Bookitnow.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydamas(-a) toliau sutinki su būtiniausiais slapukais. Taip pat gali sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Duomenų valdytojas UAB "Gera dovana". Pakeisti ar atnaujinti pasirinkimus gali atlikti čia Slapukų politika.
Patvirtinti pažymėtus
Prisijungti
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

14 kasdienių įpročių, kurie padės turėti gražius nagus

2019-03-06

14 kasdienių įpročių, kurie padės turėti gražius nagus

Gražūs nagai – ne vien gamtos dovana, tai kruopščios ir reguliarios rankų bei nagų priežiūros rezultatas. Norite ir jūs puikuotis gražiais nagučiais? Keliolika paprastų taisyklių, ir pamiršite, ką reiškia lūžinėjantys, trapūs ir besisluoksniuojantys nagai!

 1. Rankos nuolat turi būti švarios

Stenkitės, kad rankos ir nagai nuolat būtų švarūs, ypač prieš imantis kokios nors rankų ar nagų priežiūros procedūros. Tuomet pašalinkite nagų lako likučius – būtinai naudokite valiklį be acetono. Acetonas tik bereikalingai išdžiovins nago plokštelę ir ją susilpnins. Dr. Ava Shamban, rekomenduoja ant dantų šepetėlio užlašinti šiek tiek skysto muilo ir švelniai nuvalyti rankų odą bei nagus. Tai padės pašalinti nešvarumus ir negyvas odos ląsteles be chemikalų ir šveitiklių, suaktyvins kraujotaką.

2. Visada elkitės švelniai

Nagai yra švelnūs, o su jais elgiantis pernelyg grubiai, galima prisišaukti infekciją. Atsargiai reikėtų naudoti metalinius manikiūro įrankius. „Metalinėmis dildėmis panages valant per intensyviai, nagas labiau atsiskiria nuo odos, o tai gali lemti nago plokštelės nelygumus“, – paaiškina N. Y. C. dermatologė dr. Janet Prystowsky. Jei nagai buvo priauginti arba atliktas ilgalaikis lakavimas, nuimti gelio sluoksnį turėtų specialistas, nes netaisyklingai šalindamos gelį, galite pažeisti nago paviršių.

3. Reguliariai patrumpinkite nagus

„Reguliarus patrumpinimas nagams toks pat svarbus, kaip ir plaukų galiukams“, – teigia dr. J. Prystowsky. Kai kurie ekspertai nepataria nagų kirpti, tik juos trumpinti naudojant dildę. Bet kuriuo atveju, nagų formą koreguoti reikia maždaug kartą per 2 savaites.

4. Sveiki nagai geriau už ilgus

Ilgai tvarkingi nagai – gražu, tačiau jei jie nuolat lūžinėja arba yra linkę keisti spalvą, verčiau turėti trumpesnius, bet sveikai atrodančius natūralius nagus. Beje, visada išlieka puiki išeitis – nagų priauginimas. Jei dirbtinių nagų nenorite, sutelkite dėmesį į gražius, bet ne į ilgus nagus. Taip pat jei vienas natūralus nagas nulūžo, prie jo ilgio reikėtų priderinti ir likusiųjų 9 nagų ilgį.

5. Visada po ranka turėkite dildę

Jei darbe ar treniruojantis dažnai nukenčia nagai, būtinai rankinėje nešiokitės nagų dildę. Ja greitai pašalinsite aštrius, grublėtus kraštelius ir nagai vėl atrodys nepriekaištingai. Nagų dildę reikėtų naudoti atliekant judesius viena kryptimi. Geriausiomis dildėmis laikomos popierinės ir stiklinės, metalinės gali palikti nagų atplaišėles, gali labiau pažeisti nagus. 

6. Venkite karpyti odeles

Odelės jungia pirštą su nagu, pritvirtina odą prie nago pagrindo. Taigi koreguojant arba šalinant odeles, pažeidžiamas apsauginis sluoksnis – atveriamas kelias bakterijoms, padidėja infekcijų tikimybė. Tačiau būtent odelių atstūmimas ir karpymas yra sudėtinė manikiūro dalis, tad, pasak dermatologės Debbie Palmer, odeles kartą per savaitę po dušo galima atstumti mediniu specialiu manikiūro įrankiu ir įtrinti nagų odelių aliejumi ar rankų losjonu.

7. Prižiūrėkite manikiūro įrankius

Dezinfekuoti manikiūro įrankius taip pat svarbu, kaip ir reguliariai valyti makiažo šepetėlius. Priežastis ta pati – bakterijos. Metalines priemones plaukite muilu ir vandeniu, tuomet papildomai dezinfekuokite specialiu skysčiu, sudėtyje turinčiu alkoholio. Taip pat nepamirškite reguliariai keisti vienkartinių įrankių, pavyzdžiui, popierinių dildžių.

8. Nepamirškite naudoti nagų lako pagrindo

Net ir tuo atveju, kai manikiūras atliekamas namuose, būtina naudoti nagus stiprinančią priemonę – nagų lako pagrindą (angl. Base coat). Dr. J. Prystowsky pažymi, kad tai apsaugo nagą nuo neigiamo lako poveikio, padaro nagų lako spalvą intensyvesnę. Išpuoselėti nagai dailiai atrodo nulakuoti ir vien tik stiprikliu, ypač kai norima leisti nagams pailsėti nuo ilgalaikio lakavimo ar priauginimo.

9. Skaitykite etiketes

Daugelis merginų ir moterų, prieš pirkdamos makiažo ir odos priežiūros priemones, skaito priemonių sudėtį. Analogiškai skiriasi ir skirtingų gamintojų rankų, nagų priežiūros priemonių sudėtis, todėl įsitikinkite, kad perkate aukštos kokybės produktą. Dr. D. Palmer rekomenduoja atsisakyti nagų priežiūros priemonių, kurių sudėtyje yra dibutilftalato, formaldehido ir tolueno – šie chemikalai gali padidinti nagų trapumą, skatinti lūžinėjimą ir skilinėjimą.

10. Nepamirškite ir viršutinio nagų lako sluoksnio

Tobulam manikiūrui užbaigti naudokite viršutinį nagų lako sluoksnį (angl. Top coat). Papildoma priemonė, tepama ant nulakuotų nagų, tarsi užplombuoja nagų laką ir suteikia dar daugiau blizgesio. Kai atliekama nagų dailė, lako viršutinis sluoksnis taip pat padeda ilgiau išlikti stilingiems piešiniams. Dr. Prystowsky rekomenduoja ant lakuotų nagų naują priemonės sluoksnį tepti kas 3 dienas – tai padės ilgiau išsaugoti manikiūrą. 

11. Nepiktnaudžiaukite nagų priauginimo procedūromis

Kad ir kaip gražiai atrodytų priauginti nagai ir gelinis lakavimas, pernelyg dažnai šiomis procedūromis piktnaudžiauti nereikėtų. Atlikti manikiūrą su ilgalaikiu lakavimu užtenka kartą per 3 savaites. Yra ir būdų, padedančių sumažinti šių procedūrų žalą rankoms ir nagams. Labiausiai priauginant nagus ar atliekant ilgalaikį manikiūrą kenkia džiovinimui skirta UV lempa. Kad sumažintumėte neigiamą UV spindulių įtaką, rankas galite įtrinti 30–50 SPF apsauginiu kremu nuo saulės. Galima išbandyti specialias apsaugines pirštines ilgalaikiam manikiūrui. 

12. Šiokiadieniais leiskite nagams pailsėti

Nagų dailę ir ryškias spalvas su daugybe pigmentų palikite savaitgaliui, o šiokiadieniais leiskite nagams atsikvėpti ir tiesiog juos nulakuokite turima apsaugine priemone. Jei nagus nuolat lakuosite ryškiomis spalvomis su galybe pigmentų ir nedarysite pertraukų, nagai gali pagelsti, o laikui bėgant jų struktūra taps silpnesnė. Šis patarimas negalioja, jei atliktas ilgalaikis lakavimas – tuomet skaitykite 11 punktą.

13. Nepamirškite drėkinti

Daugelis nenueiname miegoti nepasitepusios veido drėkinamuoju kremu, tad kodėl prieš naktį nepalepinus ir nagų bei odelių aplink juos? Idealiai drėkinimui tinka migdolų ir avokadų aliejų mišinys santykiu 1:1. Tinka ir rankų bei nagų kremas, kiti vertingi aliejai, nakvojant ne namuose gali pasitarnauti netgi paprastas lūpų balzamas. Lietuviškose vaistinėse ir elektroninėse parduotuvėse galite įsigyti puikų aliejų mišinį kūnui, kuris labai tiks ir nagams prižiūrėti. Jį gamina „Naujoji Barmunė“. Mišinys sudarytas iš 5 lygiomis dalimis sumaišytų šalto spaudimo nerafinuotų aliejų: avokadų, sezamų, kviečių gemalų, migdolų ir simondsijų.

14. Saugokite rankas

Kaskart, valydamos namus su chemikalais, dirbdamos sode ar atlikdamos bet kokius kitus ruošos darbus, kai rankos merkiamos į vandenį ar tampa nešvarios, mūvėkite pirštines. Nagus silpnina ne tik karštas vanduo ir muilas, bet ir šaltis, tad žiemą į lauką jokiu būdu neikite be pirštinių – visa kruopšti rankų priežiūra gali nueiti veltui, o rankos – tapti sausos ir šiurkščios.

 

Peržiūrėjusios savo kosmetinę, atidžiau besirinkdamos priežiūros priemones ir labiau saugodamos rankas, džiaugsitės gražiais bei tvirtais nagais! Prisiminkite, kad puoselėdamos kūną, drauge puoselėsite ir savo moteriškąją energiją.

Atgal