Bookitnow.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydamas(-a) toliau sutinki su būtiniausiais slapukais. Taip pat gali sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Duomenų valdytojas UAB "Gera dovana". Pakeisti ar atnaujinti pasirinkimus gali atlikti čia Slapukų politika.
Patvirtinti pažymėtus
Prisijungti
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

Celiulitas – atsiradimo priežastys ir gydymas

2022-02-22

Celiulitas – atsiradimo priežastys ir gydymas

Celiulitas – su juo susiduria net iki 90 % moterų ir dalis vyrų. Celiulitas dažniausiai pasireiškia ant šlaunų ir sėdmenų. Oda atrodo tarsi apelsino žievelė, nelygi, grublėta, o tai sukelia nemažą diskomfortą. Tačiau derėtų suprasti, kad celiulitas tai Jūsų organizmo vidinių procesų veidrodis. Viskas vyksta dėl odos riebalinio audinio pakitimų. Įvairios priežastys ir uždegiminiai procesai įtakoja riebalų ląstelių didėjimą. Didėdamos riebalų ląstelės veikia jungiamąjį audinį ir odos paviršius išsikraipo. Be odos išvaizdos pakitimų, sutrinka ir limfinė sistema, kraujotaka, didėjau skysčių kaupimasis. Žinoma, svarbiausias klausimas – koks celiulito gydymas? Straipsnyje papasakosime, kaip sumažinti celiulitą ir ką daryti, kad jo išvengtumėte.  

Celiulitas – kelių stadijų procesas 

Celiulitas atsiranda pamažu. Todėl vos pastebėjus jo užuomazgas reikėtų imtis profilaktinių priemonių. Na, o kad galėtumėte suprasti, kad Jums atsiranda celiulitas, susipažinkite su skirtingomis stadijomis.  

Pirma celiulito stadija. Atsiranda minimalūs odos pasikeitimai, susikaupia daugiau riebalų ant sėdmenų, šlaunų, juosmens.  

Antra celiulito stadija. Odos pakitimai labiausiai matomi, kai suspaudžiame odą. Ją perbraukus juntami nelygumai.  

Trečia celiulito stadija. Oda atrodo tarsi apelsino žievelė, ji grublėta, nelygi.  

Ketvirta celiulito stadija. Oda ne tik grublėta, bet ir susidarę mazgeliai, iškilimai. Oda tampa plona, kai kur ji net skausminga. Tai sunkiausia celiulito stadija.  

Kodėl atsiranda celiulitas?  

Celiulito atsiradimo priežasčių tikrai nemažai, tačiau moksliškai dar nėra tiksliai atskleista, kodėl jis susidaro. Vis tik, žinoma, kad celiulitas atsiranda tuomet, kai susikaupia riebalų ląstelės, prasideda uždegiminiai procesai, ima kauptis skysčiai, kietėja jungiamasis audinys. Visi šie procesai prasideda ne šiaip sau. Tam turi įtakos tiek mūsų gyvenimo būdas, tiek genetika ar net hormonai.  

Genetika. Pastebima, kad jei mama turėjo celiulitą, tai didelė tikimybė, kad jį turėsite ir Jūs. Žinoma, jei imsitės profilaktinių priemonių, jis gali neatsirasti arba būti labai nežymus.  

Hormonai. Hormonai neabejotinai vaidina didelį vaidmenį vystantis celiulitui. Kai organizme padidėja estrogeno, insulino, noradrenalino, skydliaukės ar prolaktino hormonų, celiulitas ima vystytis daug greičiau. Beje, artėjant menopauzei tokio hormono, kaip estrogenas organizme mažėja, tačiau didelis jo sumažėjimas taip pat daro įtaką - suprastėja kraujotaka, ima didėti riebalų ląstelės, mažėja kolageno gamyba. Dėl to ne tik suglemba oda, bet ir padidėja tikimybė, kad išsivystys celiulitas.  

Netinkama mityba bei viršsvoris dar viena dažna celiulito atsiradimo problema. Jei valgote per daug riebalų, druskos, angliavandenių, žinokite, kad ne tik neužkertate kelio odos pakitimams, bet ir greitinate procesus. Tačiau celiulitas atsiranda ne tik viršsvorio turinčioms moterims ar vyrams. Jis gali atsirasti net jei ir esate liekni, tačiau valgote neteisingai. Be to, dauguma mano, kad celiulitas atsiranda tik vyresniems, tačiau jis gali atsirasti net ir paaugliams.  

Ilgas sėdėjimas, mažas fizinis aktyvumas – tai taip pat sudaro palankias sąlygas atsirasti celiulitui. Taip pat veikia stresas, įvairios dietos, žalingi įpročiai - rūkymas, alkoholis.  

Celiulito gydymas ir profilaktika 

Su celiulitu kovoti ir jį mažinti padeda daug skirtingų būdu. Žinoma, pirmiausia sveikas, subalansuotas maistas, vanduo ir žinoma fizinis aktyvumas. Sveika gyvensena ypatingai svarbi norint ne tik sumažinti celiulitą, bet ir užkirsti kelią jo atsiradimui. Be jokios abejonės, celiulitą mažinti bei jo išvengti padeda ir įvairios gydomosios procedūros.  

Limfordrenažinis masažas 

Limfodrenažinis masažas yra itin veiksminga priemonė norint ne tik pagerinti savijautą, bet ir padailinti savo kūno linijas bei sumažinti celiulitą. Po limfodrenažinio masažo pagerėja kraujotakos, limfinės sistemos darbas, gražėja oda. Iš organizmo daug greičiau pasišalina toksinai, pertekliniai skysčiai ir žinoma, sumažėja celiulitas. 

Limfodrenažinis masažas gali būti atliekamas masažuotojo rankomis ir pasitelkiant įvairius volelius, masažinius kamuoliukus. Tačiau moterys itin pamėgo masažus atliekamus Roll Shaper aparatais. Kadangi pats masažo procesas nesudėtingas, o rezultatas itin efektyvus. Tokio masažinio įrenginio masažo metu organizmas skatinamas šalinti perteklinius skysčius, toksinus. Oda tampa lygesnė, suaktyvėja limfinės sistemos darbas bei kraujotaka. Itin efektyvus būdas kovoti su celiulito pažeista oda.  

Mezoterapija - dar vienas odos gydymo būdas 

Mezoterapija dažniausiai taikoma veidui, galvos odai. Tačiau taip pat sėkmingai ja gerinama ir celiulito pažeistos odos būklė. Pritaikant specialius preparatus, jie suleidžiami į odą ir padeda skatinti kolageno bei elastino gamybą, taip pat sumažina celiulito matomumą, neleidžia jam progresuoti toliau, oda tampa stangresnė.  

Masažas ir kūno įvyniojimas 

Masažo nauda organizmui nenuginčijama. Ne išimti ir odos grožis bei puoselėjimas, profilaktika nuo celiulito ir odos būklės gerinimas jau atsiradus celiulitui. Masažas padeda suaktyvinti kraujotaką, limfą, medžiagų apykaitą. Taip greičiau nyksta riebalinis sluoksnis ir oda tampa lygesnė, stangresnė. Po masažo itin naudingas kūno įvyniojimas. Jo metu visas kūnas apvyniojamas plėvele ar kita tinkama medžiaga, kartu kūną padengiant efektyviomis kosmetinėmis priemonėmis. Tai padeda pagerinti odos būklę, ją puoselėti, atsipalaiduoti. 

Anticeliulitinis vakuuminis masažas aparatu STARVAC 

Dar vienas puikus būdas kovoti su celiulitu – tai anticeliulitinis masažas aparatu STARVAC. Tai specialus įrenginys, kuris iki vis dar laikomas nepakeičiama aparatine figūros korekcija, padedančia kovoti su celiulitu. Jo veikimo principas – tai vakuuminės terapijos ir limfodrenažinio masažo derinimas. Pagrindinė STARVAC funkcija – kova su celiulitu. Jis yra pripažintas kaip vienas iš efektyviausių figūros korekcijos bei kovos su „apelsino žievele“ būdų. Vakuuminis – volelinis masažas naudojamas įvairiose kūno vietose. Vakuumas, kuris susidaro aparato taurėje, įtraukia odos dalį, tuo pačiu gerindamas kraujo pritekėjimą toje srityje. Speciali taurių forma leidžia atlikti masažą pulsacijos režimu. Jo metu stimuliuojami ne tik riebalų deginimo procesai, bet ir vyksta toksinų pašalinimas iš audinių. Taigi dar vienas tokio masažo pranašumas yra detoksikacijos efektas. Iš organizmo efektyviau pašalinami toksinai, pertekliniai skysčiai, šlakai.  Atliekant tokį masažą pagerėja mikrocirkuliacija, suaktyvinama limfinė sistema, suaktyvėja metabolizmas, audiniai geriau aprūpinami deguonimi, gilieji odos audiniai geriau įsisavina maistines medžiagas. Po tokio masažų kurso celiulitas efektyviai sumažėja ir tampa mažiau pastebimas, taip pat užkertamas kelias jo progresavimui.  

Būdų kaip kovoti su celiulitu yra tikrai nemažai. Tačiau labai svarbu be masažų, aparatinių procedūrų nepamiršti ir didesnio fizinio aktyvumo, sveikos mitybos. Kadangi mūsų kasdieniai įpročiai taip pat labai įtakoja ir odos būklę, tame tarpe ir celiulito atsiradimą. Na, o visos grožio procedūros, masažai puikiai tinka ir kaip profilaktika prieš celiulitą. Kuo anksčiau pradėsime rūpintis savo oda ir sveikata, tuo mažiau reikės pastangų vėliau bandant atsikratyti nepageidaujamos odos būklės. 

Atgal