Bookitnow.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydamas(-a) toliau sutinki su būtiniausiais slapukais. Taip pat gali sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Duomenų valdytojas UAB "Gera dovana". Pakeisti ar atnaujinti pasirinkimus gali atlikti čia Slapukų politika.
Patvirtinti pažymėtus
Prisijungti
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

Dantų balinimas: atsakymai į visus kylančius klausimus

2020-04-13

Dantų balinimas: atsakymai į visus kylančius klausimus

Balti dantys – tai kiekvieno žmogaus svajonė. Juk visi norime turėti akinančią šypseną. Balta dantų spalva suteikia didesnio pasitikėjimo savimi bei žavesio. Pripažinkime – mums visada maloniau bendrauti su gražios šypsenos savininkais. Todėl nenuostabu, kad dantų balinimas visame pasaulyje yra viena populiariausių dantų gražinimo procedūrų. Lietuvoje dažniausiai savo šypsena rūpinasi jaunesnio amžiaus moterys ir vyrai bei žmonės dirbantys šou verslo srityje. Tačiau nebūtina būti žvaigžde, kad galėtumėte mėgautis gražia šypsena... Taigi viskas ką reikia žinoti apie dantų balinimo procedūrą jau čia! 

KODĖL MŪSŲ DANTYS SU LAIKU PRARANDA BALTUMĄ? 

Bėgant laikui mūsų dantys praranda savo natūralią baltą spalvą ir pagelsta. Ir žinoma, kad tai tampa estetikos problema. Dantų emalis natūraliai yra baltas. Tačiau su laiku viršutinis emalio sluoksnis tampa plonesnis. Tuomet dantys atrodo gelsvesni. Pradeda ryškėti sluoksnis, esantis po emaliu – dentinas. Beje, dantų baltumą lemia ir genetika. Būna ir taip, kad pas vienus žmones natūraliai dantys gelsvesni arba akinamai balti.  

Tai, kad bėgant metams mūsų dantys tampa tamsesni ar pagelsta gali nulemti daugybė priežasčių: senėjimo procesai, genai, kai kurių vaistų vartojimas, dantų trauma, netinkamas dantų kanalų gydymas, maiste esantys dažikliai, rūkymas, stiprios arbatos ar kavos vartojimas, dažnas mėgavimasis vynu, per didelis fluoro, geležies kiekis geriamajame vandenyje. 

DANTŲ BALINIMAS – KAS TAI?  

Dantų balinimas yra viena populiariausių estetinio dantų gydymo procedūrų. Juk kiekvienam norisi turėti gražius, baltus dantis. Lietuvoje vis didesnis procentas žmonių renkasi įvairius dantų balinimo būdus. Pats dantų balinimas nėra sudėtinga procedūra ir daugumai žmonių leidžia džiaugtis akinančia šypsena. Dantų balinimo pagrindinė medžiaga - vandenilio peroksidas. Būtent balinimui vandenilio peroksidas panaudotas prieš daugiau nei 100 metų. Šią procedūrą pasiūlė JAV odontologas Vestlako. Tai įvyko 1895 m. Dantų balinimui šiuo metu dažniausiai naudojamas vandenilio peroksidas arba karbamido peroksidas. Karbamido peroksidas yra šiek tiek silpnesnis.  

Dantų balinimas nėra pavojingas pagal atliktus tyrimus tai saugi procedūra. Tačiau visais atvejais būtina konsultacija su odontologu. Labai svarbu įvertinti dantų būklę, emalį.  

Šiais laikais dantų balinimas gali būti atliekamas tiek odontologo kabinete, tiek namuose.  

DANTŲ BALINIMAS LAZERIU 

Dantų balinimas lazeriu – tai procedūra, kuomet dantys išbalinami gydytojo kėdėje per 1 kartą, o procedūra užtrunka vos 30 min. Balinimui naudojamas didesnės koncentracijos gelis, rezultatas greitas. Paprastai užtenka vienkartinės procedūros, po kurios vieną parą būna padidėjęs dantų jautrumas ir tiek pat laiko reikia vengti dažančių maisto produktų ir gėrimų. Lazeris, veikdamas kaip aktyvatorius, sustiprina balinimo gelio poveikį, todėl gaunamas maksimalus efektas per trumpą laiką. 

LED DANTŲ BALINIMAS 

LED dantų balinimas. Ši balinimo sistema labai efektyvi ir užtenka vos vieno apsilankymo. Procedūra trunka vidutiniškai 45 minutes. Procedūros metu balinimui naudojamas didesnės koncentracijos gelis, kuris padeda pasiekti efektyvių rezultatų. Gelis yra veikiamas šaltos, mėlynos LED šviesos spindulių. LED šviesa padeda aktyvuoti dantyse esantį deguonį. Procedūros metu valomas ne tik danties paviršius, bet ir išvaloma vidinė danties struktūra nuo šlakų.  

Paprastai užtenka vienkartinės procedūros, po kurios vieną parą būna padidėjęs dantų jautrumas ir tiek pat laiko reikia vengti dažančių maisto produktų ir gėrimų. Lazeris, veikdamas kaip aktyvatorius, sustiprina balinimo gelio poveikį, todėl gaunamas maksimalus efektas per trumpą laiką.  

Dantų balinimas lazeriu padeda pašviesinti dantų spalvą mažiausiai 4 tonais, o kartais net ir 10. Dantys baltesni išlieka metus, tinkamai prižiūrimi ir ilgesnį laiką.  

OFISINIS DANTŲ BALINIMAS 

Ofisinis dantų balinimas atliekamas odontologo kabinete. Tai pakankamai greitas būdas išbalinti dantis. Prireikia vos 2 ar 3 procedūrų. Vienos procedūra trunka valandą laiko. Po pirmos procedūros dantys pašviesėja keliais tonais. Pirmiausia yra izoliuojamos dantenos. Jos padengiamos apsaugine plėvele. Dantys yra padengiami geliu (didesnės koncentracijos). Tuomet jo veikimas suaktyvinimas helio lempos šviesa. Dantys po balinimo padengiami specialiu raminančiu geliu, kad sumažėtų jautrumas. Kaip ir po balinimo lazeriu ar LED lempa, taip ir po ofisinio balinimo dantys pirmas dienas jautresni.  

ENDODONTINIS PAVIENIŲ DANTŲ BALINIMAS 

Balinti galima ir pavienius dantis. Endodontiškai balinami yra negyvybingi dantys, kurių nepaveikia įprastos balinimo priemonės. Balinanti medžiaga įvedama tiesiai į danties šaknies kanalą. Tokiu būdu negyvybiškas dantis balinamas iš vidaus. Po procedūros jie ima keisti spalvą. Edodontinis dantų balinimas rekomenduojamas kas 2 metus.  

DANTŲ BALINIMAS NAMUOSE 

Dantų balinimas gali būti atliekamas ne tik odontologo kabinete, bet ir namuose. Žinoma, rekomenduojama pasitarti su odontologu, kokios priemonės tam tinkamiausios. Supažindinsime su dažniausiais būdais balinti dantis namuose.  

DANTŲ BALINIMAS KAPOMIS 

Dantų balinimas kapomis turbūt viena dažniausių procedūrų, kuri atliekama namuose. Tie, kas renkasi tokį balinimo būdą žino, kad kantrybės šiek tiek reikia. Tačiau toks balinimo būdas nėra brangus, be to, kokybiškas. Nors pats procesas vyksta namuose, apsilankymas pas odontologą yra būtinas. Odontologas turi paimti Jūsų dantų antspaudus, kad pagal juos būtų galima pagaminti individualias kapas. Individualios kapos tinkamos tik tam asmeniui. Kapos gaminamos iš visiškai saugių organizmui medžiagų.  

Dantų balinimas kapomis namuose yra labai patogus. Balinti dantis galite bet kuriuo, Jums patogiu metu. Rezultatai taip pat ilgalaikiai. O dantų spalva pašviesėja jau po dviejų savaičių. Balinimo procesas taip pat nėra sudėtingas. Savo kapas tereikia pripildyti specialiu balinamuoju geliu, kurį rekomenduos odontologas. Gelį galima pasirinkti ne tik norimo intensyvumo, bet ir skonio. Per parą kapą su geliu palaikyti užtenka vos kelias valandas. Laikant ilgesnį laiką balinimo efektas didesnis. Tačiau labai svarbu nepersistengti. Jei jaučiate nemalonų dantų jautrumą ar dantenų dirglumą būtina nutraukti dantų balinimą kapomis. Tokiu atveju būtina apsilankyti pas odontologą ir aptarti ar galimas tolimesnis balinimo procesas. Žinoma, nedidelis jautrumas iš karto po balinimo galimas.  

Balinant dantis kapomis turite žinoti: 

  • kapas būtina reguliariais ir tinkamai valyti 
  • gelį, skirtą balinimui reikia laikyti tamsioje, vėsioje vietoje 
  • dantų balinimo laikotarpiu reikėtų vengti produktų, gėrimų, kurie gali įtakoti dantų spalvos pakitimus 
  • jei dantys tampa labai jautrūs, iš karto nutraukite balinimo procesą 

DANTŲ BALINIMAS JUOSTELĖMIS 

Dar vienas būdas balinti dantis namuose – dantų balinimo juostelės. Šių juostelių galima įsigyti paprastai, be odontologo konsultacijos. Balinimas juostelėmis nekenksmingas, tačiau efektas pasiekiamas per gerokai ilgesnį laiką, nei kitais balinant dantis kitais būdais. Be to, juostelėmis sunkiau išbalinti ypač pageltusius dantis ar tokius, kurie turi įvairių spalvos netolygumų, dėmelių.  

Balinant dantis juostelėmis reikia suprasti, kad rezultatai nebus tokie, kaip balinant odontologijos kabinete ar balinant kapomis. Visos balinimo juostelės yra universalios. Tai reiškia, kad jų dydis ir plotis vieno dydžio. Dėl šios priežasties dantys gali išbalti netolygiai. Kitas svarbus dalykas, kurį reikia paminėti - naudojamas gelio stiprumas. Juostelių sudėtyje dažniausiai naudojamas pats didžiausias leidžiamas vandenilio peroksido procentas.  

Dantų balinimas juostelėmis užtrunka iki 1 valandos per dieną. Teigiama, kad dantų spalva pašviesėja vos po kelių dienų. Vis tik reiktų suprasti, kad toks balinimo būdas tikrai neilgalaikis, o juosteles naudoti iki 5 metų.  

NATŪRALŪS DANTŲ BALINIMO BŪDAI - AR SAUGU?  

Žmonės dažnai išbando ir natūralius dantų balinimo būdus. Tik vertėtų per daug neeksperimentuoti. Daugeliu atveju galima tik daugiau pažeisti dantų emalį nei išgauti teigiamą ir ilgalaikį efektą. Žmonės dažniausiai išbando dantų balinimą soda, anglimi, kokosų aliejumi, citrinos sultimis, vandenilio peroksidu ir kitomis natūraliomis priemonėmis.  

DANTŲ BALINIMAS SU SODA 

Vienas dažniausiai pasirenkamų būdų balinti dantis namuose – su soda. Toks balinimo būdas vienas pigiausių, tačiau jis nėra tinkamas. Balindami dantis su soda galite prisidaryti daugiau žalos. Soda ardo dantų emalį, gali sukelti bakterinį disbalansą, stipriai pažeisti dantenas. Soda dažnai naudojama ir buityje, valant įvairius paviršius. Tad pagalvokite, ką ji padaro su Jūsų dantimis. Reguliariai balinant dantis soda gali nusileisti dantenos, atsirasti ne tik emalio, bet ir dentino pažeidimų. Ilgainiui kai kuriems žmonėms gali sutrikti ir skonio receptoriai.  

DANTŲ BALINIMAS ANGLIMI 

Dar vienas populiarus būdas - dantų balinimas anglimi. Žmonės naudoja paprastą anglį, aktyviąją anglį ar net medžio pelenus. Tačiau šis būdas taip pat nėra saugus. Lygiai taip pat, kaip ir balinant dantis soda yra pažeidžiamas emalis.  

DANTŲ BALINIMAS KOKOSŲ ALIEJUMI 

Dantų balinimui naudojamas ir kokosų aliejus. Internete galima rasti atsiliepimų, kad kokosų aliejus padeda balinti dantis. Vis dėl to didelio efekto tikėtis neverta. Tačiau kokosų aliejus bet kokiu atveju bus naudingas. Skalaujant juo burną pagerinsite dantenų būklę, gal būt šiek tiek pašviesės dantys. Tačiau tai tikrai nėra tas būdas, kuris padės ilgam laikui ir efektyviai išbalinti dantis.  

AR VISIEMS GALIMA BALINTI DANTIS? 

Dantų balinimas dažniausiai tinka kiekvienam. Tačiau yra ne vienas atvejis, kada dantų balinimo atlikti negalima ar nerekomenduojama.  

  • Dantų balinimas nerekomenduojamas laukiantis ar žindant kūdikį. Balinamasis gelis suaugusiam žalos nepadarys, tačiau neaišku, kaip gali pakenkti kūdikiui. Rekomenduojama atidėti dantų balinimą.  
  • Vaikams ar paaugliams negalima atlikti dantų balinimo. Jų dantų emalis dar tik formuojasi. Dantų balinimas gali įtakoti ir sutrikdyti emalio formavimąsi. Dantų balinimas tokiame amžiuje gali turėti įtakos įvairių dantų ligų susidarymui ateityje. Be viso to balinimo metu vaikui gali būti pažeistas nervas, o iš to kyla didelis ir ilgalaikis jautrumas.  
  • Jei sergate dantenų ligomis ar kitomis dantų, burnos ertmės ligomis, taip pat turėtumėte vengti balinimo. Pirmiausia svarbu išsigydyti tokias ligas. 
  • Dantų balinimas nerekomenduojamas jei dantys be galo jautrūs, itin plonas viršutinis emalio sluoksnis. Negalima balinti ir esant atviriems dantų defektams, atviroms dantų šaknims.  
  • Jei sergate virškinamojo trakto ligomis taip pat turėtumėte vengti dantų balinimo procedūrų.  
  • Žmonėms, kurie turi alergiją peroksidui, dantų balinimas taip pat negalimas. 
  • Jei dantys pažeisti ėduonies, pirmiausia turėtumėte išsigydyti pažeidimus. Tik po rekomenduotino laiko galimas dantų balinimas. Dažniausiai jį galima atlikti po pusės mėnesio.  
  • Turintiems apatinio žandikaulio sąnario sutrikimų dantų balinimas taip pat nerekomenduojamas. 
  • Rūkantiems ar dažnai vartojantiems alkoholį dantų balinimas nerekomenduojamas. Visų pirmiausia todėl, kad šviesios dantų spalvos išlaikyti nepavyks dėl šių žalingų įpročių. Be to, kai kuriais atvejais dantys po balinimo gali tapti dar tamsesni.  
  • Dantų balinimas neatliekamas jei yra dantų restauracijos nusidėvėjimo požymių - nudilimas, pralaidumas. Jei bus atvirų vietų, balinimo medžiaga pateks į danties ertmėje esantį pulpą. O tai gali sukelti ir uždegiminius procesus.  
  • Svarbu žinoti, jei ant dantų turite tamsių dėmių, balinimo procedūrų gali prireikti daugiau ir procesas gali būti ilgas. Be to, tai ne visada garantuoja efektyvius rezultatus.  

NUO KO PRIKLAUSO KIEK ILGAI DANTYS IŠLIKS BALTI? 

Tai, kiek laiko išliks procedūros rezultatas, priklauso nuo žmogaus higienos, mitybos, žalingų įpročių. Tačiau kiek ilgai išliks balti dantys, taip pat priklauso ir nuo to, ar procedūrą darėtės patys, nieko apie ją nesuprasdami, ar vis tik pasitarėte su specialistu. Būtina žinoti, kad balinimo procedūrų efektyvumas priklauso nuo preparato koncentracijos, šviesos šaltinio galingumo, bei nuo vartojamo maisto pobūdžio ir nuo to, kaip žmogus laikosi burnos higienos. Norintiems gero ir ilgalaikio rezultato patartina pasirinkti dantų balinimą gydytojo odontologo kabinete, taip pat rinktis dideles klinikas, turinčias naujausios kartos įrangą bei  profesionalius specialistus, kurie nuolatos kelia kvalifikaciją Lietuvoje bei užsienyje. 

Svarbu paminėti, kad dantų balinimo metu spalvos visiškai nekeičia plombos, vainikėliai ar kitos dantų restauracijos. Geriausia tokiu atveju pirmiausia atlikti dantų balinimą, o po jo pritaikyti plombos ar kitos restauracijos spalvą. Kitu atveju galite turėti ne itin džiuginantį rezultatą.  

DANTŲ BALINIMAS VILNIUJE 

Ieškantiems geriausių dantų balinimo specialistų Vilniuje, tikrai turime ką rekomenduoti. Vilniuje esanti „Šypsenų alėja“ laukia ne tik kiekvieno norinčio pasidaryti dantų balinimo procedūrą, bet ir burnos higieną. Ši procedūra būtina norint balintis dantis! Svarbu tai, jog taip pat šioje klinikoje atliekama biostimuliacija. Tai procedūra, kuri slopina uždegimus, padeda greičiau gyti herpes bei atstato mikrokraujotakąBiostimuliacijos lazeriu, tai trumpa procedūra, paspartinanti žaizdų gijimą, slopinanti skausmą ir patinimą. 

Dantų balinimas Vilniuje puikiai atliekamas ir lazerinės estetikos klinikoje „Novana“, klinikoje „Papadent“ bei „Joladenta“. 

DANTŲ BALINIMAS KAUNE 

Kaune dantų balinimą su LED lempa atlieka odontologijos klinika „Šypsenų alėja“. Be to, čia atliekamas ne tik dantų balinimas, bet ir profesionali burnos higiena. Profesionali burnos higienos procedūra – viena iš svarbiausių profilaktinių priemonių, padedančių apsaugoti dantis bei dantenas nuo galimų pakitimų. Atliekant šią procedūrą bent 2 kartus per metus, ilgiau išsaugomi ne tik sveiki dantys, bet ir periodonto audiniai. O svarbiausia tai, kad po burnos higienos procedūros dantys bus visapusiškai gražesni ir baltesni. Po higienos procedūros kiekvienam pacientui dovanojamas balinimo gelis su kuriuo labai paprastu būdu namuose, patys pacientai galės išbalinti savo dantis ir džiaugtis dar baltesne šypseną! 

Dantų balinimas Kaune atliekamas ir klinikoje Neodenta“. Čia dirba gausi profesionalų komanda, kuri teikia ne tik balinimo, bet ir dantų protezavimo, implantavimo paslaugas. Šios klinikos specialistams galite drąsiai patikėti savo dantis.  

KIEK KAINUOJA DANTŲ BALINIMAS? 

Dantų balinimo procedūrų kainos išties labai įvairios, tad pasakyti konkrečią kainą – sudėtinga. Tačiau, reikėtų atsižvelgti į tai, jog kaina priklausys nuo miesto ir klinikos, kurioje darysitės procedūrą bei Jūsų dantų būklės. Kaina gali svyruoti nuo 100 iki 200 eurų (kartais ir daugiau, ypač sostinėje). Taip pat reikėtų nepamiršti, jog prieš tai būtina burnos higienos procedūra, kuri kainuoja 30-50 eurų. 

DANTŲ BALINIMAS – AKCIJA 

Dantų balinimui šiuo metu pas mūsų partnerius yra skelbiamos stulbinančios akcijos. Tad jei norite dantų balinimo puikiomis kainomis, užsisakykite paslaugas jau dabar. Šiuo metu dantų balinimo kainos mažesnės net iki 55 %.  

Taigi, pamirškite pageltusius dantis ir keliaukite pasikonsultuoti su gydytoju. Jei gausite leidimą balintis dantis, tuomet pirmyn! Tai procedūra, kuri leis Jums labiau pasitikėti savimi ir jaustis gražesniu žmogumi. Ir neeksperimentuokite namuose su įvairiomis priemonėmis, kurios gali daugiau pakenkti nei padėti.  

Atgal