2022-03-03
Graži, lygi oda – tai sveikatos ir geros savijautos požymis. Net jei daugelis moterų kruopščiai rūpinasi veido oda, tai kūno odai skiria kur kas mažiau dėmesio. Nesportuojant, geriant per mažai vandens, nesubalansavus mitybos, greitai „išlenda“ celiulitas, kurio atsikratyti, deja, sunku.
Celiulitas – aktuali estetinė problema, nors medikai kartais jį vadina liga. Jis daro neigiamą įtaką moterų savivertei: viešose vietose joms nejauku vilkėti maudymosi kostiumėlius, vasarą jos drovisi pasipuošti trumpesniu sijonu, suknele ar šortukais. Celiulito turinčios moterys turi kompleksų ir negali gyventi visaverčio gyvenimo.
Didžioji dalis merginų ir moterų, celiulitą pažįsta ne tik teoriškai, bet ir praktiškai. Keli esminiai faktai apie celiulitą:
Celiulitas vargina nuo 80 iki 90 proc. moterų. Vyrų, turinčių celiulito, gali būti vos iki 10 proc., nes jų riebalinės ląstelės giliau „užkonservuotos“ odoje.
Dėl savo tekstūros celiulitas dažnai yra palyginamas su apelsino žievele.
Yra daug celiulito gydymo būdų, tačiau nemaža jų dalis turi tik trumpalaikį poveikį.
Sveika mityba, metimas rūkyti, aktyvus gyvenimo būdas ir anticeliulitiniai masažai padės efektyviai sumažinti celiulitą.
Celiulito atsiranda sutrikus limfos tekėjimui ir kraujotakai. Retais atvejais šiuos sutrikimus lemia paveldimumas, kur kas dažniau – įvairūs neigiami įpročiai:
pasyvus gyvenimo būdas – mažai sportuojama, daug laiko praleidžiama sėdint;
nesubalansuota mityba: riebaus, saldaus, aštraus maisto, alkoholio perteklius mityboje;
geriama per mažai vandens;
rūkoma;
laikantis drastiškų dietų, per greitai netenkama svorio ir vėliau jo vėl priaugama, pradėjus maitintis įprastai;
stresas;
nėštumo, žindymo, menopauzės laikotarpiai, kai sutrinka hormonų veikla, ir kt.
Celiulitas išryškėja 3 kūno srityse – ant šlaunų ir sėdmenų, pilvo ir ant žastų:
Šlaunys ir sėdmenys.
Pirmasis vaizdas, apie kurį pagalvojame išgirdę sąvoką „celiulitas“ – tai pilnokos šlaunys ir užpakaliukas. Šlaunys – viena kūno vietų, ant kurios kaupiasi daugiausia celiulito. Būtent dėl to, kad celiulitas pirmiausiai nusėja šlaunis ir sėdmenis, anticeliulitinio masažo metu nuodugniai masažuojama apatinė kūno dalis.
Pilvas.
Kita sritis, kur dar gali kauptis celiulitas – tai pilvas. Moterys ant pilvo celiulitą dažnai pastebi pasibaigus lytinei brandai, po vaikelio gimimo ar žindant. Hormonų pokyčiai skatina riebalų ir celiulito susidarymą. Ant pilvo celiulitas gali formuotis ir antsvorio turintiems vyrams. Vyrams ši problema gali atsirasti ir dėl androgenų – vyriškųjų lytinių hormonų – trūkumo.
Rankos (žastai).
Nors rankos dažniausiai nėra laikomos kūno dalimi, ant kurios kaupiasi riebalai, tačiau praktika sako ką kita – celiulito aptinkama ir viršutinėje rankų dalyje, t. y. ant žastų. Šioje srityje celiulito taip pat gali būti ir pas vyrus. Be to, organizmui senstant oda suplonėja, todėl celiulitas tampa labiau pastebimas. Tad jei pastebėjote nelygumų ne tik ant šlaunų, sėdmenų, bet ir ant pilvo bei žastų, rinkitės viso kūno anticeliulitinį masažą.
Vienas iš efektyviausių metodų norint sumažinti celiulito sankaupas – anticeliulitiniai masažai. Masažuojant celiulito paveiktas kūno sritis suaktyvinama kraujotaka, išjudinamos riebalinės ląstelės, skaidomi toksinai, o odos būklė pastebimai pagerėja. Taigi anticeliulitiniam masažui galima priskirti šiuos nuopelnus:
pagerėja limfotaka;
iš organizmo pašalinami toksinai;
efektyviai mažinamos kūno apimtys: pavyzdžiui, po 10-ies anticeliulitinių masažų kurso galimi nedideli svorio pokyčiai, o jei tuo pačiu metu ir sportuojama, ir koreguojama mityba, galima pasiekti dar akivaizdesnių rezultatų;
oda tampa akivaizdžiai lygesnė nei prieš atliekant masažus;
po masažo pagreitėja medžiagų apykaita;
pagerėja bendroji viso organizmo sveikata.
Vienareikšmio atsakymo, ar efektyvesni rankomis, ar aparatu atliekami masažai, nėra. Viską lemia situacija ir papildomos priemonės, kurios pasitelkiamos siekiant sumažinti celiulitą. Pavyzdžiui, jei nekeisime gyvenimo būdo ir įpročių ir rinksimės salone atliekamą anticeliulitinį masažą rankomis, procedūra bus efektyvi. Tačiau jei sportuosime, gersime daug vandens, sureguliuosime mitybą ir rinksimės anticeliulitinius masažus aparatu, rezultatas gali būti geresnis nei pirmu atveju. Aišku viena – norint geresnio efekto, reikėtų kreiptis į specialistus, dirbančius grožio salonuose ir klinikose, o anticeliulitiniai masažai ir kitos procedūros specialiais masažuokliais namuose gali būti tik palaikomosios priemonės.
Anot trenerės ir mitybos ekspertės Editos Poškaitienės, masažuokliai-treniruokliai didelės įtakos lieknėjant nedaro. Kur kas svarbiau – subalansuoti mitybą, aktyviai leisti laisvalaikį. Didžiausi celiulito priešai – važinėjimas dviračiu, bėgiojimas, šokiai, greitasis ėjimas ir pan. Specialius treniruoklius, padedančius kovoti su celiulitu, išbandžiusi trenerė teigė, kad jie suaktyvina limfos tekėjimą. Tačiau žmogaus prisilietimas – vis dar nepakeičiamas: rankomis atliekamas anticeliulitinis masažas daro stebuklus.
Efektyviausiai riebalus tirpdo kardio treniruotės. Celiulitas – tai tam tikros rūšies riebalai ir vienas iš geriausiai laiko patikrintų būdų, kaip jo atsikratyti, yra riebalus deginantis sportas. Intensyvios kardio treniruotės (bėgimas, važiavimas dviračiu, kopimas į kalnus ar kardio treniruotės sporto klube). Tačiau savo kūno galimybes reikėtų vertinti realiai. Sumažinti kūno riebalų kiekį ir pamatyti teigiamus odos pokyčius gali prireikti kelių mėnesių.
Tonizuoti raumenis. Sumažinus riebalų kiekį organizme, reikia atstatyti raumenų (dvigalvio šlaunies ir sėdmens raumenų) tonusą, kad jie sustiprėtų. Raumenų tonusą padeda atkurti joga, pilatesas, kalanetika. 30 minučių mankštos pratimai, atliekami kasdien, jau netrukus leis džiaugtis dailesnėmis kojų, šlaunų, sėdmenų ir pilvo linijomis.
Odos šveitimas ir anticeliulitiniai masažai. Odos šveitimas su sausu šepečiu šiurkščiais šereliais arba anticeliulitinis masažas padeda suaktyvinti limfos apykaitą ir pagreitinti toksinų pasišalinimą iš organizmo.
Valgyti tinkamą maistą. Sveikos mitybos taisyklės padeda išlaikyti normalų svorį. Kuo mažiau riebalų kūne, tuo mažiau celiulito. Reikėtų laikytis tokio mitybos plano, kurio pagrindą sudarytų vaisiai, daržovės, liesi baltymai, sveikieji riebalai ir visadaliai grūdai.
Gerti pakankamai vandens. Oda bus lygesnė, jei organizmui netrūks vandens. Todėl reikėtų dažniau prisiminti išgerti stiklinę gryno vandens. Organizmo drėkinimas iš vidaus pagerina odos tekstūrą ir padeda lengviau pašalinti skysčių perteklių.
Nors šiomis dienomis grožio industrija siūlo vis naujesnių bei novatoriškesnių celiulito gydymo metodų, pats pagrindas visuomet išlieka tas pats, tai didysis trejetas: sveika mityba, derinama su fiziniu aktyvumu, ir tik tada papildomos priemonės.
Geriausios papildomos priemonės yra anticeliulitiniai masažai, limfodrenažiniai masažai, vakuuminiai masažai, odos šveitimai ir t. t. Taip pat atliekant šias procedūras salonuose, vertėtų profilaktiškai rūpintis oda namuose:
Šiurkšti kempinė.
Po dušo ar vonios reikia trinti šiurkščia kempine problemines zonas - pradėkite nuo kojų pirštų ir baikite pilvu. Trinkite stipriai, kad oda paraudonuotų ir imtų degti - tik tada kraujotaka suaktyvės, oda darysis lygesnė.
Eteriniai aliejai.
Aliejų mišiniais tepkite tas vietas, kurios paveiktos celiulito (klubus, šlaunis, sėdmenis, pilvą), ir gerai pamasažuokite.
Kavos tirščiai.
Po dušo ar vonios problemines kūno vietas įtrinkite naminiu šveitikliu. O jis paprastas - į bet kokį kremą kūnui įmaišykite maltos kavos. Prieš naudojimą tegu pastovi bent porą valandų, kad kremas sugertų naudingas kavos savybes bei aromatą.
Jūros druska.
Joje yra naudingų medžiagų. Jei trinsite odą, bus jums druska kaip geras šveitiklis. Po dušo ar vonios paimkite druskos gabalėlius ir gerokai patrinkite odą, paskui nuplaukite šiltu vandeniu ir įtrinkite anticeliulitinio kremo.
Tai dar viena plačiai žinoma ir naudinga procedūra norinčioms atsikratyti celiulito. Jis puikiai tinka gydant įsisenėjusį celiulitą. Vakuuminiu masažu siekiama suskaidyti poodinį riebalų sluoksnį, prisotinti audinius deguonies, pašalinti šlakus, aprūpinti ląsteles deguonimi.
Vakuuminiai masažai atliekami naudojant specialius aparatus su vakuumą sudarančiais antgaliais: oda įsiurbiama į specialią ertmę – tai padidina masažo efektyvumą. Intensyvūs judesiai suaktyvina mikrocirkuliaciją, pagerina kraujotaką, skatina riebalų skaidymo procesus, elastino ir kolageno sintezę.
Vakuuminis masažas plačiai žinomas ne tik kaip liekninamasis, suteikiantis odai elastingumo, bet ir šviesinantis strijas bei randus. Jis taip pat efektyvus šąlant galūnėms, tinstant kojoms, sutrikus virškinimui, kamuojant nemigai, kenčiant nuo įvairių skausmų. Po šio masažo padidėja laimės hormonų endorfinų išsiskyrimas.
Kaip ir prieš (per) limfodrenažinį masažą, taip ir prieš (per) vakuuminį masažą rekomenduojama gerti daugiau vandens. Po vakuuminio masažo galima atlikti kūno įvyniojimą arba įtrinti problemines vietas specialiais kremais, losjonais ar kitokiomis kosmetinėmis priemonėmis.
Atliekant anticeliulitinį vakuuminį masažą pirmą kartą, nereikėtų persistengti – visų šlakų, kuriuos organizmas kaupė ilgą laiką, atsikratysite palaipsniui. Per savaitę rekomenduojama atlikti 2–3 vakuuminius masažus. Labai gerų rezultatų galima tikėtis vidutiniškai po 10–15 masažų kurso, o pirmieji rezultatai akivaizdūs jau po kelių procedūrų. Vėliau, po procedūrų kurso, siekiant ilgiau išsaugoti efektą, problemines vietas reikėtų masažuoti 1–2 k. per mėnesį.
Vakuuminį masažą atlieka šie salonai: „VK“, grožio ir sveikatos centras „High Care“, „MODAMO“, „Beauty by Ugne“, „Qi Anmo“, „Masažo klinika“, kūno priežiūros studija „Anima“, „Tobulos figūros paslaptis“, „Masažo menas“.
Liposažas – pasaulyje labai populiarus rankomis atliekamas liekninamasis anticeliulitinis masažas. Siekdamas, kiek įmanoma, greitesnio ir saugesnio kūno lieknėjimo, liposažą sukūrė žymus masažo terapijos ugdytojas ir praktikas Charles W. Wiltsie (JAV).
Liposažas yra natūralus, neinvazinis, neagresyvus ir ne toks skausmingas, kaip riebalų nusiurbimas, o efektas labai ryškus. Jo metu veikiami gilieji odos ir poodiniai riebalų sluoksniai, atsižvelgiant į kiekvieno paciento individualią kūno sandarą, celiulito išsivystymo laipsnį ir riebalinio audinio ypatumus.
Liposažo metu derinamos limfos apykaitos gerinimo, giluminio raumenų ir audinių masažo bei fizinės terapijos technikos užsistovėjusiam limfiniam skysčiui (limfoedemai) šalinti. Limfoedema daro odą nelygią arba sudribusią, didina celiulitą ir dažnai moteriai, besirūpinančiai savo išvaizda, kelia nemažai rūpesčių.
Liposažas ne tik gerina medžiagų apykaitą, šalina limfos bei vandens sankaupas, pabrinkimus, šalina toksinus, bet ir tonizuoja raumenis, stangrina sudribusią kūno odą, mažina celiulitą. Liposažas daromas atskirai dviem kūno zonoms – apatinei kūno daliai (kojos, sėdmenys, klubai ir pilvas) ir viršutinei kūno daliai (rankos, krūtinė, nugara), arba visam kūnui. Efektyviausiai veikia sudribusias odos sritis, tokias kaip pasmakrė, kaklas, taip pat apatinių sėdmenų sritį.
Šį masažą atlieka „Harmonijos menė “ ir „BOB Salon“ Vilniuje.
Anticeliulitinis masažas su Starvac – tai ypač efektyvus kovos su celiulitu būdas, taikomas probleminių sričių t. y. šlaunų, sėdmenų ir pilvo netolygiam poodiniam sluoksniui (celiulitui) mažinti. Šio masažo metu yra detoksikuojamos organizmo ląstelės, suaktyvėja medžiagų apykaita, prasiplečia nefunkcionuojantys kapiliarai, todėl į juos lengviau patenka kraujas ir pagerėja audinių aprūpinimas deguonimi. Po procedūros oda tampa lygesnė, elastingesnė ir gražesnė.
Tokį masažą Jums atlikti gali salonuose „Body Roll liekninamieji - stangrinamieji masažai“, „Tobula savijauta “, „Anticeliulitiniai limfodrenažiniai masažai Kaune “, „Wash and Blow“, „Masažo klinika“, „Kintera “, „Masažo miestas“ bei „Masažo namai “.
Jurga: „Aš praėjau 3 savaičių anticeliulitinių masažų rankomis kursą. Na, ir ką gi... Efektas akivaizdus! Tikrai kartosiu kursą!“
Martyna: „Iki nėštumo turėjau šiek tiek celiulito, tačiau po gimdymo, jo dar daugiau atsirado... Nusprendžiau išbandyti anticeliulitinių masažų kursą, nes sportas – neviliojo. Rezultatas pradėjo akivaizdžiai matytis po 5 kartų. Oda sustangrėjo, sumažėjo celiulito sankaupos, išsisklaidė tie „didieji įdubimai“. Taip pat vėl atsirado tarpas tarp šlaunų, kas man buvo itin aktualu!“
Elena: „Nors esu liekna, suspaudus odą matosi duobutės, kurios išties erzina. Todėl nusprendžiau išbandyti liposažą. Tiesą pasakius, procedūra nėra itin maloni, tačiau rezultatas matėsi jau po pirmos procedūros! Todėl buvo verta pakentėti... Tikrai kartosiu, kol pasieksiu norimus rezultatus!“
Lana: „Esu bandžiusi procedūrų kursą su Starvac. Patiko! Po pusės metų išmėginau smūginių bangų procedūrą celiulito šalinimui. Taip pat likau patenkinta! Todėl rekomenduoju abu. ??“
Greta: „Gavau dovanų 10 procedūrų kursą anticeliutiniams masažams. Pabaigus visą kursą galiu drąsiai džiaugtis, kad jau po 4 procedūrų matėsi akivaizdus rezultatas, o pabaigus visas 10, sugebėjau įlįsti į 2 dydžiais mažesnius džinsus!
Net ir rūpinantis savimi, valgant sveiką maistą, sportuojant ir skiriant pakankamai laiko poilsiui, celiulitas gali niekur nedingti. Geriausia, ką tada galite padaryti – tiesiog pamilti savo kūną tokį, koks jis yra! Reikėtų pasistengti atsikratyti įkyrių minčių apie savo išvaizdą, per daug savęs nekritikuoti ir nesmerkti už netobulumus. Labiau pasitikėkite savimi, renkitės tai, kas jums patinka ir džiaukitės gyvenimu. 80 % moterų turi celiulitą, todėl visada galite prisiminti, kad tokia esate ne viena!