame išbandyti įvairias depiliacijos metodikas ir pasirinkti sau priimtiniausią. Taip pat skirtingų zonų plaukelius galima šalinti skirtingais būdais.

 Šiame straipsnyje atsakysime į visus klausimus apie depiliaciją:

Keli faktai apie mūsų plaukus

Plaukai ant mūsų kūno yra tarsi apsauga. Jie saugo kūną nuo ultravioletinių spindulių, traumų, apsaugo nuo bakterijų, kūno temperatūros pokyčių. Plaukai yra sudaryti net iš 97 % baltymų ir 3 % vandens. O tai reiškia, kad jie yra negyvi. Gyva plauko dalis yra tik šaknis, esanti plauko maišelyje po oda. O plaukų spalvą įtakoja maišelyje esantis melaninas. 

Įdomūs faktai: 

  • net 95 % mūsų kūno odos yra padengta plaukais; 

  • plaukas per parą paauga apie 0,4 mm; 

  • kūno plaukeliai šalinami tiek estetiniais (kosmetiniais) sumetimais tiek dėl socialinių priežasčių (šių laikų visuomenėje moterims nepriimtina nešalinti nepageidaujamų plaukelių). 

  • kai kurie plaukelių šalinimo būdai gali pažeisti odą – dėl to gali susidaryti ilgai neišnykstančios tamsios dėmelės; 

  • šiltuoju metu laiku plaukai auga greičiau; 

  • visi kūno plaukai turi kelias augimo stadijas – augimas, poilsis ir slinkimas; 

  • įaugę plaukeliai auga po oda tol kol nėra pašalinami. 

Plaukų tipai 

Plaukai yra skirstomi į įvairias kategorijas. Jie gali būti ploni, vidutinio storio, šiurkštūs. Skirtingose vietose auga skirtingo storio ir spalvų plaukeliai. Šviesiausi ir smulkiausi plaukeliai auga ant veido – skruostų, kaktos, virš lūpų. Šiek tiek storesni ir tamsesni plaukeliai auga antakių zonoje, bikini srityje, pažastyse, ant kojų. Storiausi ir tamsiausi plaukai auga ant galvos. Plaukai neauga tik tokiose vietose kaip delnai, padai ar lūpos. Taip yra todėl, kad šiose srityse nėra folikulų.

 Depiliacija ir epiliacija - kokie yra jų skirtumai?

Dažnai moterys išgirdusios terminus depiliacija ir epiliacija nesuvokia iki galo šių žodžių reikšmės. Iš tiesų tai dvi skirtingos plaukelių šalinimo procedūros. 

  1. Depiliacija – tai laikinas plaukų šalinimas, kurio metu plauko folikulas lieka vietoje ir nėra pilnai pašalinamas. Taip pat po depiliacijos plaukeliai pakankamai greitai atauga. 

Depiliacija gali būti atliekama pačiais įvairiausiais būdais. Populiariausias depiliacijos būdas – plaukelių skutimas, taip pat tos, kurios depiliaciją atlieka pačios namuose, dažnai renkasi depiliacinius kremus ar putas. Dabar vis labiau populiarėja depiliacija cukraus pasta (depiliacija cukrumi taip pat dažnai atliekama namuose), depiliacija vašku ir lazerinė depiliacija. Plaukeliai po šių procedūrų atauga kiek lėčiau. 

  1. Epiliacija – ilgalaikis, gilus plaukų šalinimas, po kurio plaukeliai atauga per daug ilgesnį laiką. Plaukeliai epiliacijos metu išraunami su šaknimis. 

Yra kelių rūšių epiliacija –  fotoepiliacija (šviesos epiliacija), elektroepiliacija, plaukelių šalinimas epiliatoriumi. Epiliacijos būdai dažniausiai skausmingesni nei depiliacijos, tačiau plaukeliai pašalinami daug ilgesniam laikui, atauga silpnesni ir šviesesni.

8 nepageidaujamų plaukelių šalinimo būdai: kurį rinksitės jūs?

  Kiek skausminga? Trukmė (viena sritis) Efektas išlieka Procedūrų poreikis Bendras reitingas 10-ies balų skalėje
Skutimas Mažiau skausminga 2-10 min. <1 sav. Nuolat 3-4
Depiliaciniai kremai Neskausminga 5 min. <1 sav. Nuolat 4
Epiliacija lazeriu Gana skausminga 40 min. sesija Ilgalaikis efektas 4-6 sesijos 8-9
Depiliacija vašku Vidutinis skausmas 15-20 min. 2-4 sav. Kas 4-6 sav. 6-7
Depiliacija cukrumi Mažesnis nei vidutinis skausmas 15-20 min. 2-4 sav. Kas 4-6 sav. 7
Fotoepiliacija Vidutinis skausmas 10-25 min. Iki 2 m. 8-12 sesijų 7-8
Elektroepiliacija Skausminga 1 val. sesija Ilgalaikis efektas 6 sesijos 8
Plaukelių rovimas (pvz., epiliatoriumi) Skausminga 15-20 min. 2-3 sav. Kas 3-4 sav. 4-5

Kurį depiliacijos būdą pasirinkti?

SKUTIMAS 

Plaukelių skutimas yra vienas iš labiausiai paplitusių depiliacijos būdų. Aštriu skustuvu plaukelis yra pašalinamas ties odos paviršiumi. Skutimuisi naudojami įvairių rūšių skustuvai. Patariama rinktis ne vienkartinius pigius, bet ilgalaikius su keičiamomis galvutėmis. Pastarieji skustuvai pasižymi geresne apsauga nuo įpjovimų, turi kelis ašmenis bei drėkinimo juostelę. Taip pat skutimuisi yra naudojamos ir elektrinės mašinėlės, kurios taip pat ne prasčiau atlieka šį darbą. 

Plaukeliai po skutimosi atauga per 1 – 4  dienas. Tai priklauso nuo kiekvieno žmogaus organizmo. Todėl kai kurioms tenka plaukelius skusti net ir kasdien.  

Norint, kad plaukelių skutimas būtų paprastesnis ir visai neskausmingas, pastovėkite po šiltu vandeniu, kad plaukeliai suminkštėtų. Taip pat būtinai naudokite ir skutimosi putas, kurios palengvins šį procesą ir nuramins odą. 

Skutimasis vienas paprasčiausių depiliacijos būdų, kurį patogu atlikti namuose. Žinoma, tokią paslaugą teikia ir grožio salonai.

DEPILIACINIAI KREMAI 

Depiliaciniai kremai ar putos dar vienas patogus ir greitas plaukelių šalinimo būdas. Tokią depiliaciją galite drąsiai atlikti namuose. Tai praktiškai visai neskausmingas depiliacijos būdas. Depiliacinis kremas užtepamas ant plaukuotų vietų, palaukiama kelias minutes ir pašalinamas kremas nuo odos kartu su plaukeliais. Tiesa, verta pabrėžti, kad šiuo depiliacijos būdu pasišalina tik šviesiausi ir ploniausi plaukeliai. Todėl depiliaciniai kremai dažniausiai naudojami kojų arba pažastų plaukeliams šalinti.

DEPILIACIJA CUKRUMI 

Depiliacija cukrumi paskutiniu metu tampa vis populiaresniu plaukelių šalinimo būdu. Tokią procedūrą teikia daugelis grožio salonų, bet dažnai moterys renkasi ir depiliaciją namuose. Depiliacija cukrumi yra mažiau skausminga, taip pat nesukelia alergijų ir plaukelius pašalina daug ilgesniam laikui nei skutimas ar depiliacija kremais. 

Depiliavimas cukrumi turi daug pranašumų:  

  • masė yra pagaminama iš visiškai natūralių ingredientų; 

  • labai maža tikimybė nusideginti, kadangi skirtingai ne depiliuojant su vašku, cukraus masė pašildoma iki kambario temperatūros; 

  • cukraus masę daug lengviau pašalinti nuo odos, nei vašką; 

  • ženkliai mažiau pažeidžiama oda; 

  • jei ypatingai rūpinatės savo higiena, tai šis būdas saugus ir dėl to, kad cukruje nesidaugina bakterijos; 

  • cukrus ne tik padeda pašalinti plaukelius, bet pasitarnauja ir kaip šveitiklis, oda tampa švelnesnė, lygesnė; 

  • atliekant depiliaciją cukrumi plaukeliai šalinami jų augimo kryptimi. Dėl šios priežasties nepažeidžiamas plauko folikulas (jo sutrikdymas įtakoja plaukelių įaugimą);

  • nuolat kartojant šią procedūrą plaukeliai atauga silpnesni, plonesni, o vėliau jų gali ir visai nebelikti.

Cukraus masę depiliacijai puikiai galima pasigaminti ir namuose. Dalinamės receptu: 

  • 1 stiklinė cukraus, 

  • 2 valg. šaukštai vandens, 

  • 1,5 valg. šaukšto citrinos sulčių, 

  • 1 arb. šaukštelis druskos. 

Visus ingredientus sumaišykite ir pavirkite puode. Kuomet masė tampa gelsva, maišykite. Virkite iki 10 min. iki tol, kol mišinys taps tirštas tarsi sirupas (cukraus kristalai turi visiškai ištirpti). Tokią masę (tik gerokai pravėsusią) tepkite ant medvilninės medžiagos juostelės ir prispauskite ant odos. Tuomet staigiu judesiu pašalinkite kartu su plaukeliais. 

Vis tik jei norite, kad depiliacija būtų profesionali, rekomenduojame rinktis depiliaciją cukrumi grožio salone. Todėl, kad procedūra atliekama žmogus, kuris išmano savo darbą, turi daug patirties, dėl šios priežasties depiliacija bus beveik neskausminga ir pakankamai greita. Grožio salonuose naudojamos tik patikrintos, profesionalios priemonės. Pati cukraus pasta yra standesnė ir lipnesnė, dėl to plaukeliai pasišalina daug geriau. Salone plaukeliai pašalinami plaukų augimo kryptimi, dėl to beveik nepažeidžiama oda, o pasišalina tik plaukeliai ir negyvos odos ląstelės. Vienas didžiausių depiliacijos cukrumi privalumų salone - meistrė gali atlikti depiliaciją net ir sunkiai prieinamose kūno vietose.

DEPILIACIJA VAŠKU

Depiliacijos vašku kaip ir cukraus pranašumas tas, kad plaukeliai atauga per daug ilgesnį laiką (3 – 4 sav.). Šią procedūrą galima atlikti grožio salone ar namuose. Žinoma, namuose atliekant procedūrą reikės įsigyti tam skirtas specialias priemones. Depiliacija yra skausmingesnė procedūra nei depiliacija vašku, ypač pirmus kartus. Tačiau paskui plaukeliai ataugs rečiau ir plonesni, tad ir skausmas bus tikrai mažesnis. Taip pat procedūra yra gana greita ir tinka visų tipų odai – net ir jautriai bei šerpetojančiai. Oda po depiliacijos vašku ilgai išlieka švelni ir lygi. Svarbu paminėti, kad po depiliacijos vašku  kartais atsiranda bėrimų ir vaškas yra sunkiau pašalinamas nuo odos (tam reikalingos specialios priemonės). Todėl geriausia šią procedūrą patikėti profesionaliai meistrei.  

Svarbu žinoti atliekant depiliaciją vašku:  

  • oda privalo būti švari ir sausa prieš pradedant procedūrą; 

  • vašką reikia tepti plaukelių augimo kryptimi, jam sustingus nuplėšti prieš augimo kryptį; 

  • po depiliacijos visada lieka vaško likučių, juos lengviausiai pašalinsite specialiu aliejuku arba kremu, tuo pačiu ir nuraminsite sudirgusią odą; 

  • po depiliacijos pasistenkite nesimaudyti ežere, baseine, vonioje, jūroje, kadangi oda iš karto po depiliacijos labai jautri; 

  • tą pačią dieną pasistenkite nesilepinti saulės ar soliariumo spinduliais; 

  • po depiliacijos odą galima patepti specialiu losjonu, kurio poveikis prailgina plaukelių ataugimo laiką; 

  • jei turite problemų su išsiplėtusiomis kojų venomis ar sergate diabetu ši procedūra nerekomenduojama; 

Jei turite sveiką, normalią odą, šiuo depiliacijos būdu galite drąsiai naudotis. 
 

PLAUKŲ ŠALINIMAS LAZERIU

Nepageidaujamų plaukelių šalinimas lazeriu – viena saugiausių kosmetologinių procedūrų, nes lazeris nepažeidžia aplinkinių audinių. Tai turbūt vienas geriausių būdų šalinti plaukelius. Lazeris veikia selektyviai – tik tam tikrą odos plotą. Prietaisas skleidžia šviesą, kuri virsta šilumine energija. Ji suardo plaukelių struktūrą, todėl po depiliacijos lazeriu galima tikėtis ilgalaikių rezultatų. 

Lazerinės procedūros atliekamos tik specialistų, kurie turi medicininį išsilavinimą. Specialistas įvertinęs kliento odos tipą ir būklę pritaiko lazerio parametrus. Dažnai klientai įsivaizduoja, kad kuo didesnis nustatytas galingumas, tuo efektyvesnė procedūra. Tačiau tai mitas. Jei lazerinė depiliacija būtų visiems atliekama nustačius lazerį galingiausiu rėžimu, neabejotinai nukentėtų oda. Galimi nudegimai, stiprus sudirginimas. Todėl būtina vadovautis specialisto rekomendacijomis. 

Procedūra neskausminga, tačiau po jos oda gali nežymiai sudirgti, parausti. Lazerinė depiliacija suteikia ilgalaikį efektą. Beje, procedūros sėkmė priklauso ir nuo kelių lemiamų veiksnių: 
 

  • jei plaukeliai augimo fazėje, juose natūraliai bus daugiau melanino, kuris absorbuoja lazerio energiją ir padidina procedūros efektyvumą; 

  • tamsius plaukelius lazeris pašalina kur kas geriau, nei šviesius; 

  • kuo storesni plaukeliai, tuo daugiau procedūrų reikės iki trokštamo rezultato – glotnios ir lygios odos. 

Verta paminėti, kad lazerių tipų nuolat daugėja ir jie tobulėja. Dabar atsiranda vis daugiau lazerių, kurie procedūrą atlieka tiksliau, veiksmingiau ir su mažai šalutinių poveikių (sudirgusi oda, pigmentacija ir t.t.). Plaukelius lazeriu galima šalinti visose kūno dalyse (nepatartina tik apie akis). 

Prieš depiliavimą lazeriu nepatariame bent kelias savaites atlikti depiliacijų vašku, cukrumi ar epiliatoriumi. Tačiau skusti plaukelius galima ir net reikia, kadangi prieš procedūrą depiliuojama vieta turi būti nuskusta.

FOTOEPILIACIJA 

 Fotoepiliacija tai ilgalaikio plaukelių šalinimo procedūra. Fotoepiliacijos atlikimo būdas labai panašus į lazerinę depiliaciją. Pagrindinis skirtumas tarp šių procedūrų – šviesos spektro skleidimo plotis. Fotoepiliacijos procedūros metu šviesos spektro plotis daug platesnis. Fotoepiliatorius nukreipia šviesos spindulius tiesiai į plauko folikulą, pavirtę šiluma jie naikina melaniną. Kuo plauko pigmentas yra didesnis, tuo fotoepiliacija veiksmingesnė. Tad šią procedūra patartina rinktis toms, kurių plaukeliai tamsesni.  

Įsidėmėkite:

  • prieš fotoepiliacijos procedūrą būtina nuskusti plaukelius. Tuomet fotoepiliacijos šviesą absorbuos tiesiai į plauko svogūnėlį; 

  • fotoepiliacija veikia tik tuos plaukelius, kurie yra augimo stadijoje, dėl šios priežasties fotoepiliacija turėtų būti atliekama kas mėnesį ( iki 10 kartų), o vėliau rekomenduojama kartą per pusę metų; 

  • procedūros metu gali būti juntamas deginimas.  

Fotoepiliaciją galima atlikti ir namuose, bet tuomet ši procedūra užtruks daug ilgiau ir bus skausmingesnė. Tad grožio salone sugaišite mažiau laiko ir viskas bus atlikta profesionaliai.

ELEKTROEPILIACIJA 

Elektroepiliacija – tai dar vienas, ilgalaikio plaukelių šalinimo būdas. Vienas pranašumas, kad šis būdas puikiai tiks nepriklausomai nuo to, kokie Jūsų plaukeliai – tamsūs ar šviesūs, ploni ar stori. Elektroepiliacijos būdu galima šalinti net veido plaukelius. 

Elektroepiliacijos procedūros metu į kiekvieną plauko šaknį įvedamas zondas, kuriuo paleidžiami elektros impulsai. Dėl šios priežasties šis plaukelių šalinimo būdas ypatingai saugus ir nepažeidžia aplinkinių audinių. 

Procedūra kartojama kas mėnesį. Plaukeliai turi būti paaugę bent 2 mm. Kiek kartų prireiks tokios procedūros tiksliai specialistai pasakyti negali, kadangi tai priklauso nuo kiekvieno žmogaus fiziologijos. 

Elektroepiliacija neatliekama jei:  

  • laukiatės; 

  • odoje turite piktybinių darinių ar sergate onkologinėmis ligomis; 

  • sergate ūminėmis, lėtinėmis ar infekcinėmis ligomis; 

  • sergate varikoze; 

  • sergate sunkiomis širdies ligomis, epilepsija, hemofilija; 

  • turite širdies stimuliatorių; 

  • turite spiralę gimdoje; 

  • turite ortopedinius endoprotezus; 

  • turite stomatologinius štiftus. 

Kaip matome šis plaukelių šalinimo būdas yra efektyvus, tačiau tinka tikrai ne visiems, todėl visada būtinai pasitarkite su specialistu ar Jums ši procedūra tinkama. 

PLAUKELIŲ ŠALINIMAS EPILIATORIUMI 

Plaukų šalinimas epiliatoriumi tai dar vienas, moterų mėgstamas būdas. Plaukelius epiliatoriumi galite šalinti namuose. Tai paprastas būdas, kurio metu plaukeliai tiesiog išraunami. Taip pat tokios procedūros metu nesudirginsite odos bei nepažeisite jos paviršinių ląstelių.  

Plaukelių šalinimo epiliatorimi privalumai:  

  • oda išliks lygi ir glotni net iki mėnesio, kadangi plaukeliai yra pašalinami prie pat šaknų; 

  • jei patinka degintis ir norite įdegį išlaikyti ilgiau, toks plaukų šalinimo būdas Jums vienas tinkamiausių, kadangi nepašalinamas viršutinis odos sluoksnis; 

  • procedūra nėra labai skausminga, be to, odos neįpjausite. 

Labai svarbu išsirinkti tinkamą epiliatorių, kuris turėtų tam tikras savybes. Jei norite, kad procedūra būtų švelnesnė – rinkitės drėgno plaukų šalinimo epiliatorių. Taip pat atkreipkite dėmesį kiek pincetų turi epiliatorius. Kuo zona didesnė, tuo daugiau pincetų turi turėti epiliatorius. Geriausia jei išsirinksite epiliatorių su keičiamomis galvutėmis skirtingoms kūno vietoms. 

Jei epiliatorius turės masažo ritinėlius, tai bus tik pliusas, kadangi tuomet papildomai sumažinamas skausmas. Rinkitės epiliatorių su įkraunamomis baterijomis. 

Taip pat prieš epiliaciją nepamirškite naudoti specialių servetėlių, kurios paruoš odą plaukelių šalinimui. 

Keli patarimai atliekant plaukų šalinimą epiliatoriumi: 

  • jei naudosite sauso plaukų šalinimo epiliatorių, pagulėkite šiltoje vonioje ar nusiprauskite po šiltu dušu, kad suminkštintumėte odą ir plaukelius; 

  • prieš procedūrą nenaudokite jokių kremų ar losjonų, kadangi tai apsunkins plaukelių išrovimą; 

  • pamasažuokite, patrinkite odą, kad pakeltumėte plaukelius; 

  • epiliatorių naudokite prieš plaukelių augimo kryptį; 

  • po epiliacijos būtinai naudokite raminamąjį kremą ar losjoną. 

Po epiliacijos plaukeliai ataugs plonesni ir retesni, o pats plaukelių šalinimo būdas paprastas ir visiškai nesudėtingas.

Bikini depiliacija: viskas, ko nedrįstate paklausti

Šiltasis metų laikas – bikinių metas! Tad pats metas pasirūpinti ir bikini srities plaukeliais. Tačiau dažnai, ši tema tampa daugeliui gėdinga, moterys nedrįsta klausti ar kreiptis į grožio specialistes.  

Nebijokite grožio specialisčių! 

Jei manote, kad nuėjusios į grožio saloną depiliuoti bikini zoną kažkuo išgąsdinsite specialistę, tai labai klystate ir turėtumėte pamesti šią baimę. Specialistėms ši procedūra tokia įprasta kaip ir manikiūras, plaukų kirpimas ar kita bet kokia grožio srities procedūra. 

Tad galite ramiai ateiti tiek konsultacijai tiek pačiai procedūrai. Svarbu, kad ateidamos neskustumėte plaukelių, kadangi tai tik apsunkins darbą specialistei ir plaukeliai bus sunkiau pašalinami. Procedūrą reikėtų kartoti kas mėnesį, kad plaukeliai spėtų ataugti. 

Bijote, kad skaudės?  

Teigti, kad ši procedūra yra visiškai neskausminga tikrai negalima. Tačiau specialistės žino tikrai daugybę būdų kaip bikinio depiliaciją atlikti kuo švelniau ir sukeliant mažiau skausmo. Taip pat jos nerekomenduoja bikini zonos depiliacijos atlikti namuose, kadangi pačiam tai atlikti yra sudėtingiau. 

Taip pat patariama toms, kurios negali pakęsti jokio skausmo, likus pusvalandžiui iki procedūros išgerti skausmą malšinančių vaistų. O jei žinote, kad artėja mėnesinės, atidėkite šią procedūrą. Pats tinkamiausias laikas atlikti procedūrai – kelios dienos po mėnesinių. 

Odos bėrimai, niežulys 

Jei Jūsų oda jautri ar procedūra bus atliekama ne pačiu tinkamiausiu metu (prieš mėnesines, kai organizmas labai jautrus) oda tikrai gali būti smarkiau sudirginama. Žinoma, dar labiau viskas priklauso nuo specialistės profesionalumo ir naudojamų priemonių. Todėl tokiai procedūrai rinkitės patyrusią specialistę, kuri turi geras rekomendacijas. 

Braziliška depiliacija 

Braziliška depiliacija yra visos gaktos plaukelių pašalinimas vašku. Dažnai yra palieka tik labai plona, vos 5 mm. pločio vertikali juostelė. Braziliškos depiliacijos metu pašalinami plaukeliai nuo gaktos, vidinės šlaunų dalies, aplink lytines lūpas bei išangę. 

Jei rinksitės tokią procedūrą, tai žinokite, kad jos metu turėsite būti iki pusės nuoga. Žinoma, nenustebkite jei reikės pasikreipti įvairiomis pozomis, kadangi to reikia norint tinkamai pašalinti plaukelius visose sunkiai prieinamose vietose. 

Pirmoji bikini zonos depiliacija  

Pirmą kartą prisiruošti šiai procedūrai dažniausiai sunku dėl psichologinių nusistatymų ir baimės bei nežinomybės. Tačiau tikrai savo draugių tarpe rasite tokių, kurios jau ne kartą išbandė šią procedūrą. Tad pasitarkite su jomis, gaukite rekomendacijų apie specialistes, kurios atlieką tokią procedūrą. 

  • Svarbu, kad procedūra būtų atliekama higieniškai ir kas kartą būtų naudojama nauja mentelė vaškui. 

  • Prieš apsilankymą bent savaitę visiškai nedepiliuokite bikini zonos, kad paaugtų plaukeliai. 

  • Na, o po tokios procedūros bent parą venkite karščio, saulės, pirčių, sporto. Kadangi karštis stimuliuoja plaukelių augimą.

Depiliacija namuose ar salone? 

Dažnai moterys dėl įvairių įsitikinimų renkasi depiliaciją namuose. Tačiau tikrai nereikėtų aplenkti grožio salonų, kadangi specialistės išmano savo darbą ir depiliaciją gali paversti visai malonia ir neskausminga procedūra. Tad ką geriau pasirinkti?  

Depiliacija namuose - misija įmanoma?   

Mes moterys dažnai esame įpratusios viską atlikti pačios, tad ir tokią procedūrą kaip depiliacija, dažnai atlikinėjame namuose. Namuose dažniausiai pasirenkami plaukelių šalinimo būdai: skutimas, depiliaciniai kremai, elektrinis epiliatorius, o dabar ir vis labiau populiarėjantis fotoepiliatorius 

Plaukelių skutimas tikrai greitas ir patogus plaukelių šalinimo būdas, tačiau minusas tas, kad jį reikia nuolat kartoti, o plaukeliai ataugo vos po dienos ar kelių. Be to, oda nuolat dirginama, galimi įpjovimai, o tai grožio tikrai nesuteiks. 

Depiliaciniai kremai nebloga alternatyva. Tai efektyvesnis depiliacijos namuose būdas, plaukeliai atauga ilgiau nei po skutimosi. Tačiau vis tik vertėtų nepamiršti, kad tokie kremai veikia cheminiu pagrindu.  

Elektrinis epiliatorius turbūt viena iš mėgstamiausių depiliacijos priemonių namuose. Plaukeliai atauga taip pat per ilgesnį laiką. Tačiau ši procedūra vis dėl to daugeliui moterų yra itin skausminga. O tam, kad pasišalintų visi plaukeliai per vieną depiliuojamos zonos vietą reikia braukti net kelis kartus. Taip pat kaip jau minėta, plaukų šalinimas epiliatoriumi nėra tinkamas moterims, kurios turi išsiplėtusias kojų venas ar matomi ryškūs kapiliarai odos paviršiuje.  

Fotoepiliacijos būdas tikrai puikus, tačiau namuose atliekamas jis užtrunka daug ilgiau, kadangi aparatai naudojami namuose žymiai mažesni, taip pat didesnė nusideginimo galimybė.  

Moterų, kurios atlieka depiliaciją pačios namuose, dažnai tyko ir kiti pavojai – didesnė infekcijų galimybė, bėrimai. Nes atlikdamos namuose tokias procedūras tikrai mažai kurios pasidomi kas tiktų geriausiai jų odai, ar tinkamas būdas sergant tam tikromis ligomis. Taip galima ne tik pasigražinti, bet ir stipriai pakenkti savo sveikatai. 

Depiliacija salonuose 

Grožio specialistai atliekantys plaukų šalinimą įvairias depiliacijos būdai baigia tam skirtus mokslus, įgyja patirties ir susiduria su įvairiausio tipo plaukeliais. Todėl toks patyręs žmogus depiliaciją atliks visada tiksliai, mažiau skausmingai ir tai sumažins tikimybę smarkiai pažeisti odą. Apsilankius pas specialistę visada gausite išsamią konsultaciją, patarimus koks depiliacijos būdas Jums tinkamiausias, kaip ilgiau išlaikyti odą glotnią. 

Prieš bet kokią depiliacijos procedūrą pasidomėkite kokius žingsnius reikia atlikti. Prieš vienas procedūras plaukelius rekomenduojama nuskusti, prieš kitas juos kaip tik reikia paauginti. Pasitarusios su specialiste žinosite kaip tinkamai pasiruošti procedūrai.  

Depiliacija Vilniuje atliekama daugelyje grožio salonų, kur Jus pasitiks profesionalūs specialistai, kurie patars ir padės pasirinkti tinkamą būdą. Depiliacija Kaune taip pat viena iš populiariausių grožio paslaugų, tad ir salonų, teikiančių šią paslaugą atrasite tikrai daug. Didieji miestai stengiasi patenkinti šį poreikį ir suteikti savo klientėms visą įmanomą paslaugų spektrą, tame tarpe ir depiliaciją. 

Depiliacijos būdų daug, tačiau džiugu tai, kad kiekviena tikrai atras sau tinkamiausią ir priimtiniausią. Plaukų šalinimas yra toks pat svarbus grožio ritualas kaip manikiūras, pedikiūras ar plaukų dažymas. Juk lygi ir glotni oda bei tinkama higiena yra viskas ko trokšta kiekviena moteris, o ypatingai vasaros sezonu kai demonstruojame daugiau nuogo kūno. Senovėje moterims ši procedūra buvo privaloma, o šiais laikais depiliaciją drąsiai renkasi ir vyrai, kurie rūpinasi ne tik savo išvaizda, bet ir higiena.

 

Atgal