Bookitnow.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydamas(-a) toliau sutinki su būtiniausiais slapukais. Taip pat gali sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Duomenų valdytojas UAB "Gera dovana". Pakeisti ar atnaujinti pasirinkimus gali atlikti čia Slapukų politika.
Turbūt nerastume žmogaus, kuris per gyvenimą nebūtų patyręs galvos skausmo. Dažniausiai galvos skausmas užklumpa netikėtai. Skausmas gali būti momentinis, periodinis ar nuolatinis. Priežasčių kodėl skauda galvą gali būti įvairių. Skaudėti gali skirtingose galvos vietose, kas taip pat reiškia skirtingas priežastis.
Nors daugelis vos suskaudus galvai griebiasi vaistų nuo skausmo, tačiau pirmiausia vertėtų išsiaiškinti skausmo priežastį. Tik tada galima pasirinkti tinkamą gydymo būdą. Šiame straipsnyje papasakosime ką reiškia galvos skausmas tam tikrose vietose ir ką daryti suskaudus galvai.
Kodėl skauda galvą?
Galvos skausmas ne visada yra pavojingas ar reiškia, kad sergate sunkia liga. Žinoma, jei galvą skauda dažnai ir stipriai apsilankyti pas gydytoją būtina, kad išsiaiškinti skausmo priežastį. Tačiau įprastai galvos skausmą sukelia:
Stresas ir įtampa. Dažnai patiriamas stresas ir nuolatinė įtampa gali sukelti įvairius galvos skausmus. Ilgalaikis streso poveikis organizmui gali sukelti įtampą tam tikrose raumenų grupėse, ypač kaklo ir pečių, ši įtampa pasireiškia galvos skausmu.
Per didelis kofeino vartojimas. Kofeino vartojimas, ypač dideliais kiekiais dažnai sukelia galvos skausmus.
Dehidratacija. Nepakankamas skysčių kiekis organizme gali sukelti galvos skausmą. Svarbu, išgerti pakankamai vandens per dieną.
Miego trūkumas. Miego trūkumas taip pat gali sukelti galvos skausmą.
Ką reiškia galvos skausmas tam tikrose srityse? Pavyzdžiui, nuolat skauda galvą pakaušio srityje ar smilkiniuose? Toliau papasakosime, ką gali reikšti galvos skausmas atskirose srityse.
Skausmas užpakalinėje galvos dalyje
Jei dažnai skauda galvą pakaušio srityje, šis skausmas dažniausiai susijęs su hipertenzija. Skausmas pakaušio srityje taip pat gali reikšti ir kitas pavojingas ligas, kaip meningitas ar pakaušio neuralgija. Hipertenzijos sukeltas skausmas įprastai būna dilgčiojantis, pulsuojantis ir nepaliaujamas. Galvos skausmas dažniausiai atsiranda ryte, gali pykinti ar svaigti galva. Esant meningitui, galvos skausmą lydi sprando sąstingis, aukšta temperatūra, raumenų ir sąnarių skausmai, o tam tikrais atvejais ir sąmonės sutrikimai. Jei skauda galvą kairėje pusėje pakaušyje, tai gali būti susiję su ausies ar danties infekcija.
Skausmas priekinėje galvos dalyje
Dažniausiai skausmas priekinėje galvos dalyje, ypač jei skauda galvą kaktos srityje, būdingas migrenai ir klasteriniam galvos skausmui. Esant migrenai, galvos skausmas yra stiprus, pulsuojantis ir labai intensyvus. Taip pat gali pasireikšti ir akiduobių srityje. Skausmas gali trukti net iki 72 valandų. Na, o klasterinis galvos skausmas, kuris yra itin stiprus, pasireiškia gana retai. Jei Jums stipriai skauda galvą smilkinių srityje, tai taip pat gali būti klasterinis galvos skausmas. Šis skausmas yra veriantis ar deginantis ir atsiranda staiga, netikėtai. Skausmo priepuolis trunka nuo kelių minučių iki kelių valandų ir gali pasireikšti kelis kartus per parą.
Galvos skausmas smilkiniuose
Jei skauda galvą smilkinių srityje, tai gali rodyti, kad jaučiate įtampą. Skausmas yra bukas, pastovus ir gali stiprėti. Skausmą gali lydėti ir galvos spaudimas. Galvos skausmas smilkiniuose gali stiprėti dėl streso, nuovargio, miego trūkumo.
Skauda galvą - ką daryti?
Jei galvos skausmas yra stiprus ir nepranyksta pavartojus medikamentų, galvos skausmą sukelia trauma, skausmą lydi kiti simptomai (vėmimas, regėjimo ar kalbos sutrikimas, kaklo sąstingis) būtina kuo greičiau kreiptis į medikus.
Jei galvos skausmas nėra labai stiprus, skauda nereguliariai, jaučiamas įtampos tipo skausmas, tuomet skausmui malšinti galima pasitelkti vaistus. Tačiau svarbu jais nepiktnaudžiauti. Esant migrenai, stipresnius vaistus paskiria gydytojas.
Nestiprų galvos skausmą galima numalšinti natūraliai, pavyzdžiui, įprastai užtenka pailsėti, pabūti ramioje ar tamsioje aplinkoje, taip pat pamiegoti. Jei galvą skauda dėl įtampos, reikėtų pasivaikščioti, giliai pakvėpuoti, užsiregistruoti atpalaiduojamam ar gydomajam masažui.
Jei ateityje norite išvengti galvos skausmų, rekomenduojama kiek įmanoma sumažinti stresą savo gyvenime (užsiimkite raminančiais pratimais, joga, meditacija ir panašiai). Taip pat svarbu gerai išsimiegoti ir pakankamai pailsėti. Nepamirškite išgerti reikiamo kiekio vandens. Sveika mityba ir kofeino atsisakymas taip pat gali sumažinti galvos skausmus. Tačiau jei galvos skausmas yra stiprus ir Jūs dažnai griebiatės vaistų nuo skausmo, būtinai kreipkitės pas savo šeimos gydytoją ir kartu atraskite skausmo priežastį, taip išvengsite rimtesnių problemų ir gausite tinkamą gydymą.