Bookitnow.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydamas(-a) toliau sutinki su būtiniausiais slapukais. Taip pat gali sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Duomenų valdytojas UAB "Gera dovana". Pakeisti ar atnaujinti pasirinkimus gali atlikti čia Slapukų politika.
Patvirtinti pažymėtus
Prisijungti
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

Auskarų vėrimas: viskas ką reikia žinoti

2023-12-11

Auskarų vėrimas: viskas ką reikia žinoti

Auskarai – vieni populiariausių papuošalų, ypač mėgstami moterų. Beje, auskarai populiarūs jau nuo senų laikų ir jų nešiojimas siekia tūkstančius metų. Auskarai įvairiose kūno vietose, įprastai yra mados reikalas. Auskarų vėrimas tam tikrose kūno vietose yra populiarus priklausomai nuo mados tendencijų, tačiau dažniausiai auskarai veriami į ausis. Meistrai auskarus veria visur kur tik leidžia fantazija, neapsiribodami tik ausimis, nosimi, liežuviu, antakiais ar bamba. Šiame straipsnyje aptarsime esminius klausimus apie auskarų vėrimą, jų priežiūrą, taip pat papasakosime kaip išsirinkti saloną bei kokios vyrauja auskarų vėrimo kainos.   

Šiame straipsnyje atskleisime visus klausimus, susijusius su auskarų vėrimu:  

  • kaip auskarai gali pabrėžti Jūsų individualumą,  

  • kur veriami auskarai, 

  • kaip pasiruošti procedūrai,  

  • kaip prižiūrėti auskarus po procedūros 

  • kaip išsirinkti saloną. 

AUSKARAI – NEATSIEJAMA STILIAUS DETALĖ 

Auskarai yra gana universalus papuošalas. Auskarai gali būti tiek išskirtiniu vakarinio įvaizdžio akcentu, tiek kukliai puošti kasdienybėje. Tinkamai juos priderinus, jie gali padėti išryškinti kuriamą įvaizdį. Žinoma, auskarai ausyse yra populiariausias aksesuaras. Taip pat auskarai gali padėti išreikšti save išskirtinio stiliaus mėgėjams. Žinoma, kiekvienas auskarų stilių renkasi pagal savo stiliaus suvokimą, įsitikinimus, pajautimą. Tačiau, norint auskarais džiaugtis ilgą laiką, svarbu, kad juos rinktumėtės kokybiškų tauriųjų metalų ir natūralių akmenų. Taip išvengsite ne tik greito nusidėvėjimo, bet ir alergijų.  

Kad auskarai džiugintų, tereikia išsirinkti mėgstamą stilių, progą, aprangą prie kurios derinsite auskarus. Kasdieniai auskarai turėtų būti kuklūs, paprasti. Na, o šventėms rinkitės kuo išraiškingesnius, žėrinčius auskarus.  

Galime drąsiai teigti, jog auskarai yra labai susiję su mūsų asmenybe ir charakteriu.  

KAIP IŠSIRINKTI VIETĄ, Į KURIĄ VERTIS AUSKARĄ?  

Ausys pati populiariausia vieta, į kurią veriami auskarai. Ausų vėrimas madingas įvairiose ausų vietose – nuo tradicinės minkštosios ausies dalies iki kremzlinio audinio. Beje ausys turi daugybę taškų, į kuriuos reikėtų vengti pataikyti. Todėl rekomenduojame patiems nesiverti auskarų, o rinktis profesionalų meistrą.  

Norite išsiskirti? Auskarai veido srityje neleis likti nepastebėtiems. Veido srityje auskarai dažniausiai veriami į nosį, antakius, lūpą. Antakiai yra viena pavojingiausių vietų, nes per jį eina labai svarbus nervas, kurį pažeidus gali paralyžiuoti dalį veido. Pasitaiko ir auskarų skruoste bei kitose veido vietose. Taip pat tarp paauglių labai populiaru įsiverti auskarą į liežuvį. Tačiau šioje vietoje įvertas auskaras reikalauja ypatingos priežiūros, nes kyla didelė infekcijų rizika, pasunkėja burnos higiena, gali nuskilti dantys, padidėja dantenų ligų tikimybė. O ką jau kalbėti apie gijimo laiką, kai sunku kalbėti, valgyti labai šaltą ar karštą maistą 

Taip pat vis dažniau galima pastebėti auskarus įvairiose kūno vietose. Nors auskarai ant kūno gija kur kas ilgiau nei veido srityje, žmonių tai neatbaido. Auskarų vėrimas į spenelius, lytinius organus yra skausmingiausias, nes juose yra daug nervinių galūnėlių. Auskarai speneliuose gyja net iki pusės metų. Na, o auskarai lytiniuose organuose kelia riziką dėl infekcijų, kyla kraujavimo pavojus bei lytinių santykių metu galimos traumos. Mažiausiai skaudanti kūno vieta auskaro vėrimui yra bamba. Beje, dažniausiai moterys veriasi auskarą į bambą. Tačiau ši vieta reikalauja ypatingos priežiūros. 

Auskarų vertis nerekomenduojama: 

  • Sergantiems ūminėmis ligomis, 

  • Esant sutrikusiam kraujo krešėjimui, 

  • Alergiškiems metalui žmonėms 

  • Nepilnamečiams be tėvų sutikimo 

KAIP PASIRUOŠTI PROCEDŪRAI? 

Nusprendus įsiverti auskarą, viskas ko reikia, tai pasirinkti tinkamą saloną, kur auskarą įvers profesionalus meistras. Prieš veriantis auskarą pasidomėkite ar naudojama sterili vienkartinė įranga. Žirklės, adata, auskarai turi būti išimti iš specialaus sterilaus maišelio su pirštinėmis ir būtinai Jūsų akivaizdoje.  

Kitas svarbus aspektas, kurį reikia atlikti prieš veriantis auskarą - tai pasirinkti kokybiško metalo auskarą. Geriausia jei auskaras būtų iš titano, aukso ar niobio. Venkite auskarų iš balto aukso, taip pat kurių sudėtyje yra nikelio, kobalto, nes šie metalai gali sukelti niežėjimą ir paraudimus.  

Nors ausų pradūrimas atrodo itin paprasta procedūra, tačiau ji reikalauja sterilumo ir atsargumo. Jei įsivėrus auskarus pūliuoja ausys, auskarai vadinasi yra netinkami ir vertėtų pakeisti juos į kokybišką metalą.  

KAIP ELGTIS PO PROCEDŪROS? 

Nesvarbu kur įsiversite auskarą - priežiūra yra panaši. Svarbiausia, kuo mažiau liesti ką tik pravertą vietą ir auskarą. Ypač nešvariomis rankomis. Jei vis tik reikia paliesti auskarą, kruopščiai dezinfekuokite rankas. Vertėtų pasistengti, kad tos vietos kuriose įvertas auskaras bent pirmąjį mėnesį kuo mažiau būtų liečiamos ir dirginamos. Stenkitės elgtis kuo atsargiau, kad auskaro nekliudyti, saugokitės smūgių, venkite sporto.  

Meistras, kuris įvers auskarą, rekomenduos Jums priemones prižiūrėti pravertą vietą. Dažniausiai tai būna specialus fiziologinis tirpalas. Juo pravertas vietas reikia valyti du kartus per dieną - ryte ir vakare. Svarbu dezinfekuoti vietą aplink auskarą. Patariama, išvalius vėrimo vietą švelniai pasukioti auskarą, taip išvengsite auskaro įaugimo. Tik nesukiokite auskaro stipriai ir esant sausai vėrimo vietai, nes tai gali stipriai sudirginti.  

Priklausomai nuo auskaro vėrimo vietos, skirsis ir jos gijimo laikas. Kiek laiko gyja auskaras ausyje bei kitose vietose turėtų nurodyti auskarą veriantis meistras. Patartina iki kol nesibaigs gijimo laikas, auskaro neišsiimti. Kad vėrimo vieta užgijusi, galite spręsti iš to, kad išnyksta paraudimas, tinimas, nustoja skaudėti ir nebeišsiskiria skystis. Tuomet galite specialų auskarą pakeisti kitais. Kaip išimti gydomąjį auskarą taip pat papasakos meistras. 

Taip pat svarbu paminėti, kad vos prasivėrus auskarą, tos vietos negalima šlapinti vandeniu parą. Tačiau vėliau, tekantis vanduo duše iš dalies išvalo nešvarumus ir yra naudingas gijimui. Būtina stebėti, kad ant vėrimo vietos nepatektų šampūno, dušo gelio ir kitų priemonių.  

Labai saugotis reikia jei planuojate maudytis kituose vandens telkiniuose. Rekomenduojama jų vengti bent 6 savaites, kol vėrimo vieta pilnai užgis. Kadangi vandens telkiniai gali sukelti infekcijas, o baseinų vanduo dirginti odą.  

Na, o jei vis tik infekcijos ar alerginės reakcijos išvengti nepavyko,  būtina pasikonsultuoti su gydytoju. Tik jam apžiūrėjus, galima nuspręsti koks turėtų būti tolimesnis gydymas. Nepatariame užsiimti gydymu patiems, taip galite stipriai sau pakenkti ir galiausiai auskarą teks išsiverti visam laikui. Todėl vos tik pajutus niežėjimą, staigų tinimą, stiprų pūliavimą ar kraujavimą, nedelskite. Nes tik paskyrus tinkamą gydymą išsaugosite auskarą bei savo sveikatą.   

KAIP IŠSIRINKTI SALONĄ?  

Jei norite išlikti saugūs ir sveiki bei džiaugtis auskarais ilgus metus, labai svarbu tinkamai pasirinkti kur juos įsiverti. Kaip jau minėjome prieš tai, svarbiausias aspektas, kad salonas, kuriame versitės auskarus, atitiktų visus higienos keliamus reikalavimus: aplinka būtų itin sterili, naudojamos vienkartinės priemonės, darbą atiliktų tik jį išmanantis meistras.  

Renkantis meistrą, atkreipkite dėmesį į jo darbus, atsiliepimus, patirtį. Klauskite draugų ar pažįstamų apie jų patirtį.  

Auskarų vėrimas Vilniuje atliekamas: grožio namuose „Elis“ pas kosmetologę Ramunę, „eStilius“ pas kosmetologę Svetlaną, „KM kosmetologija“ pas kosmetologę Kristiną, grožio salone „Nefertitė “. Vilniuje auskarų vėrimas vaikams atliekamas grožio studijoje „L'opera“. 

Auskarų vėrimas Kaune rekomenduojamas grožio studijoje „Vingė“ pas kosmetologę Gintarę, grožio studijoje „DIJO“ pas kosmetologę Vaidą, estetinės dermatologijos klinikoje „Armedika“, grožio salone „VS“, „SD plaukų studija“ pas kosmetologę Ramunę.  

Šios meistrės auskarus veria, naudojant aukščiausios kokybės įrangą ir auskarus. Specialistės pakonsultuos Jus visais priežiūros klausimais.  

Auskarų vėrimas kainos atžvilgiu priklauso nuo to, į kurią vietą veriami auskarai. Kaina gali svyruoti nuo 20 iki 50 eurų.  

Taigi, auskarų vėrimas yra itin populiari procedūra, kurios populiarumas neblėsta. Tačiau auskaro įsivėrimas turėtų būti apgalvotas ir jam tinkamai pasiruošta. Na, o įsivėrus auskarą - speciali priežiūra privaloma. Jei atliksite viską taip, kaip nurodys meistras, auskarais galėsite džiaugtis ilgus metus, nekeliant pavojaus sveikatai. Pabrėžkite savo individualumą puošniu aksesuaru.  

Atgal